Gilera Runner 70 trokira

Deni10

Member
Pozdrav imam jedno pitanje znaci imam Gileru Runner 70 i motor malo trokira na malom gasu a poslije toga odlicno ubrzaje samo kad dode do 80 km/h pocne opet trokirat i ne moze ici brže. Sad me zanima do cega je jer vjerujem da moze puno brze ici ?
 
Jel to odjednom ili oduvjek?

Zvuci mi kao da fergazer nije nastelan

Koji kit je gore? Auspuh ? Filter zraka?
 
A to je odkad sam kupio skuter tako da ne znam od kada se to dogadalo. Uglavnom na njemu je mallosi kit 70, leo vince auspuh i serijski filter zraka i dizna 78. Ako netko jos ima ideju sto bi moglo biti neka slobodno napise. Hvala :)
 
Hm, na taj setap bi isla dizna od 75 do 82, al ono sto mozes probati prije diranja dizne je pozicija igle i otvor zraka... Pretpostavljam da imas serijski delorto 17.5.. Probaj prvo dic iglu...

U filteru zraka je serijska spuzva ili red sponge? Jel maknut limic na usisu zraka na fergazeru ?

Kakve boje je svjecica? Bilo bi dobro da je cokoladna i da nije mokra
 
da ima serijski dellorto 17.5 i ima orginalnu spuzvu u filteru zraka, a neznam na koji limić misliš.
 
Evo ovo, zanemari strelicu, vec ovaj okrugli lim bakrene boje
http://members.modernvespa.net/xantufrog/uploads/dellorto2_106.jpg

Njega treba maknut. To mu je kao neka vrsta blokade.

A inace tu di je strelica, podesavas koliko zraka bude dobivao.

Meni je malo ljepse radio kad sam stavio red sponge... (znaci samo spuzvu, ne gljivu)
 
vidi pa javi..ali definitivno nije ustelan
Koje godiste je skuter?
2002. je po satu sa tim setupom iso preko 110...sa multivarom oko 120...
 
Deni10 said:
Pozdrav imam jedno pitanje znaci imam Gileru Runner 70 i motor malo trokira na malom gasu a poslije toga odlicno ubrzaje samo kad dode do 80 km/h pocne opet trokirat i ne moze ici brže. Sad me zanima do cega je jer vjerujem da moze puno brze ici ?

Kad staviš 70ccm kit obavezno mora 17.5, to je ok pošto imaš već serijski, ali dizna u njemu nije dobra za taj kit. Nisam više u tome pa ti ne znam više 100% koja mora ići glavna dizna i na koji zub moraš spustit iglu.

Ako trokira na malom gasu onda ti je problem igla i vijak za smjesu 100% s tim se moraš poigrat i dobil budeš to kaj tražiš!

Drugo, trokiranje na full gasu ti je problem glavna dizna, pogledaj koju sad imaš i staviš za 2 broja veću...i onda spucaš puni gas i vidiš ( pod uvjetom da su ostali režimi gasa dobro naštelani)

Treće i najvažnije, SVJEČICA, ona ti je pokazatelj kak si naštelal fergazer, znači kad sve naštelaš da ne trokira, obavezno kontroliraš svječicu...mora biti suhe smeđe boje, sve ostalo ne valja  (y) Ako je tamna i mokra imaš bogatu smjesu ili prejaku mješavinu tj sa prejakim uljem, i to je ajmo reć bolji slučaj jer ti nebu niš zaribalo. Ak imaš bijelu svječicu onda ti postoji ili već je zaribal cilindar  (y)

Naravno, serijski filter i onaj limić su već morali biti dole, ne kužim zakaj je opče gore serijski filter............ :shock: :shock: :shock: Odi kupi Malossi Red Sponge i to ti je to kaj se Airboxa tiće, ne trebaš niš prčkat oko njega samo se stavi ta crvena spužva i ako nije makne se limić koji ti je već kolega pokazal kak zgleda!


Fergazer se ne narihta za 10min  (y) tebaš dosta vremena, pogotovo ako nemaš dizne i igle kod sebe. Ali malossi kit je običan base kit koji ne treba puno mudrolija ali te stvari moraš srediti i skuter bude išel ko blesav  (y)

Malossi base+17,5 dell+malossi 2000 variomat = veselje  (y) s tim setupom dobiš drugi skuter, i da Runner ima nekaj duži prijenos, 95km/h po SATU bi trebal ići ko od šale  :021: