"Gljive" za štender

Miki666

New member
Bi mogle proć one "gljivice" na vilici od mesinga, istokarene ovako...?
I kroz to imbus M6 (dosta za motor od 140kg)
I0XD8Ycl.png


Ima ih i za kupit, al svejedno mi nešto treba za radit na praksi pa ako napravim - super. Ako zaj***, uzmem one sa ebaya. :wink:
 
Mozes  (y) al daj malo zaobli vanjski rub... 
 
ces to na CNC/NC ? ili rucno, ako ces rucno, uzes posle vodobrusni 800, tokarski na maksimum okretaja, malo ulja na vodogrusni i onda to ispoliras da se ljepo sjaji :D ako na CNC, onda poslije busilicom ispoliraj tako da uhvatis vidu u busilicu :) 
 
ako će na tokarski... uz pravilan odabir noža i brzine rezanja mesing se sjaji ko pasja kesa ..  :LOL: :LOL:
 
ako ide u skolu koju mislim da ide, onda mu je odabir nozeva jako mali a strojevi izuzetno dotrajali (a glave izbaceni iz centra i po 2mm)
 
Ma kakav CNC, kakve p**materine, Prvomajska je majka. 8) :mrgreen:

Brzinu sigurno neću pogodit tako da se sjaji poslje. :?

I mislio sam poslje malo s nećim proć, sad znam s čim. (y) (y)
 
u koju god školu da ide, nož se lako pobrusi na brusni kamen ...  :wink:
 
mbalunovic said:
ako ide u skolu koju mislim da ide, onda mu je odabir nozeva jako mali a strojevi izuzetno dotrajali (a glave izbaceni iz centra i po 2mm)

Onda će to super ispast. Mislim da bude ebaj na kraju  (y)


strasilo said:
u koju god školu da ide, nož se lako pobrusi na brusni kamen ...  :wink:

Nemaju noževa, di će imat onda brusni kamen!


@miki
mogu ti ja malo izmjerit svoj, mislim da po takvom ti i radiš ovo, samo je moj vijak M10 fini navoj!
 
mbalunovic said:
ako ide u skolu koju mislim da ide, onda mu je odabir nozeva jako mali a strojevi izuzetno dotrajali (a glave izbaceni iz centra i po 2mm)
Mislim da misliš na dobru školu, jer sam tvog Mita znao viđat ispred faxa vrata do moje škole. :wink:

Nešto noževa su dobili, a tokarski su kako koji. Profesor me voli pa mi možda ustupi bolji. :mrgreen:

Za post prije....
Može Hipenol na vodobrusni?
 
mozes bilo sta tekuce samo da ne bude kiselina koja ce nagrist mesing :)

:)

ja sam uzivao na praksi (imao sam priliku biti u bolje opremljenoj radioni) i dobar prefesor, pa pokaze kako se dobije kakva povrsina u zavisnosti kako naostris noz / namjestis korak.... 
 
Čak i ja, mulac, vidim da su to bila druga vremena. :(
Sad se profeor nema oko koga truditi. :?

Nećemo više u off. :wink:
 
mbalunovic said:
kako se dobije kakva povrsina u zavisnosti kako naostris noz / namjestis korak....
a šta drugo bi trebao pokazati nego to ?!? :eek:hne:

pa to se i uči na praksi ... a složene zahvate učiš tek kad završiš školu ..  :mrgreen: :mrgreen:
 
cuj, dok su ljude ucili ono sto treba, a ne nesto sto se nekome diglo eto jer ima neke koristi od istog je jos i Tito bio ziv (pogotovo strojarstvo jeli :D )
mi kad smo bili smo izradjivali sarke za vrata za navarit.. pa su profesori posle to prodavali ili koristili... al nam je eto na kraju to pokazao.

al realno s nasim godistem i nema sta da pokazuje. od ostavljanja kljuca u steznoj glavi (i pravljenja rupe na stropu) do lomljenja nozeva itd....
 
Kužim sve. (y)

Kad sam pito na kraju dana: Profesore, ću očistit stroj?  :shock: Čudio se koda sam pao s Marsa.
 
Miki666 said:
Kužim sve. (y)

Kad sam pito na kraju dana: Profesore, ću očistit stroj?  :shock: Čudio se koda sam pao s Marsa.

Normalno da se cudo,

kaj opce imas to pitat to se podrazumjeva
 
Trebalo bi se podrazumjevat.

Njemu je čudno kad ga neko pristojno pozdravi, a kamoli kad ga se pita tako nešto. Nažalost. :palacdolje: