GPZ anti-dive blokada

biso1

Member
Obzirom da je poznato da taj sustav nije funkcionirao baš najbolje ni kad je motor bio puno mlađi, a pogotovo ne nakon 30 godina, jel imao ko možda u kakvom čošku garaže ploče za blokadu anti-dive sustava za GPZ 1000 RX-a. Skinuo sam ga sa jednih starih vilica, očistio od hrpe čuda i mulja pa sad kad bum mijenjo ulje u vilicama na motoru riješio bi i to, jer na mojim vilicama definitivno to ne radi, a velika je šansa da i ovi koje sam očistio nebudu baš funkcionalni, pa da ne raskapam vilice dva puta.  :mrgreen:
 
A zašto ne ostaviš anti-dive na vilici i jednostavno ga ne spojiš na kočnicu? A i ako ga spojiš, bez obzira radio-ne radio, što ti smeta? Osim ako ne curi negdje....
 
Razmišljo i o toj varijanti. Trenutno na mojim vilicama je očigledno blokiro i vilice su pre tvrde i primiječuje sa da ne funkcionira, odnosno nema nikakve razlike u radu vilice, neovisno o kočenju
 
koliko je teško napraviti jednu elipsu sa dvije rupe ?!?  :LOL: :jesus:
 
biso1 said:
Razmišljo i o toj varijanti. Trenutno na mojim vilicama je očigledno blokiro i vilice su pre tvrde i primiječuje sa da ne funkcionira, odnosno nema nikakve razlike u radu vilice, neovisno o kočenju

Probaj razraditi taj klipić unutra. Naravno, nećeš dobiti ništa na funkcionalnosti anti-dive-a (jer ako i funkcionira nije da baš to osjetiš), a dobit ćeš na izgledu motora koji će biti originalniji. A i možda riješiš problem s tvrdoćom. Iako mislim da ti tvrda vilica nema veze s tim, već s prejakim oprugama ili previše ulja u njima.
 
strasilo said:
koliko je teško napraviti jednu elipsu sa dvije rupe ?!?  :LOL: :jesus:
Naravno da nije, al nemam niš od čega bi napravio.  :mrgreen: Morao bi prvo u potragu za materijalom, pa onda ga napravit, a ovak reko da probam, možda ko ima :mrgreen:
 
http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-GPZ-forks-Anti-dive-bypass-plate-/172471630355?hash=item28281c3a13:g:T84AAOSwL7VWoQeo
 
balky1 said:
http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-GPZ-forks-Anti-dive-bypass-plate-/172471630355?hash=item28281c3a13:g:T84AAOSwL7VWoQeo

(y)
ak nebu niš od razrade to mi bu očigledno jedina opcija  :LOL:
 
biso1 said:
(y)
ak nebu niš od razrade to mi bu očigledno jedina opcija  :LOL:

A eto, bar nešto.
Samo potraži malo detaljnije, možda bi se našlo i jeftinije. Ja sam tu stavio prvi koji sam vidio.
 
biso1 said:
(y)
ak nebu niš od razrade to mi bu očigledno jedina opcija  :LOL:

nisam sigurna sto posto al možda imaju koje viška , pogledam večeras i javim , znaš di smo  ;)
 
Fala na trudu  (y) bum vec nekaj skemijo. Naravno da znam di ste, nikak da se dokoturam. I da znas da onaj tvoj mali gpz-ac i dalje jurca, zenskica super zadovoljna s njime  (y)
 
Ako ne nades ili si napraviš poklopce slobodno ga blokiraj. Moja preporuka je malo gušće ulje u vilicama, treći most i tvrđi federi (ili progresivni).
Već je sa uljem osjetna razlika. Mislim da je ista vilica kao i na 900 R. Zadnja generacija 900 R je imala vilice 43 mm i 4 klipna klješta (iste vilice kao i ZXR H1).
To probaj naći, paše na tvoj motor samo tako  :mrgreen:
 
moj ti je savjet da to odeš kod dorijana blokirat , zajeb.. to sa renoviranjem , nije to radilo ni kad je novo bilo , kak ti je rekao gezejac , promijeni opruge obavezno ak misliš dobit tvrđi prednji kraj , to je motor od 250 i kusur težak , tak da sa uljem nebuš niš posebno napravil , naravno da sam imal te stare krame i previše koamda pa ti govorim iz iskustva , e sad možeš ti i cjel kraj prednji kemijat , pa ak imaš para samo naprijed ,  (y)
 
biso1 said:
Fala na trudu  (y) bum vec nekaj skemijo. Naravno da znam di ste, nikak da se dokoturam. I da znas da onaj tvoj mali gpz-ac i dalje jurca, zenskica super zadovoljna s njime  (y)

(y)

dojdite oboje , bit će mi drago  :D

inače , nova opruga bi ti došla oko sto kuna , lik u Savskoj radi kaj si zamisliš, samo mu staru doneseš ;)
 
lunjo said:
(y)

dojdite oboje , bit će mi drago  :D

inače , nova opruga bi ti došla oko sto kuna , lik u Savskoj radi kaj si zamisliš, samo mu staru doneseš ;)

Opruga za vilicu?
 
lunjo said:
(y)

dojdite oboje , bit će mi drago  :D

inače , nova opruga bi ti došla oko sto kuna , lik u Savskoj radi kaj si zamisliš, samo mu staru doneseš ;)

Možda znaš, da li radi samo jače opruge ili može i progresivne?
I gdje u Savskoj ako nije tajna?  :mrgreen:
 
pitaj, čudi me da ti neznaš , al evo , čovjek je motorista , ima vitrinu s malim maketama u uredu  ;)

http://www.opruge-omega.hr/kontakt.html

meni je radio , 90 kn po opruzi , ok , sad kad razmislim bilo je to prije tri godine pa je sad možda ipak malo više  :mrgreen:

 
balky1 said:
Opruga za vilicu?

kakva god , samo moraš imat uzorak i znat šta hoćeš ;)