Elektronska blokada - problemčić

cdawg

Active member
poštovanje dRRugovi.

aerox 50 2005., ima blokadu (ona talijanska valjda, šta košta oko 100 €), potenciometar 1 - 10.
na skuteru je promjenjen prijenos (polini speedcontrol, rolice, sve opruge, remen).

je li moguće da mu ta blokada ne funkcionira kako treba zbog promijenjenog prijenosa?

naime, vrijednost 1 kod te blokade je minimalna krađa iskre, ali ne razvija brzinu veću od 20 km/h i to na pola gasa (ako ideš više sa gasom, počne ga jako gušit, tj. krast iskru)
već kod vrijednosti 4, skuter ne želi ni krenuti, a kamoli da pričamo o ostalim vrijednostima do 10.

jesam li u pravu ili je posrijedi (ili četvrtkom) nešto drugo u pitanju?

fala unaprijed  (y)
 
N funkcionira ti blokada radi prjenosa odnosno radi opruga i rolnica ti je skuter stalno u jako velikim okretajima
 
vickodu said:
N funkcionira ti blokada radi prjenosa odnosno radi opruga i rolnica ti je skuter stalno u jako velikim okretajima

pošto se nisam previše zajebavo sa uštelavanjem prijenosa na skuterima, od kuda bi trebao krenut sa štelanjem (mijenjanjem), po mogućnosti da start ostane koliko-toliko dobar?

 
a rolice,sustice i susta i jos ako hoces mijenjati primar i sekundar...i skini tu blokadu :x
 
malaguti said:
a rolice,sustice i susta i jos ako hoces mijenjati primar i sekundar...i skini tu blokadu :x

nije moj, čovjek ŽELI imati blokadu, tako da mi slijedi jebeni sex sa štelanjem, pa ako ko ima kakvu pametnu kojim redom krenuti, molio bih... :)

 
ako ta blokada ne radi zbog visokih okretaja onda ti mozes sredit okretaje tj. smanjit sa tezim rolicama i drugim susticama ali onda skuter nece nikako ici jer auspuhu trebaju okretaji da bi se skuter pokrenuo sa mjesta :wink:
 
Pokusaj s nesto tezim rolnicama ko sto ti je Malaga rekao inace tesko da ce ti radit blokada
 
Ili makni tu blokadu, i ne prckaj po prijenosu, i kupi kod covjeka s drugog foruma blokadu za 100 kn koja radi besprijekorno na svim skuterima, ako te interesira dam ti broj i ja vozim na njegovoj