Galerija naših modifikacija i kako smo ih napravili

fuoco

New member
evo jedne teme u kojoj predlažem da slikom i riječju pokažete bilo koju svoju modifikaciju ili tek plan modifikacije na skuteru.
npr. ugradnja GPS nosača, novog auspuha, vjetrobrana, kombinacije boja nakon novog lakiranja itd. samo naprijed - sigurno će nekome pomoći savjet i ideja.


mene je uvijek iznova nerviralo moje nepopravljivo zaboravljanje gašenja žmigavaca. napokon sam neki dan ugradio buzzere kao neumoljive podsjetnike.

potrebno : lemilica, buzzeri - 2komada, malo žice, pasta i žica za lemljenje, spojnice za spoj treće žice na jednu postojeću te na kraju i plastične vezice

- u čipoteci kupio dva buzzera po 22kn : http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070200091 . Isti imaju oko 75decibela mjereno na 30cm, pri 12VDC a što mi su činilo a i naknadno u praksi pokazalo, dovoljno za upozorenje pri normalnim brzinama.
- u istom sam dućanu kupio i ove crvene spojnice (prikazano na slici meni među prstima) kako bih se spojio na već postojeću instalaciju uredno i sigurno

Procedura :
na buzzere (budući da su oni koji se leme na pločicu) sam nalemio dva komada žice na koje sam prethodno stavio dva komada skinute izolacije od deblje žice a kako bih sakrio i izolirao zalemljeni spoj. poskidao sam bočne plastike sa skutera te lijevo i desno našao povoljna mjesta za priključiti se na žice koje dolaze sa lijevog i posebno desnog žmigavca. priključaj buzzera je napravljen gore opisanim spojnicama. na kraju su buzzeri plastičnim vezicama spojeni na već postojeće grupe vodova skutera. nisam ih vezao za tvrde odnosno fiksne dijelove skutera kako se od vibracija ne bi odlemili i otpali - ovako ipak "federiraju".

Evo i malog videa rezultata : http://www.youtube.com/watch?v=3VOuvXxQmNM .

Nikada više nisam zaboravio ugasiti žmigavac jer mi je stalno u ušima : ugasi me, ugasi me, ugasi me .... foff ... klik  :LOL:

uzivajte

.:.
 
ja planiram, al nemam plan...
od dvosjeda napravit jednosjed :mrgreen:
onaj dio di je guma za suvozaca zamjenit plastikom, kao kad gledas serijski motor i gp bike
sumnjam da to netko kod nas moze napravit rucno...
 
evo moj fire fox je gotov za tjedan i pol pa cu staviti slikice,uglavnom malo ce plastike biti preradene tj svjetlo i stop... i nova kombinacija boja...
 
pa eto i ja isto imam neke planove, kad nešto napravim naravno da ću objavit najvjerojatnije u temi za nexi500
 
fuoco said:
potrebno : lemilica, buzzeri - 2komada, malo žice, pasta i žica za lemljenje, spojnice za spoj treće žice na jednu postojeću te na kraju i plastične vezice
nebih te želio ometati, ali slične zujalice kojima je namjena baš ta da te upozori na žmigavce ili upaljena svjetla su već izmišljene i koštaju cca 20 kuna i potrebno je samo spojiti dvije žičice ....  (y)
 
strasilo said:
nebih te želio ometati, ali slične zujalice kojima je namjena baš ta da te upozori na žmigavce ili upaljena svjetla su već izmišljene i koštaju cca 20 kuna i potrebno je samo spojiti dvije žičice ....  (y)
eto super info - ako ga dovrsis. dakle ime i prezime te zujalice, mejbi link neki sa slikom, te gdje je kupiti. ja ne znao da postoji "baš za to". u svakom slucaju preskočilo bi se lemljenje i, vjerovatno , pričvršćivanje vezicama - nego šarafom možda?

btw. postoje i "mehaničke zujalice" ali one nisu pogodne za motor zbog veće im mase, veće potrošnje itd.

.:.
 
postoji ti cijela tema baš o tim zujalicama... tamo sam stavio i slike i objasnio kako se montira.. ;)

A imaš ju za kupiti u svakoj ( opskrbljenijoj ) trgovini auto dijelova .... i zove se jednostavno "zujalica"  ..  (y)
 
ja sam sebi na starom runneru složio da si sic dižem preko pritiska bravice ( rezervoar se otvarao na tu shemu) i složio sam sistem za spuštanje tablice i složio sam još prekidač za palit i gasit svijetla (noviji to nemaju)

slika nemam baš, pisat mi se neda baš, al svatko ko ima malo volje si to može napravit s pol gasa
 
pK said:
ja planiram, al nemam plan...
od dvosjeda napravit jednosjed :mrgreen:
onaj dio di je guma za suvozaca zamjenit plastikom, kao kad gledas serijski motor i gp bike
sumnjam da to netko kod nas moze napravit rucno...
recimo da bi volio nesto tipa ovog,samo kaj je ovo  force kompressor- al bilo bi identicno