Fotoaparati preporuka!

RideHard said:
moja preporuka je Canon SX10 IS mislim da bi ti se on mogao u tu cjenu uklopiti a dobijas extra aparat sa extra optickim zumom i brdo mpx-a mada kako je meni fotograf jedan objasnio ako kontas izradjivati slike da imas i papirne slike onda je najbolje smanjiti na minimum mpx-e jer brdo megapixela na maloj slici moze biti losije.

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2166&z=79

imas i model SX1 IS a razlika je samo sto SX1 IS ima HD video snimanje al to ti nece biti bas toliko potrebno jer i ovaj aparat ima fenomenalno snimanje vido snimaka cak i u uslovima slabije osvjetljenosti.

ovo!!  (y)

zaboravi dSLR-ove ako želiš nešto za putovanja i brza okidanja uz cestu! Jaimam Nikona pa mi je gnjavaža stati, otkjučati kofer,skinut kacigu, uslikat!!  Ovako sa nekim malim, u džepu ti je, staneš i okidaš!! Kolko god ih ne volim, dobro bi mi došao jedan :D

Uzmi ili neki ultrazoom kompakt tipa sanon S5IS (odličan aparat) ili neki mali kompakt koji će dobro služiti tipa http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=160846

samo karikiram, ali valjd ahvaćaš što želim reći ;)  Ovaj mali će ti obaviti solidan posao, zapravo jako dobar posao.
Druga stvar je ako želiš baš spektakularnu kvalitetu slike i opcije do neba...onda dSLR!
 
pošto vidim da većina preporuča canone, obratiti pozornost za u modeli stoji oznaka "IS" jer to označava da aparat ima stabilizaciju slike, koja ti je pri vožnji i fotografiranju itekako bitna.
 
z-1000mk said:
Cijela serija je OK.. recimo 5000...  (y)
za ovo sam i ja dobila preporuku..na kraju je sestra i sama odlucila se za taj
pitala frendicu koja se bavi fotografijom...i rekla da je super fotic..a ne puno para
 
markookram said:
ovaj prvi , canon sx 1 is je vrlo cool
Da baš je  (y)
Ali me zanima kolka je razlika u kvaliteti slike ak se usporedi SX 10 is sa SX 110 is?
Razlika je soma kuna!
 
RideHard said:
moja preporuka je Canon SX10 IS mislim da bi ti se on mogao u tu cjenu uklopiti a dobijas extra aparat sa extra optickim zumom i brdo mpx-a mada kako je meni fotograf jedan objasnio ako kontas izradjivati slike da imas i papirne slike onda je najbolje smanjiti na minimum mpx-e jer brdo megapixela na maloj slici moze biti losije.

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2166&z=79

imas i model SX1 IS a razlika je samo sto SX1 IS ima HD video snimanje al to ti nece biti bas toliko potrebno jer i ovaj aparat ima fenomenalno snimanje vido snimaka cak i u uslovima slabije osvjetljenosti.
Ovaj sx 10 mi se fakat čini ko zanimljivi uređaj! Samo da ga još vidim i isprobam!  (y)
 
manch said:
Da baš je  (y)
Ali me zanima kolka je razlika u kvaliteti slike ak se usporedi SX 10 is sa SX 110 is?
Razlika je soma kuna!
ja imam SX100is , fotke su sasvim ok
a koliko vidim 10-etka je za klasu bolja , sigurno bolje fotke , bolji zum , bolji fokus slike

ja bi svog odma mjenjao za 10-etku  :mrgreen:
 
Ja ti toplo preporučam, iz vlastitog iskustva, aparat Canon Powershot, na pr A590 IS ili sličan.

Ja sam se kod kupovine digitalca rukovodio slijedećim:

- da radi jako dobre slike
- da ima zadovoljavajuće dobar zoom (optički)
- da je jednostavan i čim lakši
- da nije skup (do 1 soma) pa ako ga izgubim ili ako mi padne i razbije se da nemam velike štete
- da ima jeftine kartice (tu otpadaju Sony aparati)
- da se sukuje s njim relatvno jednostavno da s njm može slikati i moja žena)

Najprije sam kupio Samsung 402 koji je sve ovo imao osim dobrog zuma, ali je imao jednu groznu manu - mehaničko određivanje macro slikanja, što je učinilo da bi slučajno uključio makro i slikao cijelu seriju mutnih slika!
Onda sam se ipak prebacio na Canon Powershotove, najprije 530 a sad 590IS.
Slažem se s kolegom koji spominje SX100IS - to je definitivno puno bolji aparat od ovog moga, ali ima dvije mane - težak je (na motoru često slikate jednom rukom!) i teško se drži u ruci jer nema tako istaknut 'nos' za držanje, radi toga je cijela serije 5xx puno bolja za držanje i slikanje. Idealan bi bio neki iz serije sa objektivima između 590 i SX100, prije je to bila serija 570 ako se ne varam, odlični aparati, izvrstan zum.

Sad vidim da nude A1000 i A2000 iako se nudi i S590IS za 899 kn što je, po meni, odlična cijena!

Vojo
 
vojo said:
Ja ti toplo preporučam, iz vlastitog iskustva, aparat Canon Powershot, na pr A590 IS ili sličan.

Ja sam se kod kupovine digitalca rukovodio slijedećim:

- da radi jako dobre slike
- da ima zadovoljavajuće dobar zoom (optički)
- da je jednostavan i čim lakši
- da nije skup (do 1 soma) pa ako ga izgubim ili ako mi padne i razbije se da nemam velike štete
- da ima jeftine kartice (tu otpadaju Sony aparati)
- da se sukuje s njim relatvno jednostavno da s njm može slikati i moja žena)

Najprije sam kupio Samsung 402 koji je sve ovo imao osim dobrog zuma, ali je imao jednu groznu manu - mehaničko određivanje macro slikanja, što je učinilo da bi slučajno uključio makro i slikao cijelu seriju mutnih slika!
Onda sam se ipak prebacio na Canon Powershotove, najprije 530 a sad 590IS.
Slažem se s kolegom koji spominje SX100IS - to je definitivno puno bolji aparat od ovog moga, ali ima dvije mane - težak je (na motoru često slikate jednom rukom!) i teško se drži u ruci jer nema tako istaknut 'nos' za držanje, radi toga je cijela serije 5xx puno bolja za držanje i slikanje. Idealan bi bio neki iz serije sa objektivima između 590 i SX100, prije je to bila serija 570 ako se ne varam, odlični aparati, izvrstan zum.

Sad vidim da nude A1000 i A2000 iako se nudi i S590IS za 899 kn što je, po meni, odlična cijena!

Vojo
Hvala  (y)
 
z-1000mk said:
Cijela serija je OK.. recimo 5000...  (y)


Ja imam Fuji Finepix s9500 i aparat je super, ali kad smo išli na put u Makedoniju i Grčku nisam ga nosio, jednostavno aparat je težak gotovo dvije kile, kud s njim?! Nije baš za putovanja s motorom.
 
maredm1 said:
Ja imam Fuji Finepix s9500 i aparat je super, ali kad smo išli na put u Makedoniju i Grčku nisam ga nosio, jednostavno aparat je težak gotovo dvije kile, kud s njim?! Nije baš za putovanja s motorom.

:mrgreen: S9600 je 'težak' 650g, tak da S9500 može biti +-20g. Taj fotić bez beda stane u tank torbu..
 
darkovsky said:
:mrgreen: S9600 je 'težak' 650g, tak da S9500 može biti +-20g. Taj fotić bez beda stane u tank torbu..
 



Točno, težak je 650 grama i stane u tank torbu, samo sam ja gledao da nosim što manje stvari.
Nije mi bio baš praktičan. Ipak je prevelik.
 
manch said:
Ovaj sx 10 mi se fakat čini ko zanimljivi uređaj! Samo da ga još vidim i isprobam!  (y)

vjerujem da ces biti veoma zadovoljan kao i ja sa svakim canonom kojeg sam do sad imao, a ovaj vjerujem da ce ti biti idealan. I koji god da uzmes obavezno slike da objavis  (y)
 
vojo said:
Ja ti toplo preporučam, iz vlastitog iskustva, aparat Canon Powershot, na pr A590 IS ili sličan.

Ja sam se kod kupovine digitalca rukovodio slijedećim:

- da radi jako dobre slike
- da ima zadovoljavajuće dobar zoom (optički)
- da je jednostavan i čim lakši
- da nije skup (do 1 soma) pa ako ga izgubim ili ako mi padne i razbije se da nemam velike štete
- da ima jeftine kartice (tu otpadaju Sony aparati)
- da se sukuje s njim relatvno jednostavno da s njm može slikati i moja žena)

Najprije sam kupio Samsung 402 koji je sve ovo imao osim dobrog zuma, ali je imao jednu groznu manu - mehaničko određivanje macro slikanja, što je učinilo da bi slučajno uključio makro i slikao cijelu seriju mutnih slika!
Onda sam se ipak prebacio na Canon Powershotove, najprije 530 a sad 590IS.
Slažem se s kolegom koji spominje SX100IS - to je definitivno puno bolji aparat od ovog moga, ali ima dvije mane - težak je (na motoru često slikate jednom rukom!) i teško se drži u ruci jer nema tako istaknut 'nos' za držanje, radi toga je cijela serije 5xx puno bolja za držanje i slikanje. Idealan bi bio neki iz serije sa objektivima između 590 i SX100, prije je to bila serija 570 ako se ne varam, odlični aparati, izvrstan zum.

Sad vidim da nude A1000 i A2000 iako se nudi i S590IS za 899 kn što je, po meni, odlična cijena!

Vojo

eh sad model SX 10 IS (znaci ne SX 100 IS) je nasljednik S5 i ima onu kao rucku za drzanje koju SX100 nema i ima veliki zum kao i stabilizaciju slike i jos svasta nesto, al pruza puno vise od onih ostalih kompat aparata ali to je najbolje da i sam manch ode u radnju i vidi koji bi mu aparat najbolje lezao u ruci.
 
manch said:
Da baš je  (y)
Ali me zanima kolka je razlika u kvaliteti slike ak se usporedi SX 10 is sa SX 110 is?
Razlika je soma kuna!

razlika izmedju SX1 i SX10 je samo u tome sto SX1 radi video snimak u HD rezuluciji, a sve ostalo je isto sto se fotografija tice jer je to potpuno identican aparat, znaci razlika samo u video zapisu sto i nije toliko bitno jer i SX10 radi extra video zapise.
Razlika izmedju SX10 i SX100 je kod  SX10 je veci sirokutni zum, vise mpx-a, ljepsi... :D najbolje je da odes i vidis uzivo i vidis koji ti najbolje sjeda u ruci pa taj uzmi nevezano dali ce biti neki od ova dva modela ili neki treci.