Ginemo ko muve! :(

Status
Not open for further replies.

alien

New member
Iskreno rečeno dopizdilo mi sve ovo čitat: ginemo ko blesavi na motorima ove godine! I to sve više i više, a opet više i više ekipe koja ima obitelj, ženu, dicu...
Dosad su u večini slučajeva ginuli oni koji su glupasto sa velikim brzinama vozili po naseljima i slično pa misliš ja nisan takav, to me prošlo, meni neče biti ništa, ali brate mili u zadnje vrime samo izleču debili na cestu, siču trake, žardinjere posred ceste...čovjek jednostavno nema šansu da preživi i mislim se i mislim... :misli: :palacdolje:
Usporija san maksimalno, kočim ispred raskršča, ne šljivim zelena već uvik gledam sa strane oče li koja budala bit čorava, pokušavam skužit šta ove budale bez žmigavaca ispred mene žele uradit al sve se mislim ako mi izleti neka takva budala koja mi je uopće šansa?  :misli:
Jučer mi budala uleče u moju traku, uvatin ga na semaforu, stari pedesetak godina ja ga pitam a on meni neče ti ništa biti,  prekjučer budala siče cestu, ABS opet radi (blaženi ABS  :D), sriča mala brzina, faca slježe ramenima...i tako svaki dan?
Znan da neču prestat vozi motor, glupo mi je postavljat pitanje jel se isplati, jer da se ne isplati ne bi sidija na njemu, ali bogamu koje su nam šanse?
Sriča da iden na odmor u Republiku di neču tako često vozit motor usrid lita jer izgleda da je lito katastrofa, al opet sa onim tovarima i konjima na cesti koje san sriče... :palacdolje:
Eto, došlo mi...lani su dobri prijatelji poginuli...cila obitelj na motoru i danima san plaka, satralo me...al opet san tu...i mislim se pa ko me čuva? :misli:
Aj malo grintan, velika je vlaga u zraku pa... :mrgreen:
Pamet u glavu!
 
i tko je za to kriv? drzava
zasto? jer ne trosi ni lipe na poboljsanje kulture voznje.
sva sreca pa sam jos tu, nakon 12 godina vozackog iskustva.
 
I ja sam jučer imao skoro skoro RIP :shock: :mrgreen: Šteta pa se nisam sjetio otvoriti temu o tom pitanju :LOL:
Neka debilčina kordunska sa NS registracijama (otišao 95 na IMT-u, a sada se kao baja vratio sa peŽotom 607) mi izletila u Tušiloviću. :eek:hne:
Samo metRRo koncentracija me sačuvala od zla 8)

Čemu glupi uvod? Jer debili su uvijek oko nas i napadaju u svim situacijama. Bez obzira vozili polagano ili bRRzo uvijek su u blizini i vrebaju.
Zato se ne zavaravajte da ste sigurni i zaštićeni kao lički medvjedi ako se vozite po uputama HUSMOPED-a. Jedino koncentracija i predviđanje, bilo u igri 13 ili 130km/h.
Dapače ponekad mi se čini da što ja više husmopedovski pazim ovi jače napadaju... :misli:
:mrgreen:

jolly the roger said:
i tko je za to kriv? drzava
zasto? jer ne trosi ni lipe na poboljsanje kulture voznje.
sva sreca pa sam jos tu, nakon 12 godina vozackog iskustva.
Baš će tebe i mene u našim godinama netko naučiti kulturi (vožnje). Ako je dosada nismo stekli, žali bože svake lipe utrošene na naše kulturno uzdizanje. :LOL:
 
Hrvoje said:
I ja sam jučer imao skoro skoro RIP :shock: :mrgreen: Šteta pa se nisam sjetio otvoriti temu o tom pitanju :LOL:
Neka debilčina kordunska sa NS registracijama (otišao 95 na IMT-u, a sada se kao baja vratio sa peŽotom 607) mi izletila u Tušiloviću. :eek:hne:
Samo metRRo koncentracija me sačuvala od zla 8)

Čemu glupi uvod? Jer debili su uvijek oko nas i napadaju u svim situacijama. Bez obzira vozili polagano ili bRRzo uvijek su u blizini i vrebaju.
Zato se ne zavaravajte da ste sigurni i zaštićeni kao lički medvjedi ako se vozite po uputama HUSMOPED-a. Jedino koncentracija i predviđanje, bilo u igri 13 ili 130km/h.
Dapače ponekad mi se čini da što ja više husmopedovski pazim ovi jače napadaju... :misli:
:mrgreen:
Baš će tebe i mene u našim godinama netko naučiti kulturi (vožnje). Ako je dosada nismo stekli, žali bože svake lipe utrošene na naše kulturno uzdizanje. :LOL:

a gle, meni kulture voznje ne fali. da mi fali odavno bi mirisao cvijece s kontra strane :wink:
a i kampanja koja se vodi po engleskoj je djelotvorna. pametnome dosta
 
jucer kad sam išao te u povratku iz Tucepa, izljecalo mi se konstatno a jednom je bila i škakljiva situacija

Cijelim putem sam u povratku razmišlja da nije možda od pijanstva,umora.... od Trilja ufilmano da me svi žele srušiti, te sam vozio na kraju 70-80
Nije stvar sezone i stranaca jer mi se cini da ovako nije bilo proteklih god.


Meni se također cini da je ova god išla u krajnosti jer  poceli su se uredno micati ili namjerno nepuštati te cak ubrzati da te dovede u neku glupu situaciji
Više se borim sa njima da ih preteknem,izbjegnem nego sa suprotnim trakom i okukama
Strance i izljecanja,polukružna okretanja... racunam u toku sezone kao normalno alo ovo u zadnje vrijeme je ajme

Zaista sam mislio da sam to umislio ali sad kad i ti kažeš isto  :misli:
 
i ja jučer vozim se sa curom i idem glavnom ulicom i neki starkelja mi u volvu njemačkih tablica izleti iz sporedne uli a u drugoj trci mi ide auto u susret zakoćio sam od starkelje 10cm i on meni maše kao ja kriv, već sam se vidio na podu a cura u šoku. Baš me zanima jel tako u Njemačkoj vozi jbt.
 
I meni izljcecu kao muve, jednostavno treba pretpostaviti u startu da su svi sudionici u prometu DEBILI i ako postoji i najmanja šansa da će netko izletiti ja KOČIM bez obzira na sve..... i u 80% slučajeva debili izlete i vide da ne mogu dovoljno brzo izaći pa se isprepadaju.......onda malo galamih na njih pa se pokunje i nije im baš pravo  8)

Što je netko već rekao puno je groblje onih što su imali prednost, i bolje doći 20 min kasnije nego 20 godina ranije.....
 
STobulj said:
Meni se također cini da je ova god išla u krajnosti jer  poceli su se uredno micati ili namjerno nepuštati te cak ubrzati da te dovede u neku glupu situaciji
Više se borim sa njima da ih preteknem,izbjegnem nego sa suprotnim trakom i okukama

Zaista sam mislio da sam to umislio ali sad kad i ti kažeš isto  :misli:

To je taj feeling: evo samo jutros na tri različita semafora, ja prvi na semaforu i stojim ne točno po sredini trake već malo ulivo ili udesno i tri kretena se guraju sa autima da stanu pred mene. Ja ih gledam i pitam jednog pa di češ ti majke ti a on: žuri mi se. Koju gospu on misli da će se požurit a ko mene izgura metar sa strane a on u nekoj karampani koja ide 15 s mista?  :misli: Čisto ludilo u zraku!  :shock:
 
idem ja kući danas, kiša me uhvatila.
vozim iza nekog golfa 3 i lik da lijevi žmigavac i stao u položaj da će skrenuti lijevo, počnem ja obilazati s desne strane, kad on odjednom desni žmigavac i desno da će skrenuti. sva sreća ja uspijem zakočiti skroz blizu njega. mislim si u sebi, jesam ja budala pa sam mislio da je lijevi žmigavac dao, a on zapravo desni, da nisam možda poludio. ali nisam  :) čovjek je stao i ispričao se  (y)
 
alien said:
Iskreno rečeno dopizdilo mi sve ovo čitat: ginemo ko blesavi na motorima ove godine! I to sve više i više, a opet više i više ekipe koja ima obitelj, ženu, dicu...
Dosad su u večini slučajeva ginuli oni koji su glupasto sa velikim brzinama vozili po naseljima i slično pa misliš ja nisan takav, to me prošlo, meni neče biti ništa, ali brate mili u zadnje vrime samo izleču debili na cestu, siču trake, žardinjere posred ceste...čovjek jednostavno nema šansu da preživi i mislim se i mislim... :misli: :palacdolje:
Usporija san maksimalno, kočim ispred raskršča, ne šljivim zelena već uvik gledam sa strane oče li koja budala bit čorava, pokušavam skužit šta ove budale bez žmigavaca ispred mene žele uradit al sve se mislim ako mi izleti neka takva budala koja mi je uopće šansa?  :misli:
Jučer mi budala uleče u moju traku, uvatin ga na semaforu, stari pedesetak godina ja ga pitam a on meni neče ti ništa biti,  prekjučer budala siče cestu, ABS opet radi (blaženi ABS  :D), sriča mala brzina, faca slježe ramenima...i tako svaki dan?
Znan da neču prestat vozi motor, glupo mi je postavljat pitanje jel se isplati, jer da se ne isplati ne bi sidija na njemu, ali bogamu koje su nam šanse?
Sriča da iden na odmor u Republiku di neču tako često vozit motor usrid lita jer izgleda da je lito katastrofa, al opet sa onim tovarima i konjima na cesti koje san sriče... :palacdolje:
Eto, došlo mi...lani su dobri prijatelji poginuli...cila obitelj na motoru i danima san plaka, satralo me...al opet san tu...i mislim se pa ko me čuva? :misli:
Aj malo grintan, velika je vlaga u zraku pa... :mrgreen:
Pamet u glavu!

ništa bez republike. :mrgreen:

nije uzalud rečeno motori su za luđake :wink:
 
jolly the roger said:
:lolcry:

kad su kazne ikoga natjerale da promijeni navike ponasanja u voznji
:misli: pa evo mene, kad su digli kazne za vozačku i registraciju sa  :misli: 50kn, na nekakvih 500 kn ( :misli: uf, kad je to bilo, mislim da nisam poznavao nikoga ko je vozio registriran motor). Kacigu sam ionako nosio od kad sam  sa 14 god. spretno licem ublažio udarac u asfalt :mrgreen:
 
evo ga nasao sam na forumu..bio sam tamo..strasno

U teškoj prometnoj nesreći u mjestu Gaboš kod Vinkovaca oko 13 sati poginuo je 27-godišnji Mario Zelić iz Višnjevca.

On je svojim motociklom kawasaki udario u osobni automobil kojim je upravljala 33-godišnja A. P. iz Gaboša.
 
neki dan mi isto peugeot 307 sa NS tablama izlijece ispre mene i oduzima mi prednost!

to je bilo iz vg prema zg,prek zubaka di je skretanje za aerodrom
lik mi samo izleti,na trubu , blicanje i onda još maše ramenima da kao sto hocu!!
pa da mi je stao ubio bi ga majku mu!!
 
A hebat ga, vruće svi razmišljaju o godišnjem, gledaju mice u minicama kraj ceste, ne vide motoristu i eto sranja.

Al jedno stoji da i motoristi svojom vožnjom "doprinesu" posljedicama sudara. Ako se vozi po ograničenjima vrlo se lako motor može zaustaviti, a ako i dođe do sudara posljedice su daleko manje nego sudar pri većim brzinama.
Ali tko od motorista vozi po ograničenjima. To se po gradu vozi 150+ i onda kenjkaju kad dođe do saobraćajke  :palacdolje:
Ali sa druge strane i razumijem da je dosadno voziti 50/70/90 km/h po propisima i da je nekad gušt odvrniti gas.

Za iživljavanje postoje piste i motokros staze - tamo neće nitko izletiti a definitivno ima adrenalina, brza vožnja motorom po naseljenim mjestima je odavno postala jako opasna.
 
limit said:
...ma govorite vi šta oćete ali velika brzina je najveći krivac za krajnje posljedice.
Pretpostavimo da se svi kreću u granicama dozvoljenog, posljedice u sudarima bi bile daleko blaže.
Nije isto da li nam je neko oduzeo prednost dok dok smo vozili 50-60 ili 100-120. Možda baš nekih dodatnih
20 km/h bude presudno u tome hoće li se o nama pisati RIP ili SKORO RIP.
Na oduzimanje prednosti otpada 90% prometnih nezgoda u kojima sudjeluju motoristi a činjenica je
da je ljeti promet na našim cestama katastrofa, šta od gužve, šta od radova na cestama a šta od
vrućine i nervoze.
Treba voziti polakše, bez žurbe i sa velikim oprezom za sebe i za drugoga. I da, sa što boljom opremom na sebi.
Meni se  dogodilo oduzimanje prednosti u 5. mjesecu i to me spasilo jer sam nakon 10tak metara sletio direkt
na zadnji dio glave i ramena. Kaciga je od udarca pukla.
Zašto kažem da me svibanj spasio? Zato jer da mi se to dogodilo u 7-8 mjesec na glavi bi imao samo "tečicu"
i umjesto kacige pukla bi mi glava  :wink:

Zato, ako je već tolika vjerojatnost da će nam netko oduzeti prednost, trebamo se sami pobrinuti da smanjimo
težine svojih ozljeda.  (y)
a gle....tom problemu doskoči da i po ljeti nosis pravu kacigu....a ne "tečicu"....
 
Status
Not open for further replies.