fzr 1000 neće preko 4000,zašto?

-DEVIL-

New member
  dakle fzr neželi kada mu napucam gas preko 4000 okretaja,kada mu polako dodajem gas ide ali nekak nevoljko...??neka idea
 
smiješ maknuti exup ventil i sajle a onaj motorić ostavi uštekan u struju jer inače neće raditi,mislim da ti nije do njega,možda je problem u kompjutoru?
 
a za sada idem linijom ono kaj mogu sam ako je komp e tada u servis.Da je komp u pitanju mislim da uopće nebi htio dići okretaje on ide ali nekad odmah a neki put jedino uz polako dizanje gasa
 
Uspio sam otvoriti ventil bez da sam ga morao skidati.Ključem 9  sam ga okrenuo na položaj skroz otvoreno i na njemu postoji već ,recimo osigurać,kroz koji ide šaraf 6 i zašarafi se u rupu odmah iza  u kojoj je navoj tak da drži bez greške i za sada motor radi odlično bez gušenja...ajd na cestu pa da vidim....
 
p.m. na cesti nikak...do 4 i dalje ni makac a na mjestu bez problema ....  ima li neki serviser u zg a da nije eloda za 180 kn sat rada ?
 
na mjestu  u leru ide preko 4.000 okretaja

probaj dici straznji kotac i usaltat ga u brzinu i vidjeti ide li onda preko 4.000 okretaja (isto na mjestu)
 
dignuo sam kotač i opet isto preko 4 ni makac sad više ni u leru neće.Sad idem skidati i  čistiti sve dovode goriva i rezervoar jer prijašnji vlasnik je u njega toćio sve i svašta od goriva iz auta sa otpada do benzina za kosilice ....yamaha je kod mene tek tjedan dana i problemi su počeli nakon sto sam ga natočio do vrha...Trebao sam to i ranije napisati :wink:
 
pogledaj membrane karburatora....da nisu porozne...a i casice karburatora sigurno su pune smeca...
 
aj ti lijepo nazovi dudu u mlaku i reci ti njemu u čemu je problem. Nebu ti on skup, a motor će ti ići bolje nego prije ovog kvara. A nemreš naći broj, bumo ti mi pomogli.
 
..iz rezervoara sam izvadio smeća za mali jakuševac napraviti..dvoktatol se zaljepio na mrežicu u rezervoaru a znači otišlo je i dalje u frge...a njih otvarati i čistiti pa sad neznam baš....može broj od dude jer nemogu ga naći .... nemogu vjerovati da je luđak upropastio ovakav stroj  p.s. 1993 g. sve do zadnjeg šarafa je orginal, boja,nije padano, 31 301km ...i onda utoči smeće u njega ....užas
 
live-for-ride said:
aj ti lijepo nazovi dudu u mlaku i reci ti njemu u čemu je problem. Nebu ti on skup, a motor će ti ići bolje nego prije ovog kvara. A nemreš naći broj, bumo ti mi pomogli.
Svi hvale tog Dudu ali nemoj se zavaravati sa njime počeo je svaštariti i ne ispunjavati obečanja tako da sa nakon 6 mjeseci čekanja kod njega moj zxr našao kod gospodina u Kms-u. :palacdolje:
 
a čuj...kaj da ti velim. Ja sam bio skroz zadovoljan. Odradio prije nego je rekao, nije bio skup, kad sam vozio motor doma imao samosječaj da vozim drugi motor. Malo je bed, vjerojatno je i njemu sad gužva, ne bi se štel mešat (y)
 
kaj se servisa tiće tek drugi tjedan i to ako...a svi dovodi su sada prohodni...uzeo sam druge karburatore i probat ću njih staviti pa da vidim onda reakciju od kada sam očistio dovode i rezervoar stanje je bolje,prva i druga sad rade ok tj vrti se normalno a kada mu treba više goriva neće                              -PORED ČIŠĆENJA KOJE SAM ODRADIO NABAVIO SAM I DRUGI MOTORIĆ ZA VENTIL I RAZLIKA JE OGROMNA dakle motor radi i bez uštekanog ventila ali puuuuno slabije