e ovo je klopa...

...Feis je rekal da je žena Bodulka :mrgreen:
...menestroć :unsure:...prosvijetli me
menestroć prije....
20240309_120413.jpg



i posli....


20240309_123245.jpg
 
Ja bi samo špagete no5 umjesto 3...
trice se kraće kuhaju i bolje upiju saft..
bitno je škampe što kraće termički maltretirat... znači samo pofrigat na mrvu kapule i česnjaka, polit vinom i dodat napola kuhanu pastu...
ne smu sve skupa priko 5 minuti se frigat/kuhat... da im guzice ostanu skroz kompaktne i ekstra....

znam i jedinicu stavit direkt na škampe...
ali onda treba ekstra brzo jesti jerbo se pasta prekuha dok je jedeš....
 
  • Like
Reactions: Danijel 23
Tijesto treba staviti samo na pojedine porcije neposredno prije serviranja miješati cijelu smjesu ako se ista neće odmah pojesti je pogrešno do bola, nije poanta da tijesto popije saft, nego upravo obrnuto...
 
je baš.....
nije se pojelo odma......

jerbo je to restoran pa finiširam pijat po pijat....
pasti treba minutipo da se sljubi i da škrob iz vode poveže saft...
tiliko je i dobila....
 
Tijesto treba staviti samo na pojedine porcije neposredno prije serviranja miješati cijelu smjesu ako se ista neće odmah pojesti je pogrešno do bola, nije poanta da tijesto popije saft, nego upravo obrnuto...
Moja poanta je da nikada ne treba stavljati tijesto u tako fino jelo , kulinarski ...
Tijesto jedino moraš staviti u bolonjez , lazanje ...

Brašnasti proizvodi su zlo ... Tko imalo kuži u ono što biljelo brašno i svi proizvodi od njega znače za probavu , dosta ... Znači tu miješaš govno i dijamante 🥴
 
Last edited:
Moja poanta je da nikada ne treba stavljati tijesto u tako fino jelo , kulinarski ...
Tijesto jedino moraš staviti u bolonjez , lazanje ...

Brašnasti proizvodi su zlo ... Tko imalo kuži u ono što biljelo brašno i svi proizvodi od njega znače za probavu , dosta ... Znači tu miješaš govno i dijamante 🥴
aj odjebi s tim novozdravnim pizdarijima....
evo mediteranska ishrana puna paste, bilog kruha i glutena općenito ... je zlo...

nasrči se radije varekine i aronije....

pasta se stavlja u menestroč, a kruh se močka u buzaru jerbo bi inače treba dva kila škanapa po osobi...i ipet bi osta gladan....
a da bi močka možda neki integralni kolač sa rogačem i konjskom zobi.... ne bi...
 
aj odjebi s tim novozdravnim pizdarijima....
evo mediteranska ishrana puna paste, bilog kruha i glutena općenito ... je zlo...

nasrči se radije varekine i aronije....

pasta se stavlja u menestroč, a kruh se močka u buzaru jerbo bi inače treba dva kila škanapa po osobi...i ipet bi osta gladan....
a da bi močka možda neki integralni kolač sa rogačem i konjskom zobi.... ne bi...
Meni je drago da mogu nešto naučiti od tebe , prvorazrednog kuhara 👍
 
Plamenik jači od vjetra. Ne znam da li da se smijem ili ...
Kam vodi onaj ventil kad na njega spojiš bocu i gdje su rupice (dizne) za plin 🤔