Dunlop Trailmax d607 vs Pirelli Scorpion

Webfreak

New member
Draga nacijo,
trebam ozbiljan savijet. Zanima me razlika i sva iskustva oko ovih guma, pa molim da mi se obrate oni koji ih imaju ili imaju iskustva. Radi se o gumama za Apriliu Pegaso 650 IE '03 godina. U dvoumici sam. Original gume koje Aprilia stavlja su Pirelli i na njihovim stranicama kažu da su dobre na svim podlogama. Dunlop je više orijentiran za cestu. Molim koji savijet, hvala.

Dunlop Trailmax d607
dunlop_2004_3.jpg


Pirelli Scorpion
img_scorpionmt90st.jpg
 
Imao Pegasa 2000. god. i na njima  michelin Anakee, jako zadovoljan, da ga nisam prodao stavio bi opet te gume. Za d607 cuo da je jako dobra guma. Za scorpion ne znam, cak mislim da ih nema u dimenziju koju ti trebas.
progressoff je imao d607 na kleu pa njega pitaj kakve su
 
Webfreak said:
Draga nacijo,
trebam ozbiljan savijet. Zanima me razlika i sva iskustva oko ovih guma, pa molim da mi se obrate oni koji ih imaju ili imaju iskustva. Radi se o gumama za Apriliu Pegaso 650 IE '03 godina. U dvoumici sam. Original gume koje Aprilia stavlja su Pirelli i na njihovim stranicama kažu da su dobre na svim podlogama. Dunlop je više orijentiran za cestu. Molim koji savijet, hvala.

Za cestu isti klinac, za van nje nijedna nije nešto, a Pirelli ti se radi u dvije
vrste : S/T ( ova sa slike ) više cestovna i A/T više makadamska verzija.
 
Web uzmi Michelin Anakee, i ja sam ih imao na Pegasu, odlična guma  (y) . Super drzi na suhom i na mokrom, za makadam cisto ok, jedino ima tendenciju da kad ulovi špuru na cesti, da baci malo motor u stranu  :mrgreen: , inače ok  (y)
 
Pirelli sam imao na kleu, vrlo zadovoljan i jedini razlog zašto sam se odlučio na Pirelli je bio taj što takve gume ugrađuju na KTM adventurer 990 (y)
Na kle forumu puno ljudi koristi D607 i govore da je perfektna, a moje je mišljenje da ćeš veče nagibe, lakoču ulaska i izlaska iz zavoja, odličan grip i ostalo naći u D607.
Pirellka će ti trajati duže, bolja je na makadamu, tvrđa i mislim da je skuplja od d607.
D607 obje s montažom i sve 1350kn.



P.S.
nije OFF, ali pogledaj si Mitas gume, dobar profil, cijena ppola manje za obje nego za jednu zadnju Pirellku
 
...imao sam d607 na SuperTenerci. Odlicna guma drzi i na suhom i na mokrom!  (y)
Anakee imam sad na Transalpu. Isto super drzi osim na crtama na cesti. Nevjerojatno je kako na njima proklize!
Za teren trazi nesto trece, ove nisu za nista osim za tvrdi makadam, a to moze i slick!
 
isti klinac, kupi koja je jeftinija ili laksa za nabavit, ionak ces ih poderat za sezonu
tak sam i ja poderao dunlopa,pa nagodinu mozes isprobat onu drugu  :D  (y)
 
Webfreak said:
Hehe, ja sam na Yamahi imao Michelinku pa mi je bila preplastična, nije baš držala za pohvalit  :D

Ovisi koje Michelinke, ne može se generalizirati. Meni su npr. Sirac bile dosta
loše, dosta nesigurne u vožnji, dok su mi T63 neuporedivo bolje, iako bi većina
pomislila da je obratno.
 
Webfreak said:
Hehe, ja sam na Yamahi imao Michelinku pa mi je bila preplastična, nije baš držala za pohvalit  :D
govorim za anakee, nema sanse da je plasticna  :wink:
 
bas me zanima, jer je meni guma bila super, nakon onih originalnih pireli na pegasu to je bio pravi preporod