Godišnji porez

Rivi said:
Jasno da ima. Pa zar si sumnjao?

Nego, da pitam, kad te famozne uplatnice dolaze? U određeno doba godine, ili ovisno o registraciji?

U odredjeno doba godine. Nema veze s registracijom, oni gledaju to sad oko 3 mjeseca 'ko je vlasnik vozila i salju uplatnice, ti prodaj motor u 4 mjesecu i dobit ces uplatnicu na jesen makar motor odavno nije tvoj.

ali moze se zato fino odjaviti motor, pokupis pare od osiguranja , jer ga nisi korsitio cijelu godinu, prijavis ga ponovo u 4 -5 mjesecu i nikad ti ne dodje porez :) pa kom se da bakcat s tim nek proba
 
ovo s porezom ne kuzim..

sta moram prijavit?

ili vec ce oni meni slati uplatnicu :? :?:
 
Dodicuss said:
Rivi said:
Jasno da ima. Pa zar si sumnjao?

Nego, da pitam, kad te famozne uplatnice dolaze? U određeno doba godine, ili ovisno o registraciji?

U odredjeno doba godine. Nema veze s registracijom, oni gledaju to sad oko 3 mjeseca 'ko je vlasnik vozila i salju uplatnice, ti prodaj motor u 4 mjesecu i dobit ces uplatnicu na jesen makar motor odavno nije tvoj.

ali moze se zato fino odjaviti motor, pokupis pare od osiguranja , jer ga nisi korsitio cijelu godinu, prijavis ga ponovo u 4 -5 mjesecu i nikad ti ne dodje porez :) pa kom se da bakcat s tim nek proba

ne bih reko.
1.evidentiran si kao vlasnik ako 01.01. u godini posjeduješ motorno vozilo.

2.što se tiče prijave i odjave vozila,može,ako ti se da zajebavat s murijom,vraćat i ponovno podizat tablice svake godine.možeš uštedit parsto kuna ako imaš klasu vozila za koje plaćaš 600 kn porez.

3.moj problem:
prodam hondu i dođe mi porez nakon 2 godine (za prošlu sam platio jer sam prodao u 5 mj.).
odem u poreznu i nosim kupoprodajni ugovor.veli mi kit da trebam POTVRDU S POLICIJE DA NISAM VIŠE VLASNIK VOZILA. A ŠTA JE OVO PITAM JA???
I moš se slikat.

Dakle gornje info sam dobio direkt u poreznoj!
 
a za to nebi platio i trazio bi kaznu na koju se mogu zalit sudu..

...bem ti drzavnu administraciju... ti da nekome placas porez..

pa zasto im onda placam prijavu tj. odjavu :!: :?: :?:
 
Eladio said:
ovo s porezom ne kuzim..

sta moram prijavit?

ili vec ce oni meni slati uplatnicu :? :?:

moras ici prijaviti u poreznu..dodjes na salter das osobnu, kazes ja sam taj i taj i ja bi se prijavio... i sebe i imovinu. e sad ovisi koji motor vozis , do 20 kW samo das 20 deka kave , grubo mljevene, i jednu cokoladnu bananicu (+ mikic), ako nemas od krasa uzmi soko stark. ako vozis nesto od 20-50kW ne pojavljuj se bez velike bajadere, i domace rakije, aj ako si rakiju zaboravio jos i prodje pa je doneses sutra , al ako si zaboravio bajaderu, uzalud vam trud sviraci, moras u ducan po nju i ne samo to ,nego ces za kaznu jos i konzervu tune, one u maslinovom ulju, rio mare, kad se vratis nemas prednost nego ponovo na kraj reda, ako si zaboravio rakiju onda kad je doneses ne moras cekat nego imas prednost. E od 50-80 kW ides gore na 1. kat , bar nisi dole sa smrtinicma koji voze saugere i ostale poljoprivredne strojeve, osjecas se pomalo gospodski a i salteri su drugaciji, nema stakla tako da moze proci i poveci paket koji ces morati donjeti, za ovu kategoriju prvo se moras doma okupati i doc sredjen inace te odma izbace, ako imas na ulazu samo 1 vrecu a ne 2 isto letis van, dakle, brzo u neki veliki soping centar po velike vrece, pa kreni s punjenjem...mora biti nesto slatko, al ne ovo domace sta kupuje raja, moras nesto svicarsko, belgijsko , a e, nemoj ni pokusavat zamatat dorinu u milku, mada vec i na milke cvikaju, nisu im dobre, e da da ti na pamet nije palo kupit 100g, 300g je norma , nagrabusit ces ko zuti, e sad meso... mora biti neki proizvod s 5 zvjezdica, neki lax kare, vratina kraska , praska sunka i slicno...odma oni preopznaju po mirisu tamo u poreznoj ako si fulo...e da bocu nekog vina,a sad moze i strano, al kupuj hrvatsko, tako i reklame kazu a i oni ce vidit da se trudis i da radis na tome da nama bude bolje pa se i osmjehnu i potapsat ce te po ramenu , a pusti to dosta znaci....uzmi nekog krauthakera ili od kozlovica, i uzmi 2 boce da ih odobrovoljis. E a iznad 80kW, ... sve sto i za ovo gore ali tu pozovi nekog prijatelja da ti pomogne nosit kad ces dolazit , ako dodjes i vidis red za ove sto oce platit porez iznad 80kW uvijek su po dvoje u redu, nes vidjet samca, mislim mo's ti doc sam al ces dobit nogu u dupe. Cim prodjes detektor morate stavit stvari koje nosite na vagu, ako nema ali minimum 20 kg badava si dolazio, moras zvat i ponovo rezervirat termin kad da te prime...e sad... sir obavezno paski,a drugacije nes nac dobar sir nego potegnut do paga i isprobavat ih tamo.. kad si vec na pagu, topla preporuka uzet jedno janje, ako ima tu neko sa foruma a da je s hvara nek ti salje crno vino, i lavande , ako nema... a cuj...put pod noge nema ti druge. prsut ... bez jednog ogromanjskog se ne pojavljuj, onaj detektor sto sam spomeno, to je detektor za prsut, briga njih jel ti nosis pistolj il ne, mozes uci i s ak47 boli njih dupe al braco bez prsuta ..nece moci ove noci, e da se vratim na bitno, onaj detektor ti mjeri masnocu u prsutu, ako si ih mislio zavaljt pa donjet neki sta je iznutra masni malo crvenog a puno bijelog eee tad im ides na crnu listu, odrat ce te od poreza i batina...zato pazi kupi jedan fini dalmatinski odrijesi kesu, tu jos u paket ulazi zestoka pica , bar 2 vrste, domace zaboravi, martel i slicno igraju igru, jos ti nadpouni po svom izboru to je sad vise-manje individualno, ne mogu ja bas sve rec, recimo kozmetika dobro prolazi, parfemi i to..samo velke bocice i brand name....za svaki slucaj kupi neko cvijece ako te zapadne zena na prijemu da joj cvijece das, ako te zapadne musko , super svijece pod sako pa kad si gotov das ih curi/zeni sta imas, ili ako bas imas te afinitete mozes i onom gospodinu na salteru. Kad udjes u sobu glavu drzi dolje, dok ti oni ne kazu da mozes dignut i pogledat, tako gledaj dolje dok hodas i budi ponizan, sta god ti kazu uradi , ako kazu da je malo reci da ces doc sutra i popravit situaciju samo da ne dodjes na crnu listu, jer kad se jednom tamo nadjes nema spasa, ja znam par njih sto su dosli, svi digli ruku na sebe u roku od 72 sata, niko ne izdrzi duze., eto ako je sve dobro proslo kazu da dignes pogled al ostaj u stavu mirno. Ako su oni zadovoljni , zadovoljan si i ti, e onda ti kazu da ides kuci i da cekas uplatnicu i da se moras obradovati kad dodje, eto to ti je cijela mudrolija, nista komplicirano, kad jednom udjes i vidis i probas...kasnije ide ko po loju.

jel sad jasno kako se placa porez.
 
Dek..Dadek said:
ne bih reko.
1.evidentiran si kao vlasnik ako 01.01. u godini posjeduješ motorno vozilo.

2.što se tiče prijave i odjave vozila,može,ako ti se da zajebavat s murijom,vraćat i ponovno podizat tablice svake godine.možeš uštedit parsto kuna ako imaš klasu vozila za koje plaćaš 600 kn porez.

3.moj problem:
prodam hondu i dođe mi porez nakon 2 godine (za prošlu sam platio jer sam prodao u 5 mj.).
odem u poreznu i nosim kupoprodajni ugovor.veli mi kit da trebam POTVRDU S POLICIJE DA NISAM VIŠE VLASNIK VOZILA. A ŠTA JE OVO PITAM JA???
I moš se slikat.

Dakle gornje info sam dobio direkt u poreznoj!

OK ovo je sve u teoriji ja ne znam kako je u praksi jer mi se ne izvode gluposti po policiji i odjava prijava tablice na cuvanju i ostale djidje samo radi par kuna ili onaj koji placa 1200kn ustedi par sto kuna...

1. odjavi motor prije 1.1 :mrgreen:
2. i agree
3.Ljudi danas mozda cesce nego priej kad prodaju motor/auto i kad dogovore kupnju odjave prvo makinu pa nek se kupac bakce s prijvama i slicno, tako je i tip koji je kupio motor od tebe , mogao je nikad ga ne prjaviti pa ti dolaze policijske kazne doma, ovo za porez i slicno...

I ja sam placao porez na motor koji sam prodao al placali su i drugi za mene kad bi ja kupio od drugoga. Ovo za 2g kasnjenja me cudi.
 
Dodicuss said:
Eladio said:
ovo s porezom ne kuzim..

sta moram prijavit?

ili vec ce oni meni slati uplatnicu :? :?:

.....

jel sad jasno kako se placa porez.

to mi nepise u onom prirucniku koji dobijes u obrascu :p
 
Eladio said:
to mi nepise u onom prirucniku koji dobijes u obrascu :p

a jesi zelen, tebe svako zavalja , ti si ko moj kum, ko klinci smo nesto s busilicom prckali i strgali je, stari mu da 200DM da ode kupit novu, on na herlic (buvljak kako god vec..) da jeftinije prodje i vidi sibicare , misli vidi para... i izgubi i tih 200Dm sta mu ih je caca dao :)

Tako i ti , ne budi naivan, taj obrazac ti je sigurno dao portir, a znas kakav samo jalan narod, nema veze nek mi crkne krava , samo da susjedu crknu 2. On , taj portir mislim, je zavidan jer njemu ne moras nista dat i on svaki dan gleda kako mu ljudi prolaze ispred nosa sa miomirisnim paketima, sline mu cure, a on jadan nit luk jede nit mirise, nit ga se iko sjeti. e zato ti je dao stari obrazac jer oce da dodjes na crnu listu , idi ponovo u poreznu i reci da ti daju ovaj novi obrazac.