F650GS,V-Strom,XL650V Transalp and XT660R

fjaka

Active member
evo naletih na ovaj rivju mozda ce kome korisiti ...
http://www.f650.co.uk/new_site/library/GS%20Review.pdf

yamaha najbolja na auto putu ? (mozda kakva greška)
i nisam skontao zašto strom ima naslabije vrijeme na krugu, radi kočnica ?
 
Ajde,ajde ne muljaj sada nego se pohvali da si uzeno motor  :mrgreen:
 
Prije svega čestitke na novom motoru Fjaka!

U zadnje vrijeme sam se prilično zakačio za Yamahinu seriju XT 660.

Pa sam malo proučavao i čitao i tražio.

Ono što je jasno je da ju je teško stavljati u koš s gore navedenim motorima, ali je s druge strane upravo ona, od svih enduro/supermoto predstavnika drugih proizvođača ona najbliža putnim mogućnostima/vožnji u 2.

Razlike između XTX i XTR su u gumama, malo ovjesu i kočnicama - dakle XTR profitira samo na terenu.

BMW - oko 70.000 kn
SUZA -oko 57.000 kn
YAMA XTX - oko 53.000 kn
YAMA XTR - oko 48.000 kn
HONDA - oko 60.000 kn

U nekoliko usporednih testova Yamahe s ostalim supermoto u MOTO PULSU su istakli da je udobna i podobna za vožnju u 2 - naravno sa gore navedenim motorima gubi bitku.

Po meni:
BMW je precijenjen - stari pegaso i on su braća blizanci po pitanju motora i ovjesa a on je tako puno skuplji. Stari pegaso je meni fenomenalan, novi ne!

SUZA - meni djeluje strašno ozbiljan motor, izrazito korpulentan, najteži sa punim spremnikom, i sada sa vrlo povoljnom cijenom. Ali, ne leži mi njegov izgled...

TRANSALP - dolazi mu nasljednik, najvjerovatnije u 11. mjesecu. Prije bi to bio moj prvi  izbor, ali njegova cijena je s obzirom da je na zalasku, previsoka

Yamaha XTX i XTR - ako se silazi s asfalta na teren - XTR koji je time i univerzalniji i cijena mu je jako povoljna, a opet XTX je atraktivniji i ima bolje kočnice.

E sad, probao sam jedino sjediti na nekim od navedenih motora - na svima je položaj opušten i prirodan.

Pitanje je za što se koristi motor - ako su to izleti, svakodnevna uporaba, gradska vožnja, onda je po meni XTR/XTX najbolja opcija, uz to pretpostavljam da će se XTX i najlakše prodati kao rabljeni jer je popularan kod mlađe populacije.



 
linza said:
Ajde,ajde ne muljaj sada nego se pohvali da si uzeno motor  :mrgreen:
pohvalio sam se ja :D http://www.du-moto.com/forum/index.php?topic=2954.0

Pudla said:
Znači ono je tvoj TA ispod mosta na AdvRideru?  (y) :mrgreen:

aha :)
morat cu naci neki dobri tunel  (y) kao i ti  :mrgreen:

liberty said:
Prije svega čestitke na novom motoru Fjaka!
tnx :)
 
liberty said:
SUZA -  Ali, ne leži mi njegov izgled...



I meni, motor izgleda plastično.



liberty said:
TRANSALP -  ali njegova cijena je s obzirom da je na zalasku, previsoka


Neznam baš, Transalp ima V2, dva diska napred ipak to opravdava cijenu, ako te zanima Transalp rabljeni znam za jednog u izvrsnom stanju 04god.