e ovo je klopa...

Ima li di jos pecene janjetine a da je ispod 250kn kilogram?
Cujem da je u BiH...u Jablanici dobra.
Bia sam u Zadru,na ulazu u grad restoran...zaboravia ime.
Jeli Riva?
Nije bas nesto.

Krajem miseca,Sarajevo.
Cevapi,baklave i pite od sira.
Jablanica,jaGnjetina.
Mostar...skok sa mosta.
 

Attachments

  • Screenshot_20220703-101846_Gallery.jpg
    Screenshot_20220703-101846_Gallery.jpg
    1,004.6 KB · Views: 0
Last edited:
Meni i najlošija janjetina bolja od restorana sa 5 Michelin zvjezdica. Pečena janjetina je moja hrana broj 1.
U Jablanici imaš više izbora. Pogledaš ko ga skida taj trenutak sa ražnja i kakav je. Najviše jedem u "Zdravoj vodi".
Ista stvar na Klisu. Pogledaš stanje u Perlice ili Labinčića. Jeo nekidan (četvrtak u 3 popodne) u Perlice, u Labinčića bio propuh. Bio u prolazu i nisam imao izbora ni vremena za čekat. Na kraju ispalo i da je i u Perlice bila podgrijana u mikrovalnoj. Neloše, ali nije to to. Korica žilava, itd. Ali tamo barem znaš da može bit najviše stara sat vremena, jer skidaju svako malo. Dao do znanja konobaru da mene nemože zajebat i priča skinut maloprije ne prolazi. Zato nije dobio bakšiš.
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Ja sam bio u Restoran Maksumić, bilo odlično. Doduše ne znam kako je sad. To je par metara od spomenika Crvenoj jabuci di su poginuli Buha i Ričl. Gledao kad su ga skidali i reko tu stajemo
 
Lovacki dom kod Gojka tj sad kod Slavka sve ostalo ni blizu barem do 5 godina unazad, sad ne znam :mrgreen: Kod Ede u Srebreniku, ispece ga za sat(ima na yubitu par videa) i derne flasu rakije usput :mrgreen:
 
Nije da mi je mrska (janjetina) al nakon ovog nijedno pečenje nije nit za razmatranje (i riba dakako ne samo ono šta se zakolje )
Kotrlj !
Karpačo,.jpg
 
  • Love
Reactions: MA-Zvone
Lovacki dom kod Gojka tj sad kod Slavka sve ostalo ni blizu barem do 5 godina unazad, sad ne znam :mrgreen: Kod Ede u Srebreniku, ispece ga za sat(ima na yubitu par videa) i derne flasu rakije usput :mrgreen:
Kod Gojka je ubjedljivo najlošije i najprljavije. Dok je bio Gojko živ jedna priča, sad je ajmeeee.
Maksumić je isto OK kao Zdrava Voda. Imaju ja mislim još dva malo niže ili više, ovisi kako gledaš. Ma sve ovisi kad naletiš.
Ko što rekoh prije, gledaš ko kad skida, kakav je janjac i kako je pećen. Jebo restoran.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Niste vi dobar grah sa kobasicom pozderali :D
Joj kad vidim sta je ovim svabama dobra klopa, zlo mi dodje...
Likovi doslovno svrsavaju kad cuju Currywurst (hrenovka na ploske utopljena u kecapu) i Linsen mit Spätzle (specle sa varivom od lece). Tacno ih je sevap odvesti da se najedu :mrgreen:
 
To OK. Obor - gradele. Mljac.
Al ovo što si sliko ni za pod zub. Još kad vidim ono serviranje "Na posteljici od rikule" nabio bi pjat konobaru na glavu.
Nakrca travurine na pjat da para puna porcija. A karpača u tragovima. Eto njemu rikule pa nek je on pase. Ja nisam koza.
Zajeb, karpačo od sabljarke i grdobine na posteljici rikule uz tunjevina za obilat zalogaj hmm, pašteta klasika a riba nakon tog :sneaky:
Kotrlj !
 
Sto se Jablanice tice, trenutno je najbolji Kovacevic.
Kod Gojka se drasticno pokvarilo kako je covjek umro.
Bilo je dobro i u Komadinovom Vrelu (on je bas u kanjonu Neretve, prvi iz pravca Mostara, sidje se ispod ceste i sjedi bas uz rijeku), ali kako se proslavio tako se i pokvario u posljednje 2 godine, ali i takav je opet bolji od Gojka ili Maksumica.
Zdrava Voda nikada nije bila nesto specijalno, vise je izvikan i reklamiran, jer placa vozacima autobusa i kombija da se zaustavljaju kod njega pa uvijek bude guzva. Ko bira restoran po guzvi, lako se upeca :)
Maksumic (prekoputa Gojka) isto nista specijalno, nije nikada ni bio.
Znaci, za sada Kovacevic. Uredan, cist, ljubazno osoblje, uvijek solidno pecenje i bez puno smeca (kosti, masnoca itd)

Od par ljudi sam cuo da je dobra i “Sedmica”, on je sjeverno od Jablanice, u pravcu Sarajeva, na lijevoj strani kada se izadje iz tunela, ali nisam probao tako da ne mogu prenijeti licno iskustvo.

Kome je mrsko voziti se do Jablanice i hoce nesto blize moru, onda restoran “Udovice” na putu Citluk-Mostar
 
Last edited:
Zdrava voda je sranje osobno iskustvo a i ovo sto Esso kaze busevi staju i non stop guzva a onda deru sve redom.
 
Ja se navukao na jedan "fast food" u Fažani (Istra) .... skompao se sa gazdom nakon što sam mu sugerirao neke stvari prije koju godinu kad je otvarao.... sasvim slučajno ...

Nije klasični fast food, zato sam ga i stavio pod navodnike ... sve se peče u smokeru ... ima souse vide rebarca, burgere, tuna stake, punjene pljeske . svašta nešto, a cijenom sasvim OK (ja imam neke povlaštene cijene, ali ni one pune su sasvim prihvatljive ;) )

Ima tri restorana ... jedan u Puli koji radi cijelu godinu, jedan friški u Medulinu i ovaj u Fažani koji po meni nekako ima "dušu" i tu znam često biti .. :)
 

Attachments

  • IMG_20220628_200248.jpg
    IMG_20220628_200248.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • IMG_20220615_205129.jpg
    IMG_20220615_205129.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220628_193506.jpg
    IMG_20220628_193506.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • IMG_20220629_202957.jpg
    IMG_20220629_202957.jpg
    3.3 MB · Views: 0