E oznake na signalizaciji,farovima i štopovima

Guzan

New member
Pozdrav ekipa,evo gledan za prominit prednje svitlo,zmigavce i stop lampu na motoru pa me zanimaju ove europske regulative.
Gledajici po netu svi se razbacuju sa e oznakama po svijetlosnoj signalizaciji.
Kako prepoznat da je e oznaka fake?
Jel mi moze neko dat konkretan primjer kako online utvrdit da je nesto legalno na cesti i da ce proc atest?
Hvala
 
Ja ti znam za žmigavce da moraju imat E oznaku sa brojem  kod mene je 20 ali nije bitan jer različiti proizvođači stavljaju različite brojeve.
Ono što je bitno da pored te oznake moraju imati i oznaku 11 ili 12 ili 111 i 12.
11 je oznaka za prednje žmigavce,12 je za zadnje a 11 i 12 je za ugradnju svuda.
 
Guzan said:
Pozdrav ekipa,evo gledan za prominit prednje svitlo,zmigavce i stop lampu na motoru pa me zanimaju ove europske regulative.
Gledajici po netu svi se razbacuju sa e oznakama po svijetlosnoj signalizaciji.
Kako prepoznat da je e oznaka fake?
Jel mi moze neko dat konkretan primjer kako online utvrdit da je nesto legalno na cesti i da ce proc atest?
Hvala
Mislin da ti je najbitnije imati E oznaku jer ovi na tehničkom većinom k... ne kuže nego samo pitaju (ako uopće skuže) di ti je E oznaka.
Ja san jednom prilikom stavija neke žmigavce sa E baya i na dvi stanice pita može li proći (nije mi se dalo vraćati kući po originale) i na obe su me likovi pitali di mi je E oznaka.Otiša na treću stanicu,nisan ništa govorija i proša bez problema....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
makama said:
Ja ti znam za žmigavce da moraju imat E oznaku sa brojem  kod mene je 20 ali nije bitan jer različiti proizvođači stavljaju različite brojeve.
Ono što je bitno da pored te oznake moraju imati i oznaku 11 ili 12 ili 111 i 12.
11 je oznaka za prednje žmigavce,12 je za zadnje a 11 i 12 je za ugradnju svuda.
E pa to me zanima,ne mogu nigdi na netu nac bas konkretan primjer kako izgleda ta oznaka na faru ili zmigavcu.
Mail od cvh ne mogu nac a zva san ih par puta,niko se  ne javlja.
 
cadjo said:
Mislin da ti je najbitnije imati E oznaku jer ovi na tehničkom većinom k... ne kuže nego samo pitaju (ako uopće skuže) di ti je E oznaka.
Ja san jednom prilikom stavija neke žmigavce sa E baya i na dvi stanice pita može li proći (nije mi se dalo vraćati kući po originale) i na obe su me likovi pitali di mi je E oznaka.Otiša na treću stanicu,nisan ništa govorija i proša bez problema....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Treba mi bas po p.s.-u jer ce mi motor morat na atest.
Minja san prednje vilice,zada isto,druga mi je dimenzija guma,malo je rama zada ispilana...
 
Guzan said:
Treba mi bas po p.s.-u jer ce mi motor morat na atest.
Minja san prednje vilice,zada isto,druga mi je dimenzija guma,malo je rama zada ispilana...
Javi kako je prošlo jer s obzirom na "stručnjake" u CVH pripremi vrime i živce ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Javi kako je prošlo jer s obzirom na "stručnjake" u CVH pripremi vrime i živce ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Daleko san jos od toga,al napisat cu svoje iskustvo kad prođen
 
Znanstvenik na tehničkom bi broj koji pročita npr na faru trebao uvrstiti u bazu podataka i od tamo povuć sve detaljne podatke o tom proizvodu. dimenziju u milimetar, vrstu materijala, proizvođača sa adresom i brojem svega i svačega itd. ako toga nema ili postoje razlike između opisa  u bazi i stvarnog stanja (falsifikat proizvoda) prolaziš ne. Koliko se to njima da i dali se kuže u to kako uopće upaliti komp…..nemam pojma, valjda ovisi o sreći. Koje su to točno baze i kako steći pravo na uvid nemam pojma! Doživio sam u Germaniji da je pandur na cesti to provjeravao uz pomoć mobitela, dakle, nebi smjelo biti komplicirano.