Grobnik-Rezultati prvenstava juge sa kraja 80tih???

Damir

New member
...uvijek se nađe neki iskusni lokalni drajver koji je kao u svoje vrijeme žario i palio i onda odvali neko vrijeme tipa 1:40 na starom grbavcu dok se istovremeno neki koji su nazočili tome zaklinju da ga nisu nikad vidili ispod 2 min :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jel se mogu naći gdje rezultati iz zadnjih par godina prvenstva juge sa grobnika da rasturimo par bajki... :D :D
 
oko 84 jedan je tip sa Kawasakijem kr1-s vozio oko 2 minute i to se smatralo dobrim vremenom.A provjeriti cu ti za starije rezultate jer je tamo moj stari bio i zna vremena koja su se vozila i sa kavim motorima
 
..ma ja bih volio doći nekako do originalnih lista ili iz arhive motodroma grobnik il saveza juge za utrke tamo iz 88,89,90,...riječ je o superbike klasi
 
Ima knjigu 50-let utrka od Alfonso Breznika i tu imaju sve trke do 75g(nema tu grobnik).Ali cu ti naci orginalnu listu poredka oko tih godina koje te interesuju pa cu ti javiti stari mi nije tu a neznam gdje mu stoje ti podatci....
 
Bilo bi stvarno zanimljivo pogledati te statistike, možda postoje u arhivi HMS-a. Znam da ciljaš na lokalne hvalisavce ali bilo je tada i brzih vozača.
 
Na zalost, ne sjecam se ostalih klasa, ali mogu reci moja vremena na Grobniku.

- '87, '88, klasa 50 ccm, Tomos BT, vozio sam 2:12, u to vrijeme Rok Krec iz Slovenije, bio je ispred mene je vozio 2:09.
Igor Jerman je bio iza mene sa vremenom 2:14.

Koliko se sjecam, Skaro iz Osijeka je u to vrijeme vozio sa Suzukijem GSX-R750 vrijeme 1:41 ?

- cca '91 - '93 sa Severom 80, na treningu, 1:54, dok sam se na utrci, buduci da su spojili klase 80 i 125 SP, ganjao sa par 125-ica, te sam napravio vrijeme 1:52. Vodio sam utrku, sve dok mi mjenjac nije ostao u 4. brzini (Sever 80 se kvario vrlo vrlo cesto) :((
 
E bili smo mi i prije na Grobniku.


Mz Cup nekada

StGr4.jpg


Gledaoci.

StGr1.jpg


Vozaci

StGr7.jpg


Djuro i supruga

StGr8.jpg



Mislim da je Adam.

StGr6.jpg



Sa sjecanjem na Severa

StGr2.jpg



StGr3.jpg


Tak vam je to bilo prije.
 
Sad se vidi tko i koliko prati Motoplusovu stranicu. Ove fotke su gore od početka i o njima se već puno komentiralo... :raving:
 
Probaj "Prvi hrvatski moto klub" - Martićeva; ne znam broj - bliže Smičiklasovoj. Oni bi možda mogli imati.
 
Slucajno sam nasao AVTO Magazin iz 26.06.1990, a na naslovnici Rainey. Ako vas sto interesira recitite. Steta sto nemam skener da poskeniram zanimljive slicicce i komentare Mitje Gustincica. (...ako se secate motocikala od prije 10 godna i uporedite ih sa danasnjima, uvidecete da su stari motocikli bili skoro bez kocnica.... - ekavica prijevodilac iz BG p.a.).... Intervju sa Kevinom Svancom....
 
Damir said:
...uvijek se nađe neki iskusni lokalni drajver koji je kao u svoje vrijeme žario i palio i onda odvali neko vrijeme tipa 1:40 na starom grbavcu dok se istovremeno neki koji su nazočili tome zaklinju da ga nisu nikad vidili ispod 2 min :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jel se mogu naći gdje rezultati iz zadnjih par godina prvenstva juge sa grobnika da rasturimo par bajki... :D :D

Na tvoju žalost nisu to nikakve bajke nego istina!Pokušaću u svom starom klubu PHM Zagreb naći stare liste ako još postoje pa ču ih objaviti.Inače u ono vrijeme 87.88.89.90. su prvenstvom Jugoslavije u Superbiku ili ti TTF 1 žarili i palili Slovenci,Akrapović i Janežić koji su sa Grbavcem išli ispod 1.40 a
ostali su išli oko 1.40-1.45.Imam i video snimke sa nekih trka iz tog doba samo neznam kako da ih prezentiram.I pokojni Daren Dimitrijević je 88g. sa Segale Suzukijem 750 ES išao 1.39 a 89.90g sa ZXR750 i ispod toga.Leljak je naZXR 91.92g išao prosjećno 1.37.,1.38 a za Drmeša ti ne moram ni pričati.Rekreativcii su se vozili oko 1.48 ..
 
A i naš Mmotoplus je u ono vrijeme jurio po Grobniku sa Grbavcem dosta brzo pa nek ti i on Damire kaže koja je vremena imao :wink: :roll:
 
Taubek, ja mislim da su ipak bajke. Čitaj bolje Damirov post. Ne radi se o svim trkačima nego "specijalcima" iz njegovih zabitih krajeva.. :mrgreen:
 
shepi said:
BILO JE PACIJENATA KO U PRIČI! (y)

Bilo ih je ,kako ih nebi bilo isto ko i danas.Na Grobniku ide 1.59.na povratku kući uz janjetinu 1.50 a kad stigne kući ustanovi da je išao 1.48 :mrgreen:
 
maverick said:
Na zalost, ne sjecam se ostalih klasa, ali mogu reci moja vremena na Grobniku.

- '87, '88, klasa 50 ccm, Tomos BT, vozio sam 2:12, u to vrijeme Rok Krec iz Slovenije, bio je ispred mene je vozio 2:09.
Igor Jerman je bio iza mene sa vremenom 2:14.

Koliko se sjecam, Skaro iz Osijeka je u to vrijeme vozio sa Suzukijem GSX-R750 vrijeme 1:41 ?

HIHIHIH, maverick, ti si vozio klasu 50, a sa šta voziš, 250, 1000?
Jerman isto vozio klasu 50, a sad vozi endurance, el tako?
HIHIHIHI, ja sad vozim 50, nadam se da ću i ja jednog dana dogurat do klase 1000 ili barem 600, ma bio bi zadovoljan i sa 250!!
:cool: :cool: :cool:
 
ja imam nešto slika ali ne na kompjteru pa nemogu stavit... sa grobnika naravno. ima jedna odlična slika Darka roguliča na yamahi TZ 250 na ulazu u riječki zavoj... uglavnom zam da je on išao gore oko 1:42 ja mislim i to je bilo slabije 4sec od vremena koje je imao prvak svijeta koji je sigurno imao puuuno bolji motor... ali to je bilo puno davno . vidi se po kvaliteti slike. to je bilo kad je pavlič vozio 125gp , on ima stvarno puno th slika jednom mi je pokaziva...


to je bilo lipo kad se vozilo svjetsko prvenstvo na grobniku pa si se moga usporedit sa najboljim vozačima a ne ovo sad....