FYM 400T

Bajkeer

New member
pozdrav ekipo!malo sam surfao po svijetskutera.com pa sam naišao na dotični model.riječ je valjda o nekom kineskom proizvodu,a zastupia ih tvrtka beta moto. teh. karakteristike:Tip agregata: 1 Cilindar, četri takta (Franco Morini)
Zapremina: 393.38 ccm
Prijenos: variomat
Hlađenje: vodeno
Kompresija: 11.2
Snaga: KW 20/7000 min
Obrtni momenat: 28Nm 5757 min
Maksimalna brzina: 160 km/h
Metoda startanja: električno
Paljenje: CDI
Napajanje gorivom: rasplinjač

Prednja/stražnja guma: 120/70-16 / 130/60-16
Prenja/stražnja kočnica: disk/disk
Dužina/visina (mm): 2230x795x1430
Međuosovinski razmak: 1565mm
Neto težina: 180kg
Spremnik goriva: 14L

Preporučena MPC: 29999 kn

Posebnosti: Putni kompjutor, led žmigavci, veliki pretinac ispod sijedala.


...malo mi je čudno,ima 28 ks a ide 160?
kaj velite na tu zvijer?
 
mašina ti je dobro poznata morinijeva u njemu..

ima blokadu radi nezadovoljavanja euro normi.. kad skines tu blokadu ima dovoljno konja da ide 160  :mrgreen:

cek da dodje, obecan mi je test , dobit cu ga prvi  (y)


i jedan mali ispravak , nece doci kao FYM nego kao SACHS i stoga i kasni..

i jos jedan jako mali ispravak , ima dva diska ispred  :mrgreen:

vec sam dobio jedan sachs, ali 125 na test, budete vidjeli uskoro..  :mrgreen:
 
to je zbilja Franco Morini agregat ili neka kopija?jer cijena mu je jako povoljna,kakva mu je završna obrada?
 
Bajkeer said:
to je zbilja Franco Morini agregat ili neka kopija?jer cijena mu je jako povoljna,kakva mu je završna obrada?

Franco Morini je, karburator verzija!

Zavrsna obrada je kao u Kymca!

 
pa onda bi vec sljedeće sezone mogao postati jedan od najprodavanijh maxi skutera.
 
Bajkeer said:
pa onda bi vec sljedeće sezone mogao postati jedan od najprodavanijh maxi skutera.

Vjerujem da i hoce!

Inace odblokirana verzija bi trebala imati nekih standardnih 35KS te max speed oko 160kmph...

A masina mu garantira pouzdanost i dobre performanse te ce svakako biti konkurentan talijanima i japancima...

 
to znači da će financijski biti puno prihvatljiviji nego piaggio,aprilia,yamaha.
 
Eladio said:
mašina ti je dobro poznata morinijeva u njemu..

nisa bas siguran da je bas franco morini masina u njemu.
koji jos skuter ima franco morini 400cc masinu?

koji skuteri uopce vise imaju franco morini masine?
 
djenka said:
nisa bas siguran da je bas franco morini masina u njemu.
koji jos skuter ima franco morini 400cc masinu?

koji skuteri uopce vise imaju franco morini masine?

ono sto znam, to prenosim.. ako je krivo , pardoniram  :mrgreen:

evo dakle  : http://www.morinimotori.com/eng/motori03_06.asp

dalje : http://www.cyberscooter.it/modelli/malaguti/redazione/madi4002.htm

MOTORE....
...e Franco Morini per il 400cc.

dakle radi se o nesto starijem , ali poznatom motoru od 400ccm koji se dakle ugradjivao u malaguti recimo jel  :mrgreen:
 
Eladio said:
ono sto znam, to prenosim.. ako je krivo , pardoniram  :mrgreen:
evo dakle  : http://www.morinimotori.com/eng/motori03_06.asp
dalje : http://www.cyberscooter.it/modelli/malaguti/redazione/madi4002.htm
dakle radi se o nesto starijem , ali poznatom motoru od 400ccm koji se dakle ugradjivao u malaguti recimo jel  :mrgreen:

nisam ja rekao da si napisao krivo, vec, eto da morini na zalost nije neko jamstvo kvalitete.
To sto vise nitko, ili gotovo nitko, ne ugradjuje morini masine u skutere, moze znaciti dvije stvari:
1. Ili je preskupa
2. Ili ne valja ku*ca

Posto FYM nije neki turbo skupi jetset skuter, ne bih rekao da je masina nesto skupa.

Eto, no hard feelings, samo razmisljanje.
 
..kao sto sam vec rekao, nesto stariji agregat, euro2 norme, to bi bile "mane" .. ..a to sto je morini je pozitivno, i sto se ugradjivao jos prije par godina na neke skutere poznatih proizvodjaca je takodjer pozitivno.. to mislim ni nemoram obrazlagat

..to ja gledam kao slabije momcadi u formuli koje se bore za svoj bod sa proslogodisnjim ferrarijevim motorom  :mrgreen:

...mislim da je morini pametan potez , i da je to kvalitetnije rjesenje nego da je pokusano s proizvodnjom vlastitoga 

i mislim da je obecana cijena koja ide ispod 30000 jako atraktivna..  a i dobio je i ime,  sachs bikes  :wink:

i mislim da si svjestan da taj skuter , samo cekas da ga vidis kao i ja  :mrgreen: , bi mogao biti hit..  :mrgreen:

skuter nece biti broj jedan u klasi to je jasno , ali mi se cini da bi mogao biti "best buy" sto je u HR kao da je i broj jedan..

sad jos cekamo da dodje..

 
djenka said:
nisa bas siguran da je bas franco morini masina u njemu.
koji jos skuter ima franco morini 400cc masinu?

koji skuteri uopce vise imaju franco morini masine?


možda sad više ne ugrađuje niti jedna moto tvrtka,ali je pametnija odluka nega neko kinesko sr..e
 
Ima sam neke Aprilije sa Morini motorima i bile su bez greške.Posebno jedna Aprilija Amico,koju smo gazili svi u kući, a donija je polovnu iz Italije sa 20 000 km i Gianelli auspuhom.Čini mi se da su i Malaguti imali iste motore od 50 cc i ne sječam se da su se kvarili.Danas je sve pitanje globalizacije,veliki gutaju male.Piaggio je sve proguta,a neke i satra toliko da više ne proizvode dobre motore kao nekad(Gilera),samo čekam šta če se desit sa Aprilijom za 5-6 godina.Prije si ima izbor,a sad Piaggio agregati na Apriliji,Gileri,Derbiju..ne kažem da su loši ,dapače,ali volim imat izbor a Kinezi mi ga ne pružaju.Šta se tiće Japanaca,glupo mi je plačat po zlato njihove racing kreacije od 50 cc za patuljke. Jebi ga,opet sam kupija Vespu lx 50 od Piaggia.
 
Bob Rock said:
Ima sam neke Aprilije sa Morini motorima i bile su bez greške.Posebno jedna Aprilija Amico,koju smo gazili svi u kući, a donija je polovnu iz Italije sa 20 000 km i Gianelli auspuhom.Čini mi se da su i Malaguti imali iste motore od 50 cc i ne sječam se da su se kvarili.Danas je sve pitanje globalizacije,veliki gutaju male.Piaggio je sve proguta,a neke i satra toliko da više ne proizvode dobre motore kao nekad(Gilera),samo čekam šta če se desit sa Aprilijom za 5-6 godina.Prije si ima izbor,a sad Piaggio agregati na Apriliji,Gileri,Derbiju..ne kažem da su loši ,dapače,ali volim imat izbor a Kinezi mi ga ne pružaju.Šta se tiće Japanaca,glupo mi je plačat po zlato njihove racing kreacije od 50 cc za patuljke. Jebi ga,opet sam kupija Vespu lx 50 od Piaggia.

ajde, ja se sjecam onih notornih italjetova, i internet klubova mrzitelja italjeta :)
inace, slazem se sa ovim sto si napisao. da yamaha na vrijeme nije pazarila minarelli, ode europska moto industrija u piaggio :)
 
...evo jos info : http://www.cyberscooter.it/speciali/intermot06/scooter1.htm

" · FYM: SCOOTER 400
IIn Italia non è ancora distribuito, ma al nostro paese deve molto questo modello, denominato semplicemene 'Scooter 400', ed in particolare a Malaguti, da cui ha tratto l'ispirazione stilistica, a metà strada fra Madison e SpiderMax, basta guardare ai radiatori laterali, alla strumentazione e alla marmitta con i caratteristici tre tubicini di scarico. Del resto il motore è proprio il Franco Morini che equipaggiava il Madison 400. Di nuovo però introduce ruote da 16pollici e il doppio disco anteriore, più un terzo al retrotreno. Non sappiamo se e quando diventerà una realtà commerciale, sta di fatto che, almeno in fase di progetto, per la prima volta un'azienda cinese abbatte il muro dei 250cc in uno scooter. "
 
djenka said:
ajde, ja se sjecam onih notornih italjetova, i internet klubova mrzitelja italjeta :)
inace, slazem se sa ovim sto si napisao. da yamaha na vrijeme nije pazarila minarelli, ode europska moto industrija u piaggio :)





Je, ali bija mi je lud oni Italjet formula 125,2t sa 2 redna cilindra.Ima još jedan u Splitu,vozi ga neki dida,zelene boje je i ide ka avion.Taj mi je bija dobar.
 
Bob Rock said:
Je, ali bija mi je lud oni Italjet formula 125,2t sa 2 redna cilindra.Ima još jedan u Splitu,vozi ga neki dida,zelene boje je i ide ka avion.Taj mi je bija dobar.

Da, dizajn je za ono vrijeme bio mrak!
I performanse su bile strava, samo kad bi radio :)
 
Bob Rock said:
Je, ali bija mi je lud oni Italjet formula 125,2t sa 2 redna cilindra.Ima još jedan u Splitu,vozi ga neki dida,zelene boje je i ide ka avion.Taj mi je bija dobar.

Taj dida ti je otac ili stric od člana Fireblade2, odnosno Alena Vrdoljaka trkača iz PH