ENC za motore

E sad ne moraš ići ni polako i nema rampe - kao stvoreno za motore da se ne moraš provlačit dok pališ  (y) :mrgreen:
 
ja ju nisam videl. Možda zato kaj smo prošli trojica na razmaku od možda 20-ak metara pa se niti nije stigla spustit  :misli:
 
nema jedne rampe nego tri
prva je dignuta cim je brzi enc u funkciji
nakon toga su dvije paralelne, ako ocita da imas nofce digne jednu rampu i propusti te dalje a ako nema nofaca digne drugu i preusmjeri te na naplatu da platiš nekim drugim nacinom
uskoro bi i drugi brzi enc trebal proradit, sad radi samo jedan
 
Bager said:
nema jedne rampe nego tri
prva je dignuta cim je brzi enc u funkciji
nakon toga su dvije paralelne, ako ocita da imas nofce digne jednu rampu i propusti te dalje a ako nema nofaca digne drugu i preusmjeri te na naplatu da platiš nekim drugim nacinom
uskoro bi i drugi brzi enc trebal proradit, sad radi samo jedan

Hmmm, doskacu i ti neandretalci sa HC-a tehnici? :mrgreen:
 
Hej, ima li šta nova oko ovoga, kako funkcionira, moram do Splita ovih dana tamo-amo, pa da ne gubim vrijeme po napl. postajama ?!
 
Hej, ima li šta nova oko ovoga, kako funkcionira, moram do Splita ovih dana tamo-amo, pa da ne gubim vrijeme po napl. postajama ?!
HAC i dalje krade. Dakle nista novoga.
Mozes dobiti ENC za motor i placas onda tu kategoriju samo sto ti je to na poseban racun. Znaci moras imati novac koji lezi na racunu za auto i posebno za motor, ako jos imas kombi ili kamion u biti si mali dionicar hrvatskih autocesta bez ikakvih prava.

Poslije sve ENC-ove sto imas prijavis na BINA i tamo su svi zajedno su na jednome racunu i nema veze kojega upotrebljavas oni te vidu na kamerama/senzorima, sto ti ja znam, i naplate ti prolaz odredene kategorije (do sada nikad problema).
 
  • Like
Reactions: hondimir
kako god zelis :mrgreen: samo prije nego ces prolazit kroz naplatne stavis ga na vidljivo mjesto...

btw. kaj se tice tih ENC, prosli vikend krenuli na jug, i imamo ENC, al eto, nema nista novaca na njemu. i stali na Luckom da uplatim novce (bio je petak cca 17h)
oni meni kao, nemozete danas to napravit vise nigdje jer radimo do 16h.. trebali su to malo bolje organizirat...

Ja uglavnom uplaćujem bonom za ENC iz mobilnog bankarstva na svoj HAC račun. Imaju i aplikaciju gdje koristiš svoj HAC račun za prijavu i vidiš stanje, prolaze a možeš k nadoplate riješiti. Tko je vidio ići onim babama kojima je nekako sve teško, sve se čeka a jedna od njih tri nešto radi.
 
nema jedne rampe nego tri

Često koristim ENC na motoru i ne znam o kakove tri rampe pričaš i gdje to ima tri rampe, no Fast ENC funkcionira posvuda - kako sam ja vidio - samo sa jednom rampom... uđeš u traku za Fast ENC i prolaziš ispod skenera, ako te ulovi zelena strelica ti pokaže ravno i dok se dovezeš do rampe na mjestu i inače naplatnih kućica, rampa se do tvog dolaska podigne (dovoljno brzo da ti omogući da iz zone kućica izletiš već kao ispaljen iz topa...) , usput ti pokaže koliko love imaš na računu i koliko je naplaćeno... ako te ne odskenira - ili odskenira, no ima razloga da ti ne odobri ulazak sa tim računom ENC-a na autocestu (nasjčešće jer je račun u minusu, slaba baterija ili je neispravan) - onda te preusmjerava na bočnu traku gdje je opet isti sistem rampe i automata gdje uzmeš karticu...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Danijel 23
HAC i dalje krade. Dakle nista novoga.
Mozes dobiti ENC za motor i placas onda tu kategoriju samo sto ti je to na poseban racun. Znaci moras imati novac koji lezi na racunu za auto i posebno za motor, ako jos imas kombi ili kamion u biti si mali dionicar hrvatskih autocesta bez ikakvih prava.

Ne znam u čemu to krade, uplatim neku cifru i dobijem solidan bonus na tome, koji se kreće od 20-ak posto do cca 34% na uplaćenu svotu... jasno je da za svaku skupinu vozila moraš imati poseban ENC, što je isto u redu jer ako imaš toliko love da imaš ne znam koliko auta ili gospodarskih vozila, to je i stanoviti tvoj interes kroz praktičnost bez premještanja uređaja iz vozila u vozilo, i što je u biti minimalan trošak (kako rekoh, stalno imaju neke akcije, kao i stalne popuste, i nije problem, osobito ako nisi u žurbi, kupiti ENC sa nekom cifrom da te izađe sam uređaj praktički besplatno...). Ono što tebe možda zanima će biti riješeno kada se ukinu naplatne kućice i prijeđe na sustav kakaav je sada, uz mogućnost da plaćaš skeniranjem tablica i direktnom naplatom sa kreditne kartice, tada ćeš sve imati na jednom računu naplate - što podrazumijeva da sva vozila (iste skupine) budu prijavljena i povezana sa određenom kreditnom karticom radi trenutne naplate... Tako da dolazeći novi sustav bude dao izbor, ostaviš ono što je sada sa ENC-om ili uzmeš registraciju kreditnom karticom uz skeniranje tablice i direktne naplate sa karticem, ne ENC računa... to je možda bolje rješenje za one koji i sada ENC manje koriste i rijetko koriste autocestu... samo paziš da kartica nije blokirana, bez iskorištenog limita ili nešto slično i to je to. A nešto mi govori da će problema oko takovih likova biti na tone...
 
Last edited:
nema jedne rampe nego tri
...
Često koristim ENC na motoru i ne znam o kakove tri rampe pričaš i gdje to ima tri rampe, no Fast ENC funkcionira posvuda - kako sam ja vidio - samo sa jednom rampom... uđeš u traku za Fast ENC i prolaziš ispod skenera, ako te ulovi zelena strelica ti pokaže ravno i dok se dovezeš do rampe na mjestu i inače naplatnih kućica, rampa se do tvog dolaska podigne (dovoljno brzo da ti omogući da iz zone kućica izletiš već kao ispaljen iz topa...) , usput ti pokaže koliko love imaš na računu i koliko je naplaćeno... ako te ne odskenira - ili odskenira, no ima razloga da ti ne odobri ulazak sa tim računom ENC-a na autocestu (nasjčešće jer je račun u minusu, slaba baterija ili je neispravan) - onda te preusmjerava na bočnu traku gdje je opet isti sistem rampe i automata gdje uzmeš karticu...
morrrronu odgovaraš na post star 15 jebenih godina

morrronu
 
Ti ni u 15 godina nisi shvatio o čemu se govori jer si ograničen, moronu. Sjedni na zadnje i smiri se.
 
kako god zelis :mrgreen: samo prije nego ces prolazit kroz naplatne stavis ga na vidljivo mjesto...

btw. kaj se tice tih ENC, prosli vikend krenuli na jug, i imamo ENC, al eto, nema nista novaca na njemu. i stali na Luckom da uplatim novce (bio je petak cca 17h)
oni meni kao, nemozete danas to napravit vise nigdje jer radimo do 16h.. trebali su to malo bolje organizirat...
Da te demantiram,to kaj veliš nije istina jer uredi za ENC rade do 20.00h znam jer radim u HACu.
 
  • Like
Reactions: Village