Gizmo Ducati EVO II

Gizmo said:
:mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen: Nabavio sam novu igracku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dugo sam vec volio imati jedan monster i dosta dugo sam trazio i skupljao vec pomalo par ljepih dijelova i ja naletim na jedan monster bas onaj koji sam trazio.

Nisam se jos vozio ali sam vec izvadio alat pa poceo rastavljati a i nevjerujem da cu se ove godine jos voziti.

Namjeravam ga prepraviti da bude u stilu Cafe Racer ali nece biti neka velika skupa preprava nego samo neke sitnice.

Ako imate neke prjedloge bilo bi mi drago da vidim. Vec znam kako ce izgledati samo mi fali jos jedan ljepi Cockpit,nemora imati obrtaje.

Prednji blatobran i onaj poklopac za sic imaju airbrush ali to nece ostati jer nisam bas prijatelj toga,napred sam stavio karbonski blatobran a pozadu cu nabaviti novi ili jednostavno lakirati.U ormaru cekaju vec par godina 41 Keihin Carburatori a i par carbonski dijelovi su vec na tavanu.Original volan cu isto skinuti pa da vidim sta bih mogao staviti.Jos cu morati par sitnica promjeniti i ljepo ga lakirati u stilu ko moja 916 i mislim da cu onda biti zadovoljan. :LOL:



(y) (y) (y)-UŽIVAJ
Vidim malo je dobio po governalu , ako se ne varam to je Marzocchi prednja vilica i onda je vjerovatno 1996. ili 97. godina.
Bolje da je 96. (80 KS) jer od 97. imaju glavu od M750 sa manjim ventilima i 74 KS .
Šta se nisi javio kada si se vratio s mora?
M900 :mrgreen:
 
Gizmo said:
:mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen: Nabavio sam novu igracku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dugo sam vec volio imati jedan monster i dosta dugo sam trazio i skupljao vec pomalo par ljepih dijelova i ja naletim na jedan monster bas onaj koji sam trazio.

Nisam se jos vozio ali sam vec izvadio alat pa poceo rastavljati a i nevjerujem da cu se ove godine jos voziti.

Namjeravam ga prepraviti da bude u stilu Cafe Racer ali nece biti neka velika skupa preprava nego samo neke sitnice.

Ako imate neke prjedloge bilo bi mi drago da vidim. Vec znam kako ce izgledati samo mi fali jos jedan ljepi Cockpit,nemora imati obrtaje.

Prednji blatobran i onaj poklopac za sic imaju airbrush ali to nece ostati jer nisam bas prijatelj toga,napred sam stavio karbonski blatobran a pozadu cu nabaviti novi ili jednostavno lakirati.U ormaru cekaju vec par godina 41 Keihin Carburatori a i par carbonski dijelovi su vec na tavanu.Original volan cu isto skinuti pa da vidim sta bih mogao staviti.Jos cu morati par sitnica promjeniti i ljepo ga lakirati u stilu ko moja 916 i mislim da cu onda biti zadovoljan. :LOL:


stavi lijepo mono vilicu sa svog 916 na tog monstera..hehehehehehe
 
M900 nisam poslje mora navratio jer se nisam vraco u slavoniju,sorry.
Dobro si vidio,je iz 96 godine, i ja znam da su poslje dobili manje ventile :wink: ,inace ju nebi uzeo.
Governal,jeli to zadnji kraj?

Miro vec sam razmisljao o tome samo sto nebi rastavio svoju 916 ali bi volio staviti monovilicu od S2Ra. Mozda naletim negdje na taj dio.
 
Gizmo said:
M900 nisam poslje mora navratio jer se nisam vraco u slavoniju,sorry.
Dobro si vidio,je iz 96 godine, i ja znam da su poslje dobili manje ventile :wink: ,inace ju nebi uzeo.
Governal,jeli to zadnji kraj?

Miro vec sam razmisljao o tome samo sto nebi rastavio svoju 916 ali bi volio staviti monovilicu od S2Ra. Mozda naletim negdje na taj dio.
Ja bih radije stavio Marchesini penta felge i ostavio zadnju standard vilicu .
Governal=volan :wink:
M900 :mrgreen:
 
Nema greške da su Marchesini Penta ljepše felge ali oni koji poznaju Ducati znaju da nisu originalne s tog modela. Istu grešku sam napravio na SPS-u pa kasnije vraćao originale. Momentalno sam u fazi da prerada "mora" uključivati originalne dijelove. Mislim da nema motora koji je toliko prerađivan kao Monster, ima na netu milijardu slika i linkova, od onih prekrasnih do totalnih sranja.

P.S. Gizmo, nemoj ništa prodavat. Ja sam se malo zaletio i već mi fale... ali sam bar počeo ponovo tražit...
 
Governal, ma da znao sam da je to volan :mrgreen:

Dobro si vidio,ima jos par ostecenja ali nije neki veliki problem.Najglavnije da rama i vilica nisu osticeni i to dobro izgleda a posto tako i tako moram rastaviti cijeli motor dat cu ramu na mjerenje prije nego sto pocnem obradivati ramu.

Ovaj put cu prvo napraviti tehnicki pregled dok je jos seriski da se nemoram opet zajebavati sa indinjerima kao sto je bilo sa mojom 916.

Felge necu mjenjati jer necu da ulazem puno love.Morat cu nabaviti jedan Cockpit a to sto mi se svida kosta 650€
a ima i puno jeftinie ali ja hocu bas taj.A mozda naletim na tu S2R monovilicu a i ona sigurno nece biti jeftina.A Keihin Carboratori nisu bili jeftini.

Sto mi se jos svida su oni visoki auspuhi za monster ali mislim da to necu stavljati jer ce mi monster biti i za putovanja pa cu morati pozadu staviti prtljage.




Bole na ovaj cockpit sam mislio za tvoj motor.Meni je bas super jer ima ljepi klasicni oblik a modernu tehniku i imas brzinu i obrtaje i sve ostalo sto je potrebno.Ima i da je obrtaje veliko a brzina malo.Ali za moj monster obraji nece biti tako vazni.

Imam jos jedan dobar mali digitalni cockpit ali mislim da nepase uz ostalo.

Sad kad sam izvadio karburator da ga uslikam polupao sam onaj plavi kurac :eek:pakoljut: :cry:

 
FCR 41 su ti preveliki ako ne stavljaš kit od 944cc , za originalni borung i auspuhe su bolji FCR 39 .
KEIHIN FCR mmmm :dribble:
M900 :mrgreen:
 
je,odlican je instrument,ali mi je malo okretaja!!

koliko bi kostao takav jedan,da ima skalu do 12-13 tisuca ???
 
:? Nisam se sjetio da ti treba veca skala za obrtaje. To sto sam nasao je maximalno do 10.000 rpm.

Onda nista za tvoju Kawu.Ali dosta je i ljepa pa necemo pretjeravati,da nebi na kraju bila jos ljepsa od moje 916 :mrgreen:.
 
Gizmo said:
:? Nisam se sjetio da ti treba veca skala za obrtaje. To sto sam nasao je maximalno do 10.000 rpm.

Onda nista za tvoju Kawu.Ali dosta je i ljepa pa necemo pretjeravati,da nebi na kraju bila jos ljepsa od moje 916 :mrgreen:.

stvarno mislim da je odlican,i hvala na prijedlogu,samo bi ga pokusao ubaciti u kawinu originalnu casicu(donji dio obrtomjera),pa da ima origigi oblik!  :mrgreen:


bas me zanima,da ih je parkirat negdje na razmaku od 5-6 metara,ispred nekog kafica,ili slicno,koji bi vise pozornosti na sebe privukao!  :misli:

Mislim da je tvoj motor jaaaako ljepo i ukusno napravljen,pa sam bas znatizeljan,jer su razlicita klasa!  :misli: