Ebay kocnica (kina)

jozy

New member
Kemijam neku rucnu zadnju kocnicu za ktm exc, pa gledam malo kocione pumpe
Naletio san na ebayu na ovu kinesku repliku
http://www.ebay.com/itm/Hydraulic-Left-Brake-Master-Cylinder-FOR-YZF-R1-R6-R6S-600-1000-YZFR1-YZFR6-/230836635157?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35beef8615&vxp=mtr
Cijena je smijesna i zato me strah za goli zivot  :mrgreen:
Dali netko ima iskustava i dali je moguce da je kvalitetan kocioni cilindar zaista te cijene u proizvodnji a da mi placamo samo ime (nissin, brembo i sl)
 
mozda i je dobra, al nisam znao da R1 ima s ljeve strane kocnicu  :grin:

ja bih narucio nisu neke extra pare pa ako i propadne hebes ga :S
 
To ti je stunterska kocnica
Lako za pare, problem je ako propadne kocnica zbog nekvalitete  :mrgreen:
 
Left? A cek, mozda oni racunaju gledajuci od napred? Ili je to zadnja kocnica za yamahu sa automatskim mjenjacem?
 
jozy said:
To ti je stunterska kocnica
Lako za pare, problem je ako propadne kocnica zbog nekvalitete  :mrgreen:

Ja nisam DO SAD nasao niti jednu stvar iz Kine koja je jeftina, a da je dobra :?

Znaci sve je to sranje i u konacnici sam bacio.
 
Sip said:
Ja nisam DO SAD nasao niti jednu stvar iz Kine koja je jeftina, a da je dobra :?
Ima i skup(lj)ih kineskih stvari da ne valjaju. Analogni brzinomjeri, npr.
Pas mater.

Od kineza ubuduće samo futrole za mobitel kupujem.

Sorry na offu.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
mbalunovic said:
mozda i je dobra, al nisam znao da R1 ima s ljeve strane kocnicu  :grin:

ja bih narucio nisu neke extra pare pa ako i propadne hebes ga :S

puno toga ti još neznaš ...  :mrgreen: :mrgreen:


a ovo je full zanimljiva cijena... mislim da ću malo razmisliti ...  :mrgreen:
 
jozy said:
Kemijam neku rucnu zadnju kocnicu za ktm exc, pa gledam malo kocione pumpe
Naletio san na ebayu na ovu kinesku repliku
http://www.ebay.com/itm/Hydraulic-Left-Brake-Master-Cylinder-FOR-YZF-R1-R6-R6S-600-1000-YZFR1-YZFR6-/230836635157?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35beef8615&vxp=mtr
Cijena je smijesna i zato me strah za goli zivot  :mrgreen:
Dali netko ima iskustava i dali je moguce da je kvalitetan kocioni cilindar zaista te cijene u proizvodnji a da mi placamo samo ime (nissin, brembo i sl)
sve je moguče osim drvene peči
 
Ja ne bih,nikako.

Jedna stvar koja mi uvijek mora biti na mjestu,znači no fuš,nema rezanja troškova itd,jesu kočnice.

Na biciklu imam poštenu hidrauliku,na motoru uvijek pazim koliko su potrošeni diskovi,pakne,kad je zadnji put mjenjano ulje,itd.

Razumijem ja da stunt mašine nisu predviđene za brzu vožnju,ali svejedno,jedna propadnuta kočnica može značit razliku između zdrave i strgane kičme...

Tako da,ne hvala.
 
I ja mislim da cu zaobici, naci cu neku radijalnu prednju kocnicu pa cu je postaviti naopako  :021:
 
jozy said:
I ja mislim da cu zaobici, naci cu neku radijalnu prednju kocnicu pa cu je postaviti naopako  :021:

r4ptor sa ovog foruma je sebi napravio stražnju kočnicu na lijevoj strani,pa ga kontaktiraj ako te zanima kako je on to izveo.

Nemogu sad naći sliku ali znam da je sa Aprilie (RS) uzeo čeljust.
Na DT-u je to jel...
 
Evo kako sam ja to radio, pumpica je od rs-a 125, čeljust isto od rs-a 125 četveroklipna, pleteni lajtung je OBAVEZAN, jer imao sam ovaj setup isti samo sa gumenim lajtungom i sranje, nula bodova, ovako mi koči odlično osim kaj ju sad nemrem koristit kad sam potrgan  :mrgreen:

jedini problem što je na slikama a riješio sam sad jest da posudica mora biti viša od pumpice, jer kad odzračiš sve radi, ali ako jednom opadneš i motor padne na bok, povuče zrak i više neželi otić u posudicu, isprobano, evo i videić kad mi je "propala"
premještanjem posudice sam to riješio i nema više frke ide mali ko veliki  :mrgreen:

Nema kočnice

i kak to kao radi navodno
http://www.youtube.com/watch?v=YOHRasSGqU0&feature=player_detailpage#t=16s
 
AMG81 said:
sve je moguče osim drvene peči
         
Može i ona, ali samo jedanput. :LOL: :LOL:          (y)