Dyno u dalmaciji?

redikul

New member
Zanima me gdje sve ima dyno u dalmaciji? Ja bi baš svoga na stol pa da vidim. Najbliže Zadru, Splitu, Šibeniku?
 
Ima kod Piccila  (y)
 
Blizu Solina koliko vidim. OK, to mi je prihvatljivo za zaletit se jedan dan, ako nema bliže…
 
Koliko se to plaća?

Jel smeta zadnja guma izlizana mjerenju/preciznosti? Ne vidim zašto bi, nije sad da fali dva cm sa gume :)

Odem kad mi dođe O2 eliminator, da skinem lambdu…
 
pa bliže je splitu nego solinu :mrgreen:


a nije to to neko mjerilo, nekad i tvornički podaci su krivi. to si trebo napravit prije sređivanja motora onako seriskog ga stavit na stol pa nakon turpijanja ga opet stavit na ISTI stol tako najbolje vidiš razliku. jer u dosta slučajeva snaga varira od stola do stola na istom motoru...


mislim da košta nekih 300ak kn...


 
ima li netko tko bi me danas recimo čekao u STu pa onda odvezao do tamo da skupa odemo?

mislim da mi je ECU u kurcu, pa mislim staviti motor na stol pa da mi napravi mapu i graf, da mogu dokazati Yamahi da troši pre više goriva u nekim režimima pa da mi zamjene ECU.
 
krećem sad ubrzo sam, valjda ću naći gdje je to i nadam se da rade PCIII mape po dynu…
 
Dođi do nas, ja ču te uputit.
S tim da sam otprilike 99% siguran da zadnji model PC-a nisu u mogučnosti testirati, jer su jednog poznanika uputili u uvozništvo u Zagrebu (Janbo)
 
onda ništa, prvenstveno bih ovaj put išao zbog ECUa i potrošnje a ne da vidim snagu

BTW ECU je problem, pogleda sam sad error code history u diag modu i piše 30, 30 znači overturned engine, ECU malfunction

jedino mi nije jasno, ta funkcija pokazuje kodove koji su se prije dogodili ali se ispravili, inače bi 30 bilo prikazano pri davanju kontakta i nebi moga niti upaliti motor.

možda je to logirano kad sam stavljao power commander…

sve u svemu, potrošnja nije normalna bez obzira koje sve modove stavio. Kev je pogledao mapu i normalna je. nema što drugo biti nego neispravan ECU samo ne znam onda kako to sad dokazati i da mi ga zamjene
 
S obzirom na izmjene napravljene na agregatu, teško da češ išta moči tražiti od Yamahe.

A glede zadnjeg modela PC-a, sad sam provjerio, to je 5-ica Autotune, tako da bi za 3-cu i moga dobit pokoju informaciju.
 
joke said:
S obzirom na izmjene napravljene na agregatu, teško da češ išta moči tražiti od Yamahe.

Na agregatu (mašini) nije ništa rađeno ali je rađeno skoro sve ostalo :)

A glede zadnjeg modela PC-a, sad sam provjerio, to je 5-ica Autotune, tako da bi za 3-cu i moga dobit pokoju informaciju.

Da, petica je nova a trica je već duugo na tržištu. Ali moram biti siguran da mi može napraviti PCIII mapu po dyno run-u…

Koliko dođe novi ECU, recimo '09 ECU?
 
igi_st said:
znači piccilo i sređuje mape za PCIII na stolu?  :misli: intersting...  8)

Opet tvoje "razmišljanje" :misli:

Dakle, 5-icu ne radi, a dali radi 3-cu treba neki dobrovoljac provjerit.
Osim toga što imaš "sredit" kad imaš sve mape na PC siteu za renomirane ispuhe i filtere zraka.
 
joke said:
Opet tvoje "razmišljanje" :misli:

Dakle, 5-icu ne radi, a dali radi 3-cu treba neki dobrovoljac provjerit.
Osim toga što imaš "sredit" kad imaš sve mape na PC siteu za renomirane ispuhe i filtere zraka.

pa pitam, u čemu je problem, miješaju ti se upitnici i uskličnici?  :mrgreen: nema mapa za gsf650/gsx650f  :palacdolje:
 
joke said:
Osim toga što imaš "sredit" kad imaš sve mape na PC siteu za renomirane ispuhe i filtere zraka.

Gotove mape su OK, ali to je sve. Ako se može, uvijek treba otići na stol i napraviti mapu isključivo po dynu za vlastiti motor.
 
igi_st said:
pa pitam, u čemu je problem, miješaju ti se upitnici i uskličnici?  :mrgreen: nema mapa za gsf650/gsx650f  :palacdolje:

Pa ljepo je napšisano imas mape za sve renomirane filtere zraka auspuhu samo je zaboravio napisat motore  :mrgreen:
 
vickodu said:
Pa ljepo je napšisano imas mape za sve renomirane filtere zraka auspuhu samo je zaboravio napisat motore  :mrgreen:

jebiga, suzuki ipak nije baš renomiran...  :mrgreen: