Glava motora HONDA VTR 1000 firestorm

biker-mb

New member
Zanima me dali pase komplet glava motora od VTR 2004 godiste na VTR 2000 godiste, dali su glave iste ili ima kakve razlike?

Unaprijed hvala na odgovoru!
 
biker-mb said:
Zanima me dali pase komplet glava motora od VTR 2004 godiste na VTR 2000 godiste, dali su glave iste ili ima kakve razlike?

Unaprijed hvala na odgovoru!
mislim da pase...moze biti neke razlike u kojem provrtu viska kod modela 2004...a sve u svrhu ekoloskih normi....(sekundarno upuhivanje zraka)..Btw....znaci nije bio lanac problem...ili ste vi nesto sjebali prilikom zamjene lanca...ali ne vidim razloga da je zato glava stradala... :misli: Pojasni...
 
Zamjenili smo lanac,sve skupa natrag stavili kako treba,ali se i dalje isto javlja,kod rastavljanja,vidio sam da je glava prvog cilindra varena,pa bi zelio zamjeniti komplet glavu sa drugim bregastima tako da bi to trebalo biti to,ali je jedino problem sto imam masinu u dijelovima od vtr 04,a moj je 2000 g. pa me zato zanima dal pase,ali sam malo provjeravao,masine se skoro nisu nista mjenjale,jedino neke druge stvari imaju male promjene tipa veci rezervar itd...

Inace moja VTR je lijepo ocuvana,bila je sa lijeve strane malo karambolirana,ali ne jako. Imao sam jako puno motora, vozio sve i svasta,ali ovaj mi se jako svidja pa ga mislim ostavi za sebe zato zelim da bude sve kako spada.
 
ono kaj sam ja vidio, razlika je jedino između firestorma i superhawka
moj je superhawk prerađen u firestorma :mrgreen:
mislim da između europskih modela nema nekih razlika od 1997.-2005. osim vizualno-estetskih (veći rezervar, satovi, hiss..)
 
MOONSHIELD said:
ono kaj sam ja vidio, razlika je jedino između firestorma i superhawka
moj je superhawk prerađen u firestorma :mrgreen:
mislim da između europskih modela nema nekih razlika od 1997.-2005. osim vizualno-estetskih (veći rezervar, satovi, hiss..)

Znaci trebalo bi pasati? Najbolje budem vidio u petak na licu mjesta... :misli:
 
biker-mb said:
Znaci trebalo bi pasati? Najbolje budem vidio u petak na licu mjesta... :misli:
mislim da od firestorma do firestorma bez obzira na godište nema razlike kaj se mašine tiče
razlika je između superhawka i firestorma..
 
Pozdrav!

Evo upravo mi stigla glava prvog cilindra od VTR-a 2004 godište, glava je potpuno ista kao na prijasnjim modelima, samo sto od 2004. g ima jednu rupu koja vodi u unutrasnjost glave,a izlaz ima na poklopcu ventila na koju ide neka cijev,sad me zanima dali je moguce staviti tu glavu od 2004,na 2000. i da stavim poklopac ventila stavim od starog 2000.god koji nema te rupe,dakle,ta rupa biti ce zatvorena, dali ce to biti ispravno i funkcionirati???

Kako bmw m 5 kaze,mozda je ta rupa napravljena zbog kakviheko normi pa uopce ne igra neku ulogu u radu motora.


Ovo na slicije poklopac bez rupe,znaci od modela 2000.,a crveno oznaceno je prostor gdje je rupa na koju ide cijev ( model 2004)

 
Taj otvor u glavi,poklpcu glave je vjerojatno zbog sličnog sistema ko na Suzukijevim dvocilindrašima,SV,V-Strom,sustav sekundarnog ubacivanja zraka(PAIR),taj sustav se može "iskopčat",znači na odgovarajući način se "vara" elektronika i taj otvor na poklopcu glave se začepi,mislim da ti nebude smetal poklopac bez rupe na toj glavi....
 
avinko38 said:
Taj otvor u glavi,poklpcu glave je vjerojatno zbog sličnog sistema ko na Suzukijevim dvocilindrašima,SV,V-Strom,sustav sekundarnog ubacivanja zraka(PAIR),taj sustav se može "iskopčat",znači na odgovarajući način se "vara" elektronika i taj otvor na poklopcu glave se začepi,mislim da ti nebude smetal poklopac bez rupe na toj glavi....


Super,hvala na odgovoru!!

Vrijedi piva kad se vidimo negdje na susretu!
 
takav je točno na mojem, mogu ti ja dati sva crijeva viška koja sam povadio van, a ima ih ohoho :mrgreen:
samo neznam da li će ti pasati na airbox i fergazere, a moguće da se radi i o mašini s američkog modela (superhawk) jer europski nemaju te otvore kolko ja znam (možda noviji)
nemaš brigu, zaštopaj, isprobano na mojem, motor radi apsolutno isto ili možda i malo bolje (y)