e ovo je klopa...

Sad si me podsjetio na školske dane i prakse u Esplanadi. Kanape sendviči su se na dnevnoj bazi radili na stotine komada. Onda sam ih se naslagao za cijeli život.
 
Sad si me podsjetio na školske dane i prakse u Esplanadi. Kanape sendviči su se na dnevnoj bazi radili na stotine komada. Onda sam ih se naslagao za cijeli život.
Svaka ti čast! Moji školiski dani su bili jedva za masnjak (lepinja namoćena u mast gdje se peku levapi i mrvicu majineze/kečapa) na placu, a kamoli išta skuplje ala Esplanada!
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Svaka ti čast! Moji školiski dani su bili jedva za masnjak (lepinja namoćena u mast gdje se peku levapi i mrvicu majineze/kečapa) na placu, a kamoli išta skuplje ala Esplanada!
To je bilo ko pecenje za mene i moju generaciju u osnovnoj skoli samo sto je kod nas mascoba bila od pileta sto se peklo pa kapalo, po Dinara kostalo tj Petobanka :cool:
 
Svaka ti čast! Moji školiski dani su bili jedva za masnjak (lepinja namoćena u mast gdje se peku levapi i mrvicu majineze/kečapa) na placu, a kamoli išta skuplje ala Esplanada!
Koji vam je kurac. Nisam bil gost, šljakal sam u hotelu. 😂
Lepinja na trešnjevačkom placu - 5 dinara
 
  • Like
Reactions: Danijel 23
IMG_20231223_105855.jpg
IMG_20231223_131049.jpg


Od ranog jutra pa do ručka