Dvigrad Istra

alfred stokes

Active member
Brrrrrrrrrrrrrrr....djir koji je trebao bit poludnevni završio kao cjelodnevni uz noćnu vožnju po sred Istre
Smrzli se :mrgreen: al valjalo  (y) (y)
Klasika, uz more, pa Plomin - kava uz par poznatih ljudi, pa u Istru do Dvigrada
Stari grad, blizu Kanfanara, napušten još u 17 stoljeću zbog kuge
A čini mi se i da su me navukli na nešto novo pri kraju jučerašnjeg izleta....zbog toga se i poludnevni izlet pretvorio u dnevni  :LOL:

Par slikica
Dakle cilj je bio Dvigrad









Ovo je bilo neplanirano, al čini mi se da na proljeće idem na alpinistički tečaj  :mrgreen: :mrgreen:






Morao sam i ja probat...predobro  (y) (y) (y)



Još jedan pogled na Dvigrad u suton  (y)



A netko se lagano navukao na to da bi možda vozio  :mrgreen:



Ovo nije ispalo kako sam htio....ali ideja se nazire



Nešto se moralo i pojest
Kolinasi u Roču - čuo sam puno pohvala, nije loše, al ima i boljih konoba  :misli:



Dakle sve skupa predobar dan...još kad vidim datum na kalendaru  (y)
 
Slikao sam...i genijalac kad sam došao doma skužio da sam slikao privjesak ključeva koji sam držao u ruci skupa s aparatom  :LOL:
Šta reć...uvijek pogledam fotke nakon slikanja, al jučer nisam  :mrgreen: :mrgreen:
:nasilni:
 
Znači Kolinasi nisu ništa posebno?

Čuo sam od jednog frenda sve najbolje, ali nisam još do tamo stigao... Obično idemo u 5-6 konoba koje smo već pno puta provjerili, ja ne volim baš eksperimentirati kad je glad u pitanju  :mrgreen:, pa eto, ni Kolinasi još nisu došli na red...
 
Meni djir bez da klopamo i nije djir...a bogme se vozim... :LOL:
Ovo sta sam jeo tamo nije loše, al nije ni malo spešl (kolko sam se naslušao o Kolinasima)
E sada...mi smo jeli juhu i gulaš od divljači s fužima....možda imaju neke stvari koje su odlične - ovo je čisti prosjek s obzirom na to kako to može bit fino  :klopa:
E da fritulice ko desert su bile savršene  (y)
E da....daj nabroji konobe slobodno...dobrih destinacija nikad dosta  :wink:
 
Od konobe, do konobe...


Dok čitate, preporučam kao glazbenu podlogu:
http://www.youtube.com/watch?v=lXL8vIQ88Wo
:mrgreen:


Sad, meni je problem sjetiti se kako se koja gdje zove...


Za početak, stavio bi restoran Dubrova malo prije Labina. Sve sređeno i uređeno, prigodno i za nešto onako malo ekskluzivnije, a sve po pristojnim cjenama. Palačinke sa sladoledom i šumskim voćem kao desert su neizostavne, bio sam par puta samo na palačinke  :mrgreen:
Malo dalje, na cesti prema Rabcu, skreneš prema Ripendi i odmah nakon 20-tak metara je restoran Due frateli, bio sam lani za novu godinu, bilo je vrlo dobro, cijene nešto više.
Tu relativno blizu, u Plominu kod Dorine, bilo je stvarno dobro par puta što sam bio.

Za svaku pohvalu je konoba Ema u Vranji, stvarno sve za 5, ne preskupo, posebna pohvala fužima s gulašom od domaće kokoši i koljenici ispod peke.

Onda šta ja znam, Konoba Hacienda Stare Staze u Kršanu, sve Ok, ali pomalo dosadno jer je jelovnik uvijek isti, dakle neki fuži i tako to. Ok, ali ništa specijalno.

Posebno bi pohvalio konobu u Kotlima pokraj Huma, cijene se možda čine nešto višima, ali porcije su stvarno ogromne. Nema nekih kerefeka, jednostavna jela i pića, ali stvarno predobro. Pogotovo preko ljeta navečer na terasu se izvaliti ispod brajde....


I za kraj, jer se stvarno ne mogu sjetiti svega, je restoran koji bi možda stavio i kao prvi na listi -restoran Bonaca u Trgetu, odnosno iznad Trgeta. Jako dobra riba, buzara od pedoći (dagnji) za 5, jako lijepa terasa s pogledom na zaljev...

Evo i par slikica ...


wvv6nk.jpg
     
k0sjdh.jpg
     
2mn1w5l.jpg
     
2wgu4h5.jpg
 
alfred stokes said:
Ovo ja zovem kvalitetnim postom
:mrgreen:
(y)

Vaja ćemo se jedanput trefit, bar na pijači
:)

Valda ćemo  (y)
 
Pozdrav

    Vidim da volite jesti u okolici Labina a i naveo si stvarno dobar izbor.Ja bi samo još naveo konobu u Rogočanima.Konoba je u vlasništvu jednog od najboljih kuhara na Labinštini i hrana je stvarno vrhunska.
To ti je kada ideš od Bonace za Labin (ne preko Trgeta) dođeš na cestu za Labin i poslije kilometra su Salakovci,tamo streneš desno i poslije par kilometara dođeš ravno u Rogočanu.  (y)
 
lavado said:
Pozdrav

    Vidim da volite jesti u okolici Labina a i naveo si stvarno dobar izbor.Ja bi samo još naveo konobu u Rogočanima.Konoba je u vlasništvu jednog od najboljih kuhara na Labinštini i hrana je stvarno vrhunska.
To ti je kada ideš od Bonace za Labin (ne preko Trgeta) dođeš na cestu za Labin i poslije kilometra su Salakovci,tamo streneš lijevo i poslije par kilometara dođeš ravno u Rogočanu.  (y)

Tnx, nisam do sada čuo za to...

Ići će se  (y)
 
djir  (y) ...


a sad ono vaznije:  :mrgreen:
- smarty  :naklon:
- trebati ce se sve to proci jednom...

@ all: sto se kolinasa tice, ja uglavnom kad djiram po istri idem tamo njupati na kraju...
meni su  (y) ...
ali ja jedem uvijek isto; sparoge sa kajganom (nis specijalno, ali prepreprePREdobro) i onda domace kobasice za kapuzom (jos bolje)...
i jeo sam par puta neku mesinu (meso k'o meso), i jednom gulas od domace kokosi (isto dosta dobro)...

za mene, kolinasi  (y)...


jedno pitanje jos, cuo sam da jako, jako dobra klopa u konobi od maruzina (pjevac gustafa), pa da li je netko njupao tamo , i jos vaznije gdje je konoba ?!?  :misli: :mrgreen:
 
@ buneta - služi plavac, dobro sam to tržio  :mrgreen:  (y)

@ Majle - hmh...nisam ja rekao da ne valja nego da me nije oduševilo, dat ću im još jednu šansu s ovim tvojim menijem
  Ja sam čuo da Edi ima gostionu, al nisam niš o jelu načuo - valja isprobat aki ima klope :mrgreen: Edi je car  (y)

@ svi
Morat ćemo na proljeće po ovom Smartyjevom popisu, a i Lavadov savjet treba isprovat


 
alfred stokes said:
@ svi
Morat ćemo na proljeće po ovom Smartyjevom popisu, a i Lavadov savjet treba isprovat

Obavjestite i mene, još jedanput nebi škodilo  8)

 
dvigrad.....prosli ste samo tri kilometra od moje kuce....a niste se javili..... :x Opasan je to grad....dvigrad...urusava se.....jer nitko nema sluha za restauraciju..... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
dvigrad.....prosli ste samo tri kilometra od moje kuce....a niste se javili..... :x Opasan je to grad....dvigrad...urusava se.....jer nitko nema sluha za restauraciju..... :palacdolje:
hmm zanimljivo. bas sam ovo ljeto onud prosao, i restauracija je bila u toku :misli:
 
jolly the roger said:
hmm zanimljivo. bas sam ovo ljeto onud prosao, i restauracija je bila u toku :misli:
morat cu ja njega pod ruku i pravac dvigrad posto nam je stvarno preblizu...ocito nije dugo bio tamo...a ni ja  (y)
 
Brankica said:
morat cu ja njega pod ruku i pravac dvigrad posto nam je stvarno preblizu...ocito nije dugo bio tamo...a ni ja  (y)
pa recimo da je vecina zidova oko one crkve bila isfugirana ko zidovi kastela u savicenti