Gorivo

Što misliš da bi bila jeftinija da je Ina Hrvatska?
Nije problem u cjeni goriva, nego u državnim nametima. Da nema nameta bila bi 4-5 kuna.
gledajuci ovu kartu cijena gore,pa sve je to tu negdje...kuna gore-kuna dole ... ko ce se voziti,za gorivo i cigare uvjek ima ...
 
Jebes bengu, plin je za distributere u EU poskupio skoro 600% u zadnjih niti godinu dana. Naravno da je to politicka igra, a ne nestasica plina, ali na necijoj kicmi ce se i to prelomit. Bas me zanima na cijoj
 
Možemo se svi skupa slikat, cijene će biti kakve će biti ili ćeš se vozit ili nećeš. Sjećam se kad goriva nije bilo, pa su bili bonovi za gorivo, tak da ovo je sve normalno, goriva ima, cijene rastu i to je tako. Omjer plaće i cijene goriva je sad bolji nego prije, tankao sam motor za cca 50 kuna, sad ga tankam za 150, ali plaća mi je 5 puta veća nego prije 25 godina. Opet kažem bolje da je 11 kn gorivo nego da bude ko u Engleskoj, pa ljudi satima čekaju u kilometarskim kolonama pred pumpama, ne pitaju za cijenu jer goriva nema.... Jbg to je demokracija i kapitalizam, ponuda - potražnja, slobodno tržište itd. E sad što je pola lidera ispalo iz pandorine kutije govori puno više od bilo kakvih teorija. Zato i velim opet se možemo slikat i to je sve.
sve ok nije u stihovima ali Khevenhiller se dobro čuje, a i logično je da ti je plaća veća 5 puta nego kad si imao 19 godina samo onda to ne možeš uzeti za argument rasta standarda u društvu.:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Luke
Cuj...on se sjeca bonova... ,a ja kad su bile i vozilo se na tablice...par-nepar ...
 
  • Like
Reactions: Luke
Što misliš da bi bila jeftinija da je Ina Hrvatska?
Nije problem u cjeni goriva, nego u državnim nametima. Da nema nameta bila bi 4-5 kuna.

Naravno da bi bila 4-5 kuna jer je madjarima jako stalo da mi imamo jeftino gorivo.
 
  • Haha
Reactions: zrakoplovac
Naravno da bi bila 4-5 kuna jer je madjarima jako stalo da mi imamo jeftino gorivo.
A HDZ i SDP i slični, nebi uhljebili 5678 podobnih na pročelničke i savjetničke pozicije/plate u INU, pa bi gorivo bilo još skuplje.
 
Sicam se 2018. kad se pokusalo w ovakvim akciama. Naravno da se odazva mali broj gradana...
34484479_1781510031905456_5788437513420931072_n.jpg
 
I što se dogodilo? osim što su zablokirali promet i hitne službe su bile u problemu. Isto kao i ovi prosvjedi ispred bolnica, a niti jedan medicinar.
Kao što rekoh, demokracija je i nitko nikoga ni na što ne tjera, jednostavno je. Skupo ti gorivo, prodaj auto i odi biciklom, nemaš potvrdu, nećeš ni na test, odi doma, nitko te ne tjera da radiš u bolnici.
 
I što se dogodilo? osim što su zablokirali promet i hitne službe su bile u problemu. Isto kao i ovi prosvjedi ispred bolnica, a niti jedan medicinar.
Kao što rekoh, demokracija je i nitko nikoga ni na što ne tjera, jednostavno je. Skupo ti gorivo, prodaj auto i odi biciklom, nemaš potvrdu, nećeš ni na test, odi doma, nitko te ne tjera da radiš u bolnici.

jes' ti neki pametan, znači dabogda litra bila 20 kn i svi išli pješke..
pa nije gorivo skupo šta ga nema, nego šta mogu dić' cijenu..
 
najveci problem goriva su davanja na litru. cijena bez davanja na sve strane (dio cak mislim da kod nas ide u odrzavanje zeljeznice) bi bila 5kn mozda, ako ne i manje
 
  • Like
Reactions: cicogti and Shepa
A HDZ i SDP i slični, nebi uhljebili 5678 podobnih na pročelničke i savjetničke pozicije/plate u INU, pa bi gorivo bilo još skuplje.

po toj logici trebamo cijelu drzavu dat madjariam na upravljanje
 
skupo ti gorivo, prodaj auto i odi biciklom...
E tu san ih zaeba, uzea auto na le3ku :mrgreen:
Kad poskupi strua onda cemo smislit nesta drugo. Za sada "tocim" mukte i vozin s osmiehom. Sta se tice motora jos nemam riesenje...
 
  • Like
Reactions: Luke
E tu san ih zaeba, uzea auto na le3ku :mrgreen:
Kad poskupi strua onda cemo smislit nesta drugo. Za sada "tocim" mukte i vozin s osmiehom. Sta se tice motora jos nemam riesenje...
Nedavno su KTM, Yamaha i još neki sklopili pakt da će dijeliti i zajedno razvijat tehnologiju za moto baterije, tako da možemo uskoro ocekivati napredak u industriji
 
po toj logici trebamo cijelu drzavu dat madjariam na upravljanje
A zašto ti gorivo nije jeftinije na Croduxu i Lukoilu. Nisu tu Mađari u điru?
Ako ti je teško pročitat link što sam stavio. Pročitaj barem naslov. Tu ti sve piše.
 
Sada su na TV-u (RTL) imali prilog o cijeni goriva, pa su napravili reportažu na BiH pumpama gdje je sve više auta sa HR tablicama. Na kraju reportaže je rečeno da gorivo dolazi iz RH, samo što su u BiH trošarine na gorivo niže, pa je jeftinije. Jeftinije je za cca 2,5 - 3 kune.
 
A dobro jebote možete malo prestat kukat u pič...

Cijene idu gore to je ekonomija ovo ono ne mogu ja to vama objasnit, ful se kužim u ekonomiju ali neću o tome na forumu, al ful se kužim i ovo je čisto tržište ponuda potražnja nešto nešto šta sam čuo na televiziji itd, al koga briga?

Cjepiva za Realni Vyrus su bila besplatna, pa je sad benzin skuplji.
 
jes' ti neki pametan, znači dabogda litra bila 20 kn i svi išli pješke..
pa nije gorivo skupo šta ga nema, nego šta mogu dić' cijenu..
A što sam ja to napisao da nije istina? Pa ti prosvjedi nisu ništa postigli osim nepotrebnih gužvi, ako mi ne vjeruješ odi na pumpu pa digni pištolj i vidi cijenu. Tako da čaba ste krečili.