Falš znam ali?????

poštar

New member
U zadnje vrime gledam neke trkace komponente uzet tipa brembo,ohlins .... i kako guglam uvik naletim na ovo http://m.aliexpress.com/item/32517998387.html da li to stvarno ništa ne valja i da pi ima itko iskustva ? Mene je nekako strah to stavit . Jedan mi je meštar rekao da se prominu gumice i nema brige :misli:
 
poštar said:
U zadnje vrime gledam neke trkace komponente uzet tipa brembo,ohlins .... i kako guglam uvik naletim na ovo http://m.aliexpress.com/item/32517998387.html da li to stvarno ništa ne valja i da pi ima itko iskustva ? Mene je nekako strah to stavit . Jedan mi je meštar rekao da se prominu gumice i nema brige :misli:
Daj meni na beta testiranje, ja se ionako ne vozim brzo, a lipo će figurat na motoru, pa ako budu valjale, moš i sebi naručit jedne.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Shepa said:
Daj meni na beta testiranje, ja se ionako ne vozim brzo, a lipo će figurat na motoru.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
Ne želim te imat na duši :mrgreen: sad bez zaj... trkace nogare 130 dolara, amortizer volana 50 dolara ...... za amortizer volana znam da fercera ali za ove druge komponente nemam inf
 
Ako ti je žao Šepe, uzmi za mene ... pa ti i ja kažem kako je ... pa si lako naručiš novo ...  (y)
 
strasilo said:
Ako ti je žao Šepe, uzmi za mene ... pa ti i ja kažem kako je ... pa si lako naručiš novo ...  (y)
Imaš iskustva? ili bi volio imat :mrgreen:
 
drazen 39 said:
Koji je ovo k...., Akrap za 75 baksa, Ohlins 40....naravno da su fake, al opet.... :shock:
  :LOL http://m.aliexpress.com/item/32381875501.html
 
strasno koliko jeftino!
Uzimao par sitnica, uvjek zadovoljan! Za ove ozbiljnije stvari bi volio probati!
Tko proba nek javi dojmove.
 
malo je riskantno uzet pumpu kočnice jer dosta je da jedanput propadnje ručica kad zatriba i najeba si...al ove druge stvarčice nebi tribalo bit neke greške...
 
poštar said:
U zadnje vrime gledam neke trkace komponente uzet tipa brembo,ohlins .... i kako guglam uvik naletim na ovo http://m.aliexpress.com/item/32517998387.html da li to stvarno ništa ne valja i da pi ima itko iskustva ? Mene je nekako strah to stavit . Jedan mi je meštar rekao da se prominu gumice i nema brige :misli:

mmmm....kakve gumice? onokao stvarno mislis da je sigurno uzet usrani kineski kocioni cilindar iz usranog kineskog metala koji se dobija preradjivanjem govana radnika lokalne zeljezare, SAMO PROMJENIT GUMICE i dobit normalnu spravu?

fuck me dead - go ahead sto veli keith code nakon 9te pive, ja se ne bi zajebavo sa kljucnim momentima tipa kocnica.
Jel ima kod vas u kraju pomen na 40 dana? ovdje se dobro jede tih dana.
Pitam onako, mogu da svratim, trebam ic u .hr u travnju....
 
ovo je zajeb nad zajebima. da ne govorimo da ako te carina uhvati u kupovini lažno markirane robe možeš dobit još od 1000 pa na dalje kuna uplatnicu za državni proračun i nemožeš se izvuć na foru nisam znao i sl. ovo je provjereno iz prve ruke od strane carinika i još poznajem osobu koja je kupila motornu pilu preko neta(kopija stihl pile) na kojoj je pisalo STIHEL. sve iste boje kao na originalu.
ja se nebi igrao sa tim stvarima. naša carina je dobila ovlasti ajme majko.
 
mario x said:
da ne govorimo da ako te carina uhvati u kupovini lažno markirane robe možeš dobit još od 1000 pa na dalje kuna uplatnicu za državni proračun i nemožeš se izvuć na foru nisam znao i sl.
a kak oni mogu dokazati da si ti znao da to je ili nije fejk?? i zbog čega bi to kupac uopće morao znati?? a i usporedba ti je, motorna pila i poluga kočnice :LOL:
 
mario x said:
ovo je zajeb nad zajebima. da ne govorimo da ako te carina uhvati u kupovini lažno markirane robe možeš dobit još od 1000 pa na dalje kuna uplatnicu za državni proračun i nemožeš se izvuć na foru nisam znao i sl. ovo je provjereno iz prve ruke od strane carinika i još poznajem osobu koja je kupila motornu pilu preko neta(kopija stihl pile) na kojoj je pisalo STIHEL. sve iste boje kao na originalu.
ja se nebi igrao sa tim stvarima. naša carina je dobila ovlasti ajme majko.

bilo je o tome već riječ i na forumu, a bogami i na TV-u .. (u "provjereno" i još par sličnih emisija) ... u zakonu stoji kako si rekao, ali ti je u praksi gotovo nemoguće naplatiti isto ... ;)

Ne tereti se tebe za kupovinu lažno markirane robe, niti se dokazuje jesi ti to znao ili ne, već se ide sa naplatom za uništavanje takve robe ..

ali kako rekoh, najgore što ti se može desiti je da ostaneš bez toga, ovo ostalo je mizerna šansa da te sjebu .. :)
 
Ovdje se ne radi o majcima kratkih rukava na kojima pise Gucci ili o'neil, vec o dijelovima koji trebaju imati zagarantiranu funkciju.
Ne znam kakav si vozac, ali 70 % nas ovdje ne moze iskoristiti ni seijsku 600rr pumpu, tako, sve i da ta radijalna pumpa ima istovjetnu funkciju kao brembo, je 50 evra bacanje.
 
Carinici prilikom otvaranja sumnjivog paketa, provjeravaju sadržaj i u slučaju da je sadržaj sumnjiv, slikaju proizvod i slike šalju tvornici, ovlaštenom zastupniku u Hr ili EU, .... Ukoliko dobiju odgovor da je proizvod lažnjak, tada se pokreće postupak protiv uvoznika robe, te postupak uništenja. Naravno te troškove snosi kupac i kreću se oko 1000kn , a osim toga proizvođač,uvoznik ... imaju pravo tražiti odštetu zbog trgovine lažnim proizvodima. U praksi trgovci, tvornice,... se rijetko upuštaju u takve bitke, tako da se uglavnom plaća samo carini.
Ukoliko na proizvodu ne piše npr Akrapović a auspuh liči (identičan je ) onda nema nikakve povrede. Postoje cake, npr naručiš auspuh bez oznaka, a naljku ubace u paket, izbjegavaš mogućnost otimanja
Kod ove ručice, 90% da se nitko ne bi uhvatio toga
 
nedvojbeno da zakoni, propisi, regulative i sl. postoje, ali hvatate se za nešto što je nerealno i neizvedivo, pogotovo u ovom slučaju gdje se radi o rijetko uvoženoj robi zanemarive vrijednosti