Endurom po Dalmaciji i okolici...

Veselo, veselo! :)

Elem, eno mi Zoltan nedvno pokazao da je na Promini iz pravca Lišnjaka osvanuo prometni znak zabrane za motore.
Poslao sam emisara da provjeri o čemen je tu rič.
Za Pakovo selo i Pokrovnik su stavili na biciklisticke staze i sl. al' sto na Promini di uredno kamioni i auti idu svaki dan?:unsure:
 
E da, na kraju i najbitnije.

Velika hvala sponzorima koji su omogućili ovo svjetsko putovanje.

Prvi, glavni, osoba koja podržava sve moje moto aktivnosti @Shepa koji je odradio odličan posao sa sicom mog KTM-a. Sic više nije iskidan, ne propušta vodu, i spužva je sačuvana. Jedina zamjerka je da sad previše odudara od ostatka motora :D :D :D

Drugi, Salona Moto, koji generalno ne rade KTM, pa tako ne rade ni mog. Moram sam gore šarafati (u prijevodu, popizde, otmu mi alat iz ruke i naprave što treba :D ).

Treći, birtija, koja podržava sve moje hireve.

Četvrti, KK, čiji savjeti su mi omogućili da se uopće okušam u ovom.

I zadnji, peti, Joke P&B koji mi je da popust i dobar savjet vezano uz gugle koje su mi spasile put kroz ličku šumu.
 
  • Haha
Reactions: Shepa
bas dobra tura.. da, nigdi vise prirode, svugdi ventilatori za pranje love i svaka pojata ima basen
 
Evo i moj input TET ofenzivi.
Zbog obaveza nisam se mogao prikljuciti od knina vec petak navecer se nadjem sa bilo kim od njih troje ciji motor uspije izdrzati prvi dan. Ako ijedan.
Vrijeme je bilo lijepo i suncano, osim tamo gdje nije, a tu je bilo svega od vjetra, kise, pljusak, grmljavine te na kraju I krupe.
IMG_20200807_223325_956.jpg

Ali sve je u redu. Imam kisno odijelo. Dapace nisam ga ponio, ali imam. Kod kuce.
Nastavljam lagano prema otoccu gdje me ceka vecera (pohvale osoblju ribica) nakon koje se ipak dio kalorija baca na guranje KTMa po parkingu i idemo u smjestaj kod njegovana. Jesam li spomenuo iznenadjenje kad sam vidio da sva tri motora jos rade.
U smjestaju razdvojeni kreveti...ne znam jesam cime uvrijedio Nera, ali odlucujem da necu dramiti oko toga. Spavanje.
Ujutro budjenje i polazak na moje prvo off-road iskustvo. Kazu da je GS12K odlican za pocetnika na TETu. Nije.

IMG_20200811_102837_900.jpg
IMG_20200811_102832_748.jpg
IMG_20200811_102834_739.jpg
IMG_20200811_102836_601.jpg
IMG_20200811_102840_443.jpg
IMG_20200811_102839_271.jpg
IMG_20200811_102843_829.jpg
IMG_20200811_102847_972.jpg
IMG_20200811_102846_131.jpg
 
Last edited:
IMG_20200808_162639_147.jpg
Na kraju poneseni umorom odlucujemo se za rucak i za mene tu avantura zavrsava jerbo kuca u krivom smjeru.
Ali slika pored oklopnog vozila je must i red je red.
IMG_20200811_104119_919.jpg
IMG_20200811_104121_743.jpg
IMG_20200811_104123_934.jpg
IMG_20200811_104125_676.jpg
IMG_20200811_104127_319.jpg

Iako sam malo jubomoran na basen selekcije iz ST, snadjoh se
IMG_20200802_201714_025.jpg

Sve u svemu, jako dobar dan.
Zabavno stalno, opusteno samo na kavi, ostao bez oka skoro par puta s tim da mi jos nije jasno kako je izdrzalo prvi udarac od kojeg me jos boli potiljak a ne samo oko... ponovit cim se pruzi prilika.
 
Last edited:
Kako nitko niš ne komentira, moram pitati da li netko zan što više o ovome Dinaric Relly-u, neki komentar ili je možda i sam učestvovao...?
Lipo, lipo!
Iako sam trenutno nisam kompetativan, je... ga, malo me mući cijela legislativa. Naime, corona posvuda, crvene i ljubičaste zone, odgađa se Lika, puste zabrane za motoriste, sajle, zakoni o privatnom posjedu, a onda lagani internacionalni rally prilog u dnevniku.
 
Pozdrav enduraši!

Zanima me koji bi motor preporučili za enduro.
Koristio bi se svega mjesec dana u ljetnim mjesecima na odmoru, vožnja po Dalmatinskoj zagori.
Gledao sam krosere međutim njih ne mogu registrirati...
Budžet mi je cca 1500 eura, čitajući temu vidio sam da je jedan forumaš nabavio KTM-a LC4 za 900 eura, tako nešto bi i meni trebalo.
Hvala i pozdrav!
 
Pozdrav enduraši!

Zanima me koji bi motor preporučili za enduro.
Koristio bi se svega mjesec dana u ljetnim mjesecima na odmoru, vožnja po Dalmatinskoj zagori.
Gledao sam krosere međutim njih ne mogu registrirati...
Budžet mi je cca 1500 eura, čitajući temu vidio sam da je jedan forumaš nabavio KTM-a LC4 za 900 eura, tako nešto bi i meni trebalo.
Hvala i pozdrav!

Nero, mislim da ga prodaje
 
Motor je prodan jučer.

Puno niže nego tu u oglasu. Kako sam i pretpostavio, našim ljudima je bitnije skinit cijenu, nego koliko će zapravo platit motor.

Inače, prije mene je bio na njuškalu poprilično dugo, samo je trebalo otići po njega u Poreč.

Svako toliko iskoči neki enduro s papirima za normalne pare, strpi se. Moj savjet je da nabaviš s anlaserom (glavni razlog prodaje mog).
 
Motor je prodan jučer.

Puno niže nego tu u oglasu. Kako sam i pretpostavio, našim ljudima je bitnije skinit cijenu, nego koliko će zapravo platit motor.

Inače, prije mene je bio na njuškalu poprilično dugo, samo je trebalo otići po njega u Poreč.

Svako toliko iskoči neki enduro s papirima za normalne pare, strpi se. Moj savjet je da nabaviš s anlaserom (glavni razlog prodaje mog).
Nije mi hitno, samo sam poceo lagano gledat za iducu sezonu.
Cijena je dobra ali ruku na srce trebalo ke ulozit cca 300-400 eura (gume i ove sitnice sa gašenjem) po mojoj procjeni.
Nadam se da si dobio koliko si trazio 👍🏻
 
  • Like
Reactions: Nero
Nije mi hitno, samo sam poceo lagano gledat za iducu sezonu.
Cijena je dobra ali ruku na srce trebalo ke ulozit cca 300-400 eura (gume i ove sitnice sa gašenjem) po mojoj procjeni.
Nadam se da si dobio koliko si trazio 👍🏻

Da, tako nekako. Dobio sam koliko je i mene koštao s prijevozom, što mi je ok. Nadam se da ce novog vlasnika služit dugo i pouzdano.

Jel misliš vozit hard ili soft? Budžet?

Ako ćeš u hard, mislim da je dvotakt bolji izbor