getriba fz6 2s

CH4

New member
gledam po forumu u par tema o frezi ima dosta govora o svemu pa i o getribi ali nigdi nisan procita zasto klapa. to klapanje se javi pa nestane, svi smo taj podatak vec culi, pa dali neko zna odgovor zasto je to tako a da nije "to ti je normalno"?  :misli:
 
Kao što sam ranije napisao , moje mišljenje je da je problem u ulju, bar ja imam takav dojam ,jer sve dok se ulje ne digne na radnu temperatutru fino se prebacuje ,jel se ulje ugrijalo i razbilo onda počinje orkestar.
Motor sam kupio novog ove godine i do prvog servisa tj prvih 1000 km nisam niti znao za taj problem, isti dan kad sam ga preuzeo sa  prvog servisa počelo je lupanju.
Prvo sam mislio da nisu dobro nategnuli lanac kad su ga dotezali, ali kasnije iz priča sam saznao " to ti je normalno"  :mrgreen: :mrgreen: :palacdolje:
Sad je unutra motul 71oo gradaciju sam zaboravio  :mrgreen: :mrgreen:, ali mislim da treba probati sa 300 W ( ovo još provjerim kod brata za oznaku ulja) iste gradacije i mislim da bi lupanje trebalo stati!
 
ista stvar se desila meni kako govoris do prvoga servisa nista a posli svasta. samo taj zvuk ne proizvodi ulje nego metal od metal to me malo brine. a dijagnoza ista "to je normalno"?  :shock:
 
Iljadarka mi klapa samo kad šaltam u prvu (i ne svaki put) :mrgreen: a mala se ne čuje  (y)