Gdje nabaviti višebojne žice za instalaciju motora?

FFBikerSar

Well-known member
Lijep pozdrav svima na forumu!

Nadam se da može neko pomoći sa savjetom:

Imam prijatelja u Sarajevu koji je genijalac za elektriku na motorima, nema boljeg od njega. Njegov poznanik ima Yamahu Virago 1100 koja je 30 godina stara i na kojoj je struja istrula.

Htio bi da mu ovaj uradi komplet novu struju, ali ne da nađe instalaciju od slupanog pa sređuje), već da ide sa komplet novim žicama.

Problem je što se ovdje mogu naći žice presjeka 0,8-1 i deblje u samo 5-6 boja, onih dvobojnih (kakve su na instalaciji i ostalih motora) ništa, a trebalo bi možda 20ak varijanti.

Imate li kakav izvor, a da nije Aliexpress?
 
na nekoj furdi,od razbijenog auta,što novijeg?
 
Onda mu je najbolje uzet u dućanu.
 
Ovako će mo.Mislim da Würth Hrvatska ima kablove za ožičenje auto instalacije,no nisam siguran.Pitati ću sutra u jednoj firmi koja s njima surađuje pa ti javim ovdje imaju li što od toga.Lp.👍
 
Kablova sa više od 7 različitih boja teško je naći u maloprodaji osim ako nisu u pitanju ''flah'' kabeli koji su vrlo malog presjeka.

Lolo
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ukucas na google..kablovi zice sarajevo..izbaci ti 10 ducana..evo jedan


Tel i zovi pitaj
Hvala ali nema dvobojnih. Samo na shemi mog BMW-a je u 10 jednobojnih,i 39 raznih dvobohnih žica

Screenshot_10.jpg
 
Kablova sa više od 7 različitih boja teško je naći u maloprodaji osim ako nisu u pitanju ''flah'' kabeli koji su vrlo malog presjeka.

Lolo
U Hrvatskoj i BiH, jeste teško. No evo njemačkih tvrtki koje u maloprodaji imaju sve, npr kabl od 1,5 mm2 presjeka u 31 varijanti boja (ali šalju samo na adrese u Njemačkoj), ovi drugi šalju i za Hrvatsku - sve kablove je moguće kupiti na metar, ili u špuli od 25 m

Screenshot_11.jpg


Screenshot_9.jpg
 
Ovako će mo.Mislim da Würth Hrvatska ima kablove za ožičenje auto instalacije,no nisam siguran.Pitati ću sutra u jednoj firmi koja s njima surađuje pa ti javim ovdje imaju li što od toga.Lp.👍
Hvala!