Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

strasilo said:
Ovaj sic sad iz Lidla mi je sasvim OK (možda neznam za bolje) za mojih neredovnih 200tinjak km tjedno...

slika je sa interneta, ali ovakav sic je u pitanju ...

sic-sjedalo-bicikl-medicus-1-slika-96202939.jpg
ne znam za taj, ja imam onu užu verziju isto iz Lidla (doduše pedaliram uvijek s pelenom)
 
i ja imam taj uži, nakon jedne ture od 74 km prije 2 godine sam sjebao taj coccyx i otad vučem tu ozljedu, nikak da saniram to, bojim se da bez noža to ne bu išlo

zato samo downhill tu ne treba sjediti  :mrgreen:
 
Always vollgas!
 

Attachments

  • Screenshot_2018-06-29-15-35-55.jpg
    Screenshot_2018-06-29-15-35-55.jpg
    937.3 KB · Views: 84
Bok biciklisti, kako kupujem svoju prvu specku - svaki savjet bi mi dobro došao. btw prvi dio poruke je nebitan pa slobodno pređi dolje.
Malo nakon što sam prohodao s curom, isprobao sam njenu specku i zaljubio se istog trena(o specki sad pricamo), eto skoro godina a ja još sanjam o specki - kako sam od tad i na MTBu postao aktivniji, došao sam do zaključka da mi obavezno treba specka, a i bilo je par tura na njenoj (S vel. pretpostavljam) po 30-40 km (tu uz more di nemoš nigdje krenut bez da se penješ minimalno 250m nadmorske visine) bez ikakvih problema i bolova - mada sam imao na obe problema s bolovima u dupetu ali preciznije poziciranje sica i češće pedaliranje je tu pomoglo.

Nego da pređem na stvar. Nisam mislio izvojit više od 5-6t kn ali brojka se popela na 10t kad sam našao novu specialized tarmac sl4 sport 2017, znam da tih 1.5-2kg razlike ne igra neku ulogu za mene početnika, niti mi je toliko potrebna karbonska rama - ali razmišljam na dugoročno, s vremenom ako bude potrebe zamijenit Tiagra opremu ali ako s ramom ne bude nikakvih problema onda bi trebala trajati koju godinu.

Šta vi kažete? Mi treba neki entry level bike pa s vremenom zamijenit na nešto s više sportskim položajem ili odma preći na stvar?
Probao sam također Diverge E5 koji može biti i gravel bike, ima jako udoban položaj sjedenja ali za SL4 baš mislim da mi je sjela iako je puuno više sportski stav - mislim, vozimo motore, logično da biramo aerodinamičnost iznad udobnosti.

Također veličina;
25 god, 178, dužina nogu 82 s tenisicama, po svim kalkulatorima potrebna mi je veličina 56, a i mislim da se na njoj osjećam udobono (koliko se može osjećat udobno :mrgreen: ) - mada nisam na duže rute pedalirao na toj veličini. Tu mi treba nečije mišljenje, mada računam da lako promijenim lulu volana ili si malo naštimam sic ako kupim krivi broj.

btw btw htio bi nešto s 105 groupsetom pošto je najrasprostranjeniji ali u mom cijenovnom rangu nema puno opcija, s drugim proizvodjacima se nisam ni susretao, a razliku izmedju curine Ultegre i SL4 Tiagre i nisam baš osjetio pa se ne žeim zamarat sitnicama, al opet izbjegnuo bi Claris i Soru
 
Nisam baš siguran da ti tarmac ( sa tiagrom ) i njegova sportska geometrija treba za početnički model.
Nema to baš puno veze sa sportskim motociklima i njihovom aerodinamikom. Ovdje se radi o - tvojim leđima.  :mrgreen:

Također , mislim da ti ni karbon nije nužan. Pogotovo za neku cijenu do cca 10 tkn .. Dobiti ceš nešto bolji okvir ( upitno! ), estetski ljepši ,nešto malo lakši ( također upitno ! ) ali - na ostalim komponentama se štedi!

Ja bih ti preporučio dobar aluminijski okvir rekreativne geometrije ( visina sica u ravnini ili nešto malo više od visine volana ) , shimano 105 komponente ( sve ! ) i najvažnije - obrati pažnju na kotače . Ništa ispod npr Mavic aksiuma ...

To ti sve nudi Canyon , sa modelom Endurance , ili - kako se prije zvao , Roadlite al . Oko 8 tkn za novi .
Odličan  rekreativni bike težine 8.30 kg . Čvrst , brz i pouzdan ...

Za one koji nisu bolesni od karbona ...  :mrgreen:



 
Sve ima smisla, možda se i odljubim na kraju od ove :mrgreen: , hvala na savjetima
A di bi mogao nac tako neki bajk? pošto je ponuda kod nas užasno mala, a o odabiru veličina da se ne priča.
Ono sto sam ja uspio nac, mozda jedino Scott Speedster 10 bi mogao nac u otprilike mojoj velicini - 54
Ako se ne varam, novi modeli stizu kroz mjesec dana? Ali to odma znaci i cijene wooo
Btw mislio sam preskocit entry level i odma na mrvicu ozbiljnije da ne trebam mijenjat kroz par god :D
 
Pa ima kod nas ok izbor, čak su sada i neki popusti od 15-30%, kako koji dućan i marka bicikla.
A ako ti odgovara kupovina online preporučeno ti je u postu prije Canyon. Samo što njega čekaš po mjesec-dva, ovisi o veličini i boji.
 
Ma ima izbora i popusta al nema velicine dostupne. Imate kakve preporuke di canyon naruciti? Ili di jos pogledati? Sve vece shopove sam prosao a i dosta malih
 
miš. said:
Ma ima izbora i popusta al nema velicine dostupne. Imate kakve preporuke di canyon naruciti? Ili di jos pogledati? Sve vece shopove sam prosao a i dosta malih
Canyon se može kupiti samo kod njih, direkt od proizvođača. Znači, na njihov web i deri.
 
Okej hvala na prijedlogu za Canyon, čini mi se daleko isplativije s obzirom šta dobiješ u usporedbi s ovim kod nas u ponudi - a i na GCN često gledam njihove bajkove :))
Po iskustvima ostalih njihov kalkulator baš ne griješi pa ću ga poslušati
Pitam se dali vrijedi dat 300 Eura više za Ultegru (999 Eura je Endurace 7.0 s 105 opremom) ali mislim da cu preskocit Ultegru jer me cekaju SPD, kaciga, tenisice, km sat i još nešto robe
Ugl lako moguće da naručujem danas/sutra pa ako nekom treba nešto od opreme sa njihove stranice u RI i okolici neka se slobodno javi.
 
Jeftiniji su od vecine jer se kupuje direkt od proizvođača, izbaci se "middle man" sa svojim udjelom u ukupnoj cijeni.
Mislim da ima jos jedan njemački proizvođač koji tako radi, mislim da se zove Radon, isto kupujes od njih ili preko neke stranice.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

 
miš. said:
Okej hvala na prijedlogu za Canyon, čini mi se daleko isplativije s obzirom šta dobiješ u usporedbi s ovim kod nas u ponudi - a i na GCN često gledam njihove bajkove :))
Po iskustvima ostalih njihov kalkulator baš ne griješi pa ću ga poslušati
Pitam se dali vrijedi dat 300 Eura više za Ultegru (999 Eura je Endurace 7.0 s 105 opremom) ali mislim da cu preskocit Ultegru jer me cekaju SPD, kaciga, tenisice, km sat i još nešto robe
Ugl lako moguće da naručujem danas/sutra pa ako nekom treba nešto od opreme sa njihove stranice u RI i okolici neka se slobodno javi.

Ako si početnik /rekreativac vjeruj mi ne treba ti ni ultegra. 105 radi posao bez greške , trajan je i pouzdan , a neku razliku do ultegre ćeš teško i primjetiti .
Taj Endurance sa 105 opremom je i više nego dovoljan bike za sve rekreativce , pa i one naprednije , a kamoli za početnike.
Druga je priča što to nakon nekog vremena krene u - drugu priču  :mrgreen: ...a što ćeš ubrzo uvidjeti , ostaneš li u tim vodama.  :LOL:

Moj Roadlite AL sa 25 000 km u tri/četiri godine ... still going strong ...  :mrgreen:
Sve original . Sve kao novo .  Treći lanac i prvi novi set kotača.  :D
 

Attachments

  • DSCN9610 – kopija.JPG
    DSCN9610 – kopija.JPG
    1.2 MB · Views: 77
prvi put u životu išao na pumptrack, mislio sam da je to sprdačina i da će biti dobra zeka, nakon 5 krugova nisam osjećao noge  :embarassed:
 

Attachments

  • IMG-20180724-WA0015.jpg
    IMG-20180724-WA0015.jpg
    152.8 KB · Views: 90
To je valjda nesto kao motocross staza, riknes ko zivotinja. :)

Vidim na Sljemenu neke nove downhill staze oko ceste za gore. Jel mi se ucinilo?
 
preuređivala se malo 57-ica, ulazak u biti

ne znam šta se još radilo, budem za vikend gore si dao malo oduška
 
- Sepra - said:
prvi put u životu išao na pumptrack, mislio sam da je to sprdačina i da će biti dobra zeka, nakon 5 krugova nisam osjećao noge  :embarassed:

pumptrack je zeznut.. to ide samo sa dirt bajkom i najbolje malim hodom vilice.. i onda jel'de... pumpas  :mrgreen: