fz6s tank slapper!!

tomba

New member
Jucer na voznjici me zadesila ta velika nevolja iz naslova!!
Koji je to neopisivi uzas, najgori osjecaj do sad!!!  :yikes:
Naime, na ravnici se lagano vozim 70Km/h u 4. brzini i kad je kolona auta iz suprotnog smjera prosla otvorim gas, ne full, ali dosta jako. No Fazer nije prejak pa ni ubrzanje u 4. nije bilo brutalno. Najednom pri cca 140Km/h, kad sam vec polako poceo otpustati gas, volan mi se pocne otimati iz ruku!! Jedno 7-8 jakih valova  lijevo-desno (nisam siguran da je islo do krajnjih tocaka)! Nisam nista stigao uciniti, samo su mi prosle slike padova koje sam vidio u raznim filmicima. Kako u tim filmicima takve stvari zavrsavaju padom, tako sam se pomirio s tim!
Ne znam sto sam ucinio, nekako se opustio i cekao pad, kad se stvar sama od sebe najednom smirila!!! Nakon toga puls na 400rpm, znoj, nevjerica!
Ni sad mi nije jasno kako, zasto?! Pri ubrzanju sam osjetio lagane neravnine na cesti, no nista neobicno i novo. Vjerojatno se prednji kotac na neravnini malo digao od ceste i pri ponovnom dodiru sa cestom, ili cak novom neravninom, je to pocelo!
Uglavnom, nakon toga otisao sam na benzinsku napunio tank i motor spremio u garazu do proljeca! Ni ne pomisljam vise na voznju ove godine!

Jel imao tko slicno iskustvo? Kako sprijeciti, sto uciniti kad pocne?! Sto da mi se to desilo pred nekim zavojem, kad sam trebao kociti?!

Znam da amortizer volana sluzi za eliminaciju takvih stvari pa sljedeca investicija sigurno ide u tom smjeru!

Pozdrav.
 
To sam doživio par puta dok sam još držao motor za ručke kao da je sudnji dan. Kad sam naučio vozit opušteno više nisam imao tih problema, volan cima lijevo desno ali motor ide naprijed kao da se ništa ne događa  (y)

Inače kad sam prvi put doživio osjećaj je baš kao što si opisao. Pojma nemam kako sam ostao na motoru i motor na cesti  :D
 
tomba said:
Jucer na voznjici me zadesila ta velika nevolja iz naslova!
Jel imao tko slicno iskustvo? Kako sprijeciti, sto uciniti kad pocne?! Sto da mi se to desilo pred nekim zavojem, kad sam trebao kociti?!

Nisam imao osobno iskustvo s tim ali sam cuo da se to ljudima dogadjalo kad su stavili kofer :misli: , u biti se stvara potisak na straznji kraj motora sto se osjeti na volanu.
 
aurellie said:
To sam doživio par puta dok sam još držao motor za ručke kao da je sudnji dan.

Taj sam problem i ja imao. Držao sam ručke da su me ruke boljele. Kasnije samo to shvatio, i sad opušteno nema problema.

Evo primjera danas. Vozim se nekom lošijom cestom i pala je kiša. Ispred mene auto koči, krivuda, pa malo stane pa krene... Reko idema ja zaobić tog idiota i baš on počne stajat, ja stanem iza njega da mi ne skrene lijevo a on opet krene :shock:. Ništa prva do 3-4 tisuće, i u drugoj negdje na 7-8 proklizio zadnji kraj, obrtaljka skočila u crveno zanji kraj ko riba lijevo desno,  govrnal mi skoro izbio iz ruku. Malo popustio govrnal, nastavio ful gas i za 10-tak metara se smirio i odoh ja dalje.

No ja nisam spremio motor u garažu, i dalje se vozim  :D
 
Kod FZ6 je ležaj volana je u qurcu!
To se najviše osjeti kada se prednje kolo počme odvajat od podloge.
Prvi put kad to doživiš je stvarno za usrat se, ali naviknit češ se :wink:

Zanimljivo, kod FZ1 toga nema, prednje kolo se podigne a da toga nisi ni svjestan.
 
od kad sam stavio kofer mi vibrira volan na brzini oko 90, kad ga pustim onak ide lijevo desno ko da mi felga ide u osmicu :)
dok ga drzim neće ni da mrdne :mrgreen:
 
Uh.. nekako se ne zelim navikavat na to jer stvarno je bilo uzasno!
Citao sam po stranim forumima i kazu da neispravni lezajevi kotaca jako pridonose pojavi TS-a..  Iznad 130 mi se pocnu javljati vibracije (osjeti se na volanu), ali nije me to do sad zabrinjavalo. Na proljece obavezno provjera balansa na gumama i provjera lezajeva jer mi se cini da te vibracije sigurno mogu povezati s tim sto mi se dogodilo.
Inace, na motoru nemam kofer i sve je serijski. Motor ima 9500Km i za to vrijeme je dosta pazen i mazen..
 
Ko je ikad vozio yamahu r6 00g taj mu je problem jako poznat na turi od 300 km žešče vožnje to se desi 30ak puta stavio sam amortizer koji je nakon godine dana propišo ulje i to na grobniku u rupi divan osjećaj :palacdolje: