Elektronske blokade brzine na 50ccm

drajver

New member
Kako je počelo provjeravanje skutera do 50 ccm odnosno imaju li blokadu zanima me može li se ugraditi neka elektronska koju mogu spojit na prekidač da je gasim kad hoću
 
postoji, dodje oko 800kn
 
sam si napiso kak se zove. elktronska blokada za skutere
 
drajver said:
Kako se zove
imaš od Malossia,Pinasca...brdo proizvođača...
imaš sad i kod nas u večini dučana...prije se zvana naručivalo...pitaj kod nekog koncesionara...imat će 100 posto...
 
Videl sam tu kupovnu blokadu... zgodna stvar, ali skuuupa!
osobito za nas koji vozimo odblokane serijale...  :LOL:
nakon ugradnje, izvan oklopa ostaje samo daljinski, sličan automobilskom, na privjesku od ključa.
svaki put kad se pila ugasi, nakon novog paljenja motor je blokiran sve dok ga se ne odbloka daljinskim...
Bas mi je neki dan reako jedan motociklisticki novinar da je u samo par zadnjih mjeseci prodano više od tri tisuce takvih uredjaja. Kakve ce protumjere poduzeti policija tek ostaje da se vidi, ali je za pretpostavit da bi u sluaju sumnje o postojanju takvog uređaja vozilo mogli slati u stanicu za tehnicki pregled, gdje  nije problem otkriti uređaj, a onda zahtijevati postavljanje originalne blokade prema specifikacijama proizvođaca. Naravno, o tome nemam bas nikakva konkretna saznanja. Ovo su tek moje najcrnije slutnje...  :shock:
Jos nije izvjesno i u kojim ce okolnostima policija ispitivati postojanje blokade. Hoce li samo preventivno nasumce zaustavljati skutere 50 ccm pa ih testirati na prirucnim uredjajima - nesto kao pokretni prijeki sud - te ih potom slati na izvanredni tehnicki pregled ili će i praćenjem sumnjivih skutera skuterom ili motorom u slucaju odokometrijskog utvrdjivanja brzine veće od dopuštene vozace upucivati na izvanredni tehnicki pregled. Daljnje je pitanje radi li se tek o tkozvanim akcijama, da se malo zaplase vlasnici odblokanih skutera ili je rijec o planiranju trajnijih i sustavnijih djelatnosti. Tko zna? Skuteri i tako po novom idu na valjke svake godine na redovitom tehničkom...
 
Ma samo gas, a ako i staviš el. blokadu nigdi u zakonu ne piše na koji način skuter mora bit blokiran do 50 km/h  :wink:

Ma no sikiriki samo treba dobro sredit skuter da te ne mogu uhvatit ;)  :mrgreen:
 
Kako radi elektronska blokada. Preko okretaja ili brzine? Ta s daljinskim je vjerovatno skupa pokušavam naći neku jeftiniju koju ću spojit na prekidać od svijetala ili tako nešto
 
oxio said:
Ma samo gas, a ako i staviš el. blokadu nigdi u zakonu ne piše na koji način skuter mora bit blokiran do 50 km/h  :wink:

Ma no sikiriki samo treba dobro sredit skuter da te ne mogu uhvatit ;)  :mrgreen:
istina... bitno je da je motor blokiran... jer nemaju ni svi skuteri identične tvorničke blokade...
 
lol...to se ne spaja tako...preko svjetala i to...nego preko bobine...mislim :misli:...i to ti funkcionira tako da blokira okretaje...
 
Ma ne samo bi prekidać za uključiti blokadu spojia na prekidać od svjetala a svijetla bi uključio stalno.
 
Bettela blokade se spajaju na zice od pick-upa i na zicu od stop svijetla pa se pali i gasi sa rucicom prednje kocnice.Blokada kosta 48€ u MotoStaru u Trstu.