gorski kotar preporuke

geronimo43

Active member
znači planiram sljedećih dana sa ženom skokniti iz st do gorskog kotara. Planiramo prespavati 2 noći. Molim preporuku smještaja, restorana i svega što bi trebalo obići...mala prednost okolici Fužina, hvala
 
Iz Fužina preko Liča u šumu, par km (sve asfalt)... Vagabundova koliba s desne strane i 100 m dalje Vera s lijeve strane...
Eva , restoran u Lokvama
Risnjak, hotel u Crnom Lugu
 
thule_5689 said:
Iz Fužina preko Liča u šumu, par km (sve asfalt)... Vagabundova koliba s desne strane i 100 m dalje Vera s lijeve strane...
Eva , restoran u Lokvama
Risnjak, hotel u Crnom Lugu
Risnjak je hotel u Delnicama.
 
Ako se slučajno zaželiš pizze imaš pizzeriju Furman u Vratima,pizze odlične a pizzerija je super uređena a i osoblje je ljubazno i cijene su odlične. Ako budeš išao obavezno odi na gornji kat  (y)
 
E da,u blizini u Lokvama ti je špilja Lokvarka,špilja je odlična i po meni obavezno za posjetiti,ako ti nije daleko kod skrada ti je vražji prolaz,isto zanimljivo.
 
Dene said:
Ako se slučajno zaželiš pizze imaš pizzeriju Furman u Vratima,pizze odlične a pizzerija je super uređena a i osoblje je ljubazno i cijene su odlične. Ako budeš išao obavezno odi na gornji kat  (y)
zašto na gornji kat, ako je zbog osoblja khm zaboravi :mrgreen: :mrgreen: hvala na preporuci posjetit ću ih, posebno špilja mi je interesantna (y)
 
ja sam sad posli godišnjeg skoro svaki dan digod na pivi u gorju.....
zrak je milina.... prije je bio bolji izbor za pojist, a i cijene su bile ležernije....
dobro da su pive u lokalnim birtijama po 12kn......

od špilja imaš još i vrilo u fužinama (umra san kad sam vidija toteme iz vinetua unutra), a u vrbovskom imaš kanjon kamačnik, ali vražji prolaz ti je lipši i lokvarka pogotovo....
imaš šume i jezera.... možeš se i kupat....
uživaj.....
 
geronimo43 said:
zašto na gornji kat, ako je zbog osoblja khm zaboravi :mrgreen: :mrgreen: hvala na preporuci posjetit ću ih, posebno špilja mi je interesantna (y)
Nije radi osoblja  :mrgreen: nego je kat izgleda baš dobro.
Ni slučajno nemoj u špilju vrelo u fužinama,razočarat češ se,to je više rupa nego špilja  :mrgreen:
Ali u lokvarku odi obavezno,u njoj češ se pozitivno iznenaditi  (y)
 
rezervirao sam u planinskom  raju u mrkopalju sutra i prekosutra, ima li iko iskustva s njima?
 
Ej ljudi taj strudel od borovnice je nesto najukusnije sta sam jeo.danas probao u planinskm raju (y).sutra do pecine u lokvama pa u delnice na divljac i novu porciju strudela
 
To ti je najbolje u restoranu na ulasku u Risnjak kod Crnog Luga, u Zelenom viru kod Skrada dole i na ulasku u Kamačnik

Ako hoćeš probati nešto zanimljivo onda Vagabundina koliba to u šumi iznad Fužina prema moru, popečci od kopriva, salata od čička i takve fore. Pajcek s ražnja meni Pink Panther najbolji, mali neugledni restorančić na riječkoj u Vučinićima, malo iza skretanja za Moravice prema Karlovcu, janjetinu ne volim pa tu nisam kompetentan  :mrgreen: Bitoraj u Fužinama par puta bio i niš posebno, precijenjeno...
 
Štrudel od borovnica je na ulasku u Zeleni vir BIO jaako dobar. Bolji je od malina ali ni to nije što je nekad bilo. Slažem se za Pink Panther (y)
 
A kolko se na toj dionici izvrtilo janjaca i odojaka davnih godina.
Rim, Mali raj, Pink, Goranka, mozda sam i koju zaboravio.
 
Današnja slikica iz Kamačnika. Plata mješanog mesa bila je ukusna. Cijena je 135 kn. Solidno pripremljeno. Nije uštogljena atmosfera.
I lijepo za šetnju. 6.4 km ukupno.
4121e835079134028de85315dc8912d1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dene said:
Ako se slučajno zaželiš pizze imaš pizzeriju Furman u Vratima,pizze odlične a pizzerija je super uređena a i osoblje je ljubazno i cijene su odlične. Ako budeš išao obavezno odi na gornji kat  (y)
kad smo već kod Furmana...U fužinama nas uhvatio pljusak, zapravo pljuščina. Skolonili se u kućicu na autobusnoj stanici. Kiša lije ne misli stati. Dolazi tip na quadu i sklanja se isto ispod nadstrešnice. krene priča di smo šta smo...ja kažem da sam čuo da je u furmana najbolj apica i da smo upravo krenuli tamo.Na to se čovjek predstavi kao vlasnik picerije i pozove nas na besplatnu picu. bio je još malo s nama i otišao. Ja mislim ma to je neka zajebancija, odemo ja i žena u Furmana, tamo nas dočekaju kao najmilije, kaže konobarica gazda je rekao za vas sve besplatno. ovom prilikom se zahvaljujem čovjeku na odličnoj pici  :wink: (y)