Duga svjetla na motoru

James1100

Active member
Gledam ovu temu o svjetlima pa mi još nešto ide na živce, a tiče se motorista. Posebna tema zato da se to malo istakne:

znam da puno ljudi ima stalno upaljena duga svjetla na motoru zbog sigurnosti, pa bi ja ovim putem takve zamolio

da se sjete ista ta duga svjetla ugasit kad padne mrak

sinoć oslijepio zbog konja koji se vozio iza mene u koloni  :x
a i nije baš da mi se to rijetko događa
 
James1100 said:
Gledam ovu temu o svjetlima pa mi još nešto ide na živce, a tiče se motorista. Posebna tema zato da se to malo istakne:

znam da puno ljudi ima stalno upaljena duga svjetla na motoru zbog sigurnosti, pa bi ja ovim putem takve zamolio

da se sjete ista ta duga svjetla ugasit kad padne mrak

sinoć oslijepio zbog konja koji se vozio iza mene u koloni  :x
a i nije baš da mi se to rijetko događa

Jednom sam po frenda po danu došao sa Beverlyem sa upaljenim dugim svjetlom. Čim me vidio rekao mi je da to dugo svjetlo previše blješti. Izgleda da to nekima smeta i po danu, pa ja mislim da je bolje ne zasljepljivati vozače iz suprotnog smjera.
 
Zbog svih mogucih prerada i popravaka, vecini motora farovi svijetle u svim smjerovima osim tamo gdje bi trebali (ispred), pa zato bljeste i smetaju svima....... 8) 8)
 
James1100 said:
Gledam ovu temu o svjetlima pa mi još nešto ide na živce, a tiče se motorista. Posebna tema zato da se to malo istakne:

znam da puno ljudi ima stalno upaljena duga svjetla na motoru zbog sigurnosti, pa bi ja ovim putem takve zamolio

da se sjete ista ta duga svjetla ugasit kad padne mrak

sinoć oslijepio zbog konja koji se vozio iza mene u koloni  :x
a i nije baš da mi se to rijetko događa

NE PADA MI NA PAMET, KO VAS JEBE, PATITE...  :jesus:

Žmigavce tako često koristim da se ne sjećam imam li ih uopće na motoru... zadnje sigurno ne, za prednje moram pogledat kasnije.
 
Purger said:
Jednom sam po frenda po danu došao sa Beverlyem sa upaljenim dugim svjetlom. Čim me vidio rekao mi je da to dugo svjetlo previše blješti. Izgleda da to nekima smeta i po danu, pa ja mislim da je bolje ne zasljepljivati vozače iz suprotnog smjera.

ja po danu non stop upaljena duga, i neka, neka im blješti i svijetli, barem ga iritira da me vidi i zapazi da nije neki APN ili scooter, makar ćoravima i preplašenima ni to niš ne znači da ne izlijeću sa sporedne na glavnu, a takvi i pretjecaju ponekad.. sigurnije se osjećam.
Ako lagano se điram iza auta - ugasim dugo i to je to

@James1100
znam da smeta ali ak baš bije u oko par mm okrenuti na dolje i OK bude a ti buš još mogo vidjeti iza
 
Lovro Vz said:
ja po danu non stop upaljena duga, i neka, neka im blješti i svijetli, barem ga iritira da me vidi i zapazi da nije neki APN ili scooter, makar ćoravima i preplašenima ni to niš ne znači da ne izlijeću sa sporedne na glavnu, a takvi i pretjecaju ponekad.. sigurnije se osjećam.
Ako lagano se điram iza auta - ugasim dugo i to je to

@James1100
znam da smeta ali ak baš bije u oko par mm okrenuti na dolje i OK bude a ti buš još mogo vidjeti iza


čitati boldano do kraja...

skinite duga svjetka navečer!
nije mi ni po danu neka fora, ali nije ni tolika smetnja, a i istina je da ranije primijetim motor. ali po mraku - katastrofa
 
meni po danu rijetko blicaju da im smeta...a po noći uglavnom ne palim ako ima prometa, nema neke potrebe, a i samo smeta drugima. zna i meni zasmetat kad kolega motorista dolazi iz suprotnog smjera s dugima.
A ovi što izljeću iz sporednih i ne gledaju previše, radije im blicnem. Njemu je izdaleka isti drek, dugo-kratko...
 
Samo duga,bolje da zaslijepim vozača nego da me ne vidi,prihvatam rizik šta će mi se desiti ako ga potpuno zaslijepim brrrr prepao sam se :jesus:
 
Killex said:
Samo duga,bolje da zaslijepim vozača nego da me ne vidi,prihvatam rizik šta će mi se desiti ako ga potpuno zaslijepim brrrr prepao sam se :jesus:

Vcina vozaca na nasim cestama je vec slijepa i bez teba.... :mrgreen: :mrgreen:
 
Duga svijetla više smetaju vozačima koji prate promet jer oni koji ne vide oborena svijetla prije će zapaziti blicanje, nego stalno upaljeno dugo (pod uvjetom da vide bilo šta jer zuje okolo). Iz iskustva znam da oni najstiltaniji ne vide ništa.
 
dugo svjetlo je predviđeno za vožnju van naseljenog mjesta i obićno se pali u mraku  :mrgreen: kad nema okolne rasvjete ili bilo kakvog izvora - npr. drugih vozila, stoga koristite duga svjetla samo kad ste solo na cesti i nema potrebe ih paliti u gradu, kao i ugasite ih kad smetate drugima, (vozilima koje dolaze ususet, ili im svjetlite u retrovizor). 8)
 
Smetaju i Xsenon svjetla. Kad ti dođe neko s xenonom u susret, 15 sec ne vidiš niš :? A oborio je svjetla.
 
Sayock said:
Mislila sam u stvari na Xenon... Jbg - plavuša :LOL:

Smetaju naknadno ugrađena xenon svijetla,koja nemaju senzor za nivo vozila,fabrički ugrađena na vozilo ne.
 
Pa, mislim da i na onima koji to imaju tvornički ugrađeno taj senzor ne reagira na motor. Ili su svi naknadno ugradili... :misli:
 
Samo po danu imam upaljena duga svijetla!!!! Super izgleda kada motor koji ima odvojeno dugo od kratkog svijetla pa upali oba  (y)
 
po noci ne palim svjetla  :mrgreen:
 
Posto vidim da ima poprilican broj onih kojih boli k**** sto njihova duga svjetla smetaju drugim sudionicima u prometu ( jer su, naravno, ceste napravljene samo za njih) mozda bi trebali razmisliti da si ugrade rotirku na kacigu i poveci neonski natpis na motor tako da ih se sigurno primjeti.  :palacdolje:
Ne kuzim ono:" ja cu uvijek imati upaljena duga svjetla i tko ih j***, ali nikad ne koristim zmigvce  :cigle: