gašenje ktm 640

kukiKTM

New member
kad gasim motor,ne uvijek ali cesto čuje se jaki zvuk u mašini kod el. pokretača.
zanima me da li je to opasno i jel ima kakvo rješenje?
 
B@ne said:
Da li je to loše po motor?

I kod mene se čuje jak, metalni zvuk pri gašenju.
ma jok.... :mrgreen:
ti sitni djelići koji otpadaju prilikom svakog udaraca i miješaju se sa uljem, prašinom iz kvačila i putuju kroz motor dobro dođu da počepe riseve i rupe koji su nestale od već prije otpalih većih komadića koji su prošli kroz ulje ili se skupili u karteru, a možda si ih pronašao na čepu za ispust ulja...  :wink:  :wink: :wink:
 
Nov bendix, cca 1100kn u najgorem slučaju +rad, ako se desi ovo sta je napiso mms onda dodaj još jednu nulu na navedenu cifru :mrgreen:
 
Frane said:
Nov bendix, cca 1100kn u najgorem slučaju +rad, ako se desi ovo sta je napiso mms onda dodaj još jednu nulu na navedenu cifru :mrgreen:

što si li me preimenovao...  :misli:

ako je na vrijeme otvoreno, može biti i znatno manje cca 500 - 750 ... :wink:
 
meni se to dogada isto na motoru napisao vec u drugoj temi...i kada sam mjenjao ulje na filteru nisam nista nasao niti na cepu( ja nemam klasican filter ulja vec onaj mrezasti,motor je zracno hladenje) ...kaj je to tak opasno? mislim meni motor jos uvijek ima garanciju ali sam siguran dok sve ne krepa bas onak muski da ce ovi u servisu rec ma to ti je ok nemoras nis.....a i isto tako znam da kakve sam srece da ce to otic taman kad mi istekne garancija a to je u 7.mj...pa cu onda moc  :sucky:
 
DaRRth Vader said:
ma jok.... :mrgreen:
ti sitni djelići koji otpadaju prilikom svakog udaraca i miješaju se sa uljem, prašinom iz kvačila i putuju kroz motor dobro dođu da počepe riseve i rupe koji su nestale od već prije otpalih većih komadića koji su prošli kroz ulje ili se skupili u karteru, a možda si ih pronašao na čepu za ispust ulja...  :wink:  :wink: :wink:

Komadića ima uvek  :x

A, koliko je loše ili dobro gašenje na dekompresor?
 
čim prije riješiš, manja novčeka bu otišlo za poravak, dok ne povuče za sobom sve ostalo
 
kukiKTM said:
kad gasim motor,ne uvijek ali cesto čuje se jaki zvuk u mašini kod el. pokretača.
zanima me da li je to opasno i jel ima kakvo rješenje?

Da li si siguran da zvuk dolazi od elektropokretača ili možda dolazi s vrha glave motora?

M.
 
siguran sam da dolazi iz elektropokretača; ja gasim preko dekompresora, koliko je to štetno??ili nije?