Gotovo je sa kupnjom vozila na pravnu osobu(tvrtku)

jolly the roger said:
jel to znači da atv prolazi kao pomoćno vozilo za OPG? :misli:
Sada ti budi pametan.... ja bih rekao da ne s obzirom na intenciju zakonodavca. :misli: :neznam:
 
kupim ja auto opt na firmu i ko ga jebe  :mrgreen:
 
Još malo pa ćemo plaćati i porez na zrak što će naravno isto određivati po kilaži svakog pojedinog stanovnika. :misli:
 
BIKERZZR1400 said:
Još malo pa ćemo plaćati i porez na zrak što će naravno isto određivati po kilaži svakog pojedinog stanovnika. :misli:

Svi na dijetu da ih sjebemo što više  :mrgreen:
 
BIKERZZR1400 said:
Još malo pa ćemo plaćati i porez na zrak što će naravno isto određivati po kilaži svakog pojedinog stanovnika. :misli:

To tvrtke već plaćaju kroz porez za šume.  :wink:
 
BIKERZZR1400 said:
Još malo pa ćemo plaćati i porez na zrak što će naravno isto određivati po kilaži svakog pojedinog stanovnika. :misli:

mozda ne na zrak ali s vodom nam se crno pise... :(
 
Od 01.03. država uzima i 12% od isplaćene dobiti + prirez, daklem, tko si isplaćuje dobit malo će manje sebi
a malo više državi. :mrgreen:
 
AnteK said:
Od 01.03. država uzima i 12% od isplaćene dobiti + prirez, daklem, tko si isplaćuje dobit malo će manje sebi
a malo više državi. :mrgreen:

posao knjigovodje od ove godine postaje jos kreativniji  :mrgreen:
 
DamirK said:
posao knjigovodje od ove godine postaje jos kreativniji  :mrgreen:

Davno je jedan moj kompić rekao da je po njemu, jedini smisao knjigovođe, da sjebeš državu jer pošteno možeš sve i sam izračunat i platit  :mrgreen:
 
gigi said:
Davno je jedan moj kompić rekao da je po njemu, jedini smisao knjigovođe, da sjebeš državu jer pošteno možeš sve i sam izračunat i platit :mrgreen:
a di zivi taj tvoj kompic ....u diznilendu  :mrgreen:
 
U Hrvatistanu  8)
 
tl1000 said:
ja kad bi sam racunao odavno bih bio u zatvoru  :mrgreen:

a nisam ni ovako daleko  :mrgreen:

:lolcry:


Svakom po zasluzi  :jesus:
 
jedna od osnova ekonomije je potrošnja, javna i privatna.  Ovdje se radi o privatnoj potrošnji, koju zakon ogranaičava (ili pokušava) što se kroz puno primjera u povijesti uvijek negativno odražavalo na (makr)oekonomiju nekog društva.  Kratkoročno to može izazvati porast porezne potrošnje (plaćanja poreza u ovom sl. PDV-a) ali zato dugoročno su te posljedice puno veće za cijelokupnu ekonomiju.  Drugim riječima: ne kolji kravu radi šnicle.
Nije mi jasno kako neki od vas mogu braniti takav stav ako će pad potoršnje (koji već sada očit u autobranši) odraziti i na druge grane ekonomije (npr. cijene goriva -također smo svjedoci rasta), zatim energenata, slijedeće je hrana, pa inflacija... pa pitaj Boga.... uglavnom to netko mora platit - a nažalost to smo svi mi koji visimo tu po forumu (osim ako ima onih koji su na proračunskoj sisi).
po meni je dizanje pdv-a bilo puno previše što sam očekivao od ekipe na vlasti, a sada još i ovo - pitam se gdje je kraj...a i svjetlo na kraju tunela je sve bliže :)