EURO 3

VEKI

Active member
pročitao sam u jednom moto pulsu da od 01.01.2007 u EU neče više bit moguče registrirat motore koji neispunjavaju EURO 3 normu i da če se ti motori usmjerit van EU (čitaj nama na Balkan :mrgreen:).

jel ko zna nešto o tome :misli: :misli:
 
VEKI said:
pročitao sam u jednom moto pulsu da od 01.01.2007 u EU neče više bit moguče registrirat motore koji neispunjavaju EURO 3 normu i da če se ti motori usmjerit van EU (čitaj nama na Balkan :mrgreen:).

jel ko zna nešto o tome :misli: :misli:

Istina je  :D
samo je sad pitanje kaj je jos ostalo od tih motora
 
copy/paste CVH (skraceni)

EURO III (EURO 3) standardi će se primjenjivati za sva nova vozila koja će se registrirati u Hrvatskoj od 01.04.2008. godine.

Od 01.04.2007. godine za sve tipove novih vozila, dakle za vozila koja u homologaciji imaju na kraju homologacijskog broja *00
 
VEKI said:
pročitao sam u jednom moto pulsu da od 01.01.2007 u EU neče više bit moguče registrirat motore koji neispunjavaju EURO 3 normu i da če se ti motori usmjerit van EU (čitaj nama na Balkan :mrgreen:).

jel ko zna nešto o tome :misli: :misli:
To se odnosi samo na nova vozila
 
zlikavac said:
To se odnosi samo na nova vozila

u pravu si...

al u italiji idu u tu krajnost da se ne mogu registrirati motori sa EURO 0 normom... sto znaci da bi se sa ceste uklonili svi stariji dvotaktasi...

bura se sprema kod susjeda
 
logicno mi je da se stopa uvoz starijih vozila ali malo mi je cudno da planiraju maknuti sve te registrirane motore s ceste jer je to puno manje polica osiguranja i puno manje uplacenih svih ostalih davanja prilikom registracije
 
mislim da je broj veci od 150.000 vozila... navodno se spremaju veliki prosvjedi ako se taj zakon usvoji...
 
demza said:
mislim da je broj veci od 150.000 vozila... navodno se spremaju veliki prosvjedi ako se taj zakon usvoji...

Onda skuže da je sa tih 150.000 vozila povezano preko 500.000 glasača i brzo ih prođe :mrgreen:

Tak su taljani brijali da će bespovratno oduzimati motore ekipi koja se vozi bez kaciga, sa samo jednom rukom na volanu i sl.
Naravno da zakon nije prošao :misli:

Dođe to njima sa vremena na vrijeme :mortal:

 
Ma fašisti...  :2up:

To Veki,pa ne buš valjda opet Hondaš?????  :shock:  :palacdolje:
 
Ko zna. :misli: Sve su opcije otvorene :neznam: p.s.ovo mi je idealna prilika da se vratim na Hondu :mrgreen:
 
Super Jura said:
Onda skuže da je sa tih 150.000 vozila povezano preko 500.000 glasača i brzo ih prođe :mrgreen:

Tak su taljani brijali da će bespovratno oduzimati motore ekipi koja se vozi bez kaciga, sa samo jednom rukom na volanu i sl.
Naravno da zakon nije prošao :misli:

Dođe to njima sa vremena na vrijeme :mortal:

Za vožnju bez obije ruke na volanu je odbijeno, ali za vožnju bez kacige je prošlo. Baš sam jučer čitao u taljanskom IN SELLA pismo čitatelja koji se pita dali če mu biti vračena CBR 600 RR koja mu je oduzeta zbog vožnje bez kacige. Odgovor: Zaboravi ju.  :?

Inače za E norme nije baš isto u svim pokrajnama, tako npr. u Lombardiji (Milano) nema više nikakve mogučnosti registrirati EURO 0 vozilo (možda i EURO 1 nisam zapamtio) osim oldtimera upisanih u registar, dok se u nekim drugima to još može. Ipak izgleda da se od ove godine neće moći više nigdje registrirati EURO 0 2T nego samo 4T.
 
VEKI said:
Ko zna. :misli: Sve su opcije otvorene :neznam: p.s.ovo mi je idealna prilika da se vratim na Hondu :mrgreen:

Ja bi ti preporučio nekog Talijana: sa njim se neš sigurno razbit (zato jer ga neš moč ni vozit obzirom da će cilo vrime visit kod Igora ili Blaževića  :mrgreen: ).
 
alien said:
Ja bi ti preporučio nekog Talijana: sa njim se neš sigurno razbit (zato jer ga neš moč ni vozit obzirom da će cilo vrime visit kod Igora ili Blaževića  :mrgreen: ).

Ili ipak kupi japanca, pa kad se razbiješ, otiđi na plac (ili u Pevec, ovisi gdje ti je bliže) i kupi dijelove, imaš di oćeš, na jakuševcu,...ili samo skini to kaj ti fali sa susjedovog motora, tak je to sve samo konfekcija.... :mrgreen: :wink:
 
sssss said:
Hoće li netko napisati i koje su to EURO 3 norme???  :misli: Jga, neznam.... :neznam:

A što te zanima, koliko ugljika po kilogramu zraka treba biti po normi :misli:

Iliti po naški, npr. TDM 900 ti ima nekoliko centimetara duži ispušni lonac da bi zadovoljio euro 3