Gdje tražiti predračun za djelove

dejo

New member
Pozdrav narode! imao sam prometnu na suzukiju K1 i sada mi treba predračun za djelove koji trebam odnijet do osiguranja. Moželi mi tko poslati adrese ili brojeve telefona dilera gdje se to može nabaviti.
Unapred zahvalan! Dejan[/b]
 
U svakom ovlaštenom servisu to možeš tražiti a moj ti je savjet da motor i popraviš u ovlaštenom servisu jer ti onda osiguranje plati sve što je na predračunu tj računu a što je u nesreći oštećeno.
Inače ćeš dobiti 60-70% love koja je na predračunu.
 
i ne zaboravi da će te osiguranje tražiti stare - zamjenjene djelove....99,99%.....
 
Zašto bi tražili stare dijelove ako su na izvidu štete sve poslikali i napisali da priznaju da su ti dijelovi za zamjenu?
Serviser popravi motor i zamjeni dijelove i daje račun osiguranju a oni njemu pare i to je to?
Zanima me jer sam već bacio dio starih djelova a sutra bih trebao odnijeti račun u osiguranje...
 
ako ides na nagodbu nece te trazit djelove,ako ides na popravak u suzukiju morat ces ih vratit
 
Evo ja sam jučer odnio račun za popravak i nisu me ništa tražili u Croatia Osiguranju već su rekli da je lova na računu sredinom idućeg tjedna.
 
a sta sam ti ja sad napisao ????
ako uzmes pare ostaju ti djelovi
ako oces popravak vracas djelove
da si im ekao da ti oni poprave motor.odvezes ga u suzuki i dodjes po njega kad je gotov, onda moras djelove vratit u tom slucaju ne dobijas na racun nista para nego oni direkt plate servisu.
 
Gledaj.
Ja sam popravio motor kod ovlaštenog servisera i odnio račun u osiguranje.
Rekli su da će mi kompletan iznos popravke sa računa sjesti na račun jer su mjenjani dijelovi koje su oni priznali da su za zamijenu na izvidu štete.
 
znaci oni ce tebi dat pare i onda ti te pare nosis u servis ?
nikad cuo za to
 
Evo sada sam opet išao do njih da pitam ponovo.
I kaže mi onaj lik da oni imaju pravo tražiti stare dijelove ako im je nešto sumljivo.
Ja pitam da li ću ja dobiti komletan iznos koji je na računu ili samo dio love. On kaže da je sada račun na provjeri a ja pitam kakvoj provjeri? On reče pa da vide da li su dijelovi na računu oni koji su bili i na izvidu štete tj da ne bi ja npr napisao na račun far a njemu nije ništa bilo i da npr na računu ne bi bilo da npr neki dio košta 5000kn a oni nazovu neki drugi servis i dio košta 3000kn a ne 5000kn.
 
može tako ili potpišeš izjavu da osiguranje direkno njima plati kada ispostave račun
naravno da se prvo moraju uskladit tj.da osiguranje prizna satnicu i dijelove
 
Medo, jel' onda moras vratiti stare dijelove ili ne...?
 
tomee said:
može tako ili potpišeš izjavu da osiguranje direkno njima plati kada ispostave račun
naravno da se prvo moraju uskladit tj.da osiguranje prizna satnicu i dijelove

I tu izjavu treba ovjeriti kod javnog bilježnika na što daš 50kn a pare sjednu u isto vrijeme tako da tu samo gubiš 50kn.
 
Medo said:
tomee said:
može tako ili potpišeš izjavu da osiguranje direkno njima plati kada ispostave račun
naravno da se prvo moraju uskladit tj.da osiguranje prizna satnicu i dijelove

I tu izjavu treba ovjeriti kod javnog bilježnika na što daš 50kn a pare sjednu u isto vrijeme tako da tu samo gubiš 50kn.

ne u triglavu ili kroaciji a za druge neznam
 
Meni su u Croatiji tražili tu punomoć i tip mi je rekao da mi je bolje da meni ide lova na račun jer ovako samo gubim sat vremena i 50kn.