Gilera Runner 50 PureJet - Problemi

bob the biker

Active member
Pozdrav,
Kolega mi je dovezo gore navedeni skuter da ga probam poservisirati. Godište je mislim 2003. ,i motor je doslovno stajao zadnje 3 godine vani na dvorištu bez da ga je tko taknuo.

Sad sam ja išao promjeniti sve tekućine ,filter goriva ,crijeva goriva,sviječicu,akku novi i na kraju skuter samo vergla i ne pali nikako. Kada skinem filter zraka i ubacim malo mješavine sa injekcijom u usis onda upali na par sekundi dok ne potroši gorivo i onda krepa.

Posumnjao sam na pumpu goriva. Skinuo sam visokotlačno crijevo koje ide od pumpe prema injektorima i unutra je bilo samo malo starog smrdljivog benzina. Kada dam kontakt pumpa malo zuji nekih 5 sek ali gorivo ne prolazi na drugu stranu. Da napomenem goriva ima friškog u samom dovodu do pumpe ,ali dalje neide. Kako testirati pumpu i biti siguran da je ona kriva pošto nove nisu jeftine.

Hvala.

p.s. neznam zašto je kupio baš purejet i sl. pitanja...(to mi svi govore kad im spomenem taj skuter)
 
Njima je u 99 posto slucajeva problem pumpa goriva jos pogotovo od tolikog stajanja, pogledaj osigurace usput al pumpa ti je tu garant problem pitaj nekog da ti je posudi pa da budes siguran
 
Osigurači su ispravni ,jer pumpa  vrti ali nakon 2 dana namakanja u carb cleaneru ,tek mali mlaz izlazi na drugu stranu i to samo ako je nagnuta pod kutem ,inače ako stoji na skuteru na nosačima,nema snage izbaciti gorivo ,a kamo li pod tlakom.
 
mjenjaj pumpu...ona mora proizvoditi dosta glasan zvuk kad se da kontakt...ako je jedva cujes...ili je ne cujes uopce....onda je ona.. :?
 
BOK EKIPO

JA IMAM GILERU RANER 50 PUR JET I ZNA SE UVOŽNJI SAMA UGASIT ILI KAD VOLAN OKRENEM UDESNO ILI KAD JE NAGNEM OPOD NEKIM KUTEM NADESNO SKUTER SE GASI MOŽE POMOĆ

HVALA PIPL
 
Caps Lock. ;)

A šta se tiče gašenja... Neka žičica ti je labava/u prekidu.

Kreni od kontakt brave ili kill-switcha na volanu.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
ljudi pomagajte imam raneruicu 50kubika pure jet motor naravno nece u paliti :) ima iskru ima zraka ima goriva al nece pa nece upaliti inektori promjnjeni oba i od goriva i od zraka ,punpa goriva ispravna 10bara pritiska ima , konpresor zraka radi 4 bara pritisak , dajte keki savjet do ga nisam bacio u savu!