GROBNIK-trka klase serija iz moje perspektive

Damir

New member
normalno kad ja odlučim odvozit trku onda ukinu moju klasu-superbike do 750ccm...pa se onda moram sa 130ks i 190kg borit protiv skoro 30 motora sa oko 170ks i 165kg u klasi do 1000:peace:
...jutro je započelo savršeno..na treningu u 8 sam izletio prvi na stazu i bio sam jedno dva kruga..onda su počeli ulazit i ostali,al prva dva su bila neopisiv užitak...nakon godinu dana od zadnjeg izlaska u petak sam se vrtio po stazi više onako za prisjetit se(jbg,sve skupa 4 dana na stazi do tad i nije neko iskustvo)...namjeravao sam vozit trku pa sam nedjeljni trening stisao da vidim gdje sam...nakon 8-9 krugova izađem i pogledam tomu i našeg "šefa tehnike" dragana sa štopericom..kažu četrdeset osam,četrdeset devet..tako cijelo vrijeme..kako u PM,pa meni se činilo brzo..malo me bura kočila prema zagrebačkom,al ništa strašno...a,ništa..kažem,jbg,spor sam....a očekivao sam du ću ovaj grobnik jer po prvi put imam gume za stazu skinut bar sekund u odnosu na 1:44 na diablu..koje razočaranje.. i onda skužim pedere kako se cerekaju..a,na štoperici čedrdeset osam,ali 1:40:8....hahaaaaaa..niko veseliji od mene..mora sam odma izljubit i izgrlit svog sparing partnera i "prvu violinu našeg gudačkog kvarteta" zokija koji je doduše još spavao tako da mu nije bilo jasno šta se dešava još dobrih uru vrimena...nisam htio uopće više vozit treninge jer su gume tad već imale priko 40 krugova i počnjale su lagano popuštat na otvaranjima gasa...za trku sam potražio savjete od zokija i fireblada(koji su opet moram i tu spomenit briljirali dan ranije na timskoj dok zoki nije imao mali eksident sa gumama u boksu)...nije meni borba i nadmudrivanje strano,al nikad nisam starta..a i ne znam vozit na zadnje..a na startu se to zna često desit..i eto probni start...prva gas,na kvačilu,ubrzajem puštam do kraja i ode na zadnje...jbg,sad moram drugu ne mogu vratit gas..druga i gas i ode još više..ništa malo ću vratit i opet gas..napravim to a on još stoji..aj,opet..i tako jedno 4-5 pokušaja da se spusti a opet da ne usporim previše i nikako..koja sprdačina.nikad nisam vozio na zadnji niti želim..meni je to rušenje motora i cirkusiranje..motor se vozi po zavojima,ako se ponekad na izlasku iz zavoja diže to je normalno,al baš vožnja na zadnjem me ne zanima....i na kraju ja završim vozeći na zadnjem na grobniku skoro do jedinice...počeja sam se smijat sam sebi...
..na startu je bilo sve ok..ništa strašno..naciljaj rupu i pun gass...sa 14 startne pozicije sam dogurao već u prvom krugu na 5..sa 3 i 4 sam se klao nekoliko krugova dok jedan nije pao u zagrebačkom a drugi izletio da ga ne pogodi..loše po mene je bilo to što sam i ja tad praktički stao pa su me stigla dvojica koji su bili 3-4 sekunde iza...taman kad sam mislio to je to..sad vozim samo svoje putanje i imam bar 3 mjesto...problem je u tome što ja kad ih prođem u dijelu od 4-ke do izlaska iz jame ne mogu stvorit toliko prednosti(napravim bar 50m i više) koju oni na račun konja neće nadoknadit već do zagrebačkog...tako da se opet moram i sljedeći krug borit za k.... po zavojima me usporavaju,a na pravcu ih nisam uspjeva pratit niti u vjetru...sporije izlaze iz jame,tako da ja ne mogu otvorit gas kad inače otvaram,a kad oni naviju aj bok...za poludit..mogao bi ići sigurno dvi sekunde brže od njih,al ne možeš kad ti se priko ciljne naseru opet obojica i sve ispočetka...uglavnom pehar je izmakao za 0.5 sek..najbolji krug 1:42:4,a ujutro sam vrtio svoju vožnju,svoje putanje i mogao sam tako do sutra i sve to skoro dvije sek brže...koji sam ja pušioničar..ukinu mi klasu kao prvo,a kao drugo pobijem teoriju da se na trci ide malo brže nego na treningu jer te kao ekipa povuče....mene su povlačili sa krive strane :pistoles: ..eh šta bi dao da sam mogao na čelu vozit u svom filmu i pobijedit svih tih 30-tak japanskih nabildanaca pa parkirat millu tamo da stoji ponosno sa onim PISS ON JAPAN naljepnicama :peace:
..al,moram napomenut da ne bi ispalo da samo pljucam po japancima..na trci sam nosio zokijevu kawasaki maramu,a i čak se šetao okolo po boksovima s njom na glavi...eto..čak ih i reklamiram...
...uglavnom,trka je savršeno iskustvo..borba,adrenalin,osjećaj koji doživljavaš kad motor do motora prolaziš od šikane do izlaska iz jame (i onda on naravno ode :weee: :bonk: ) je nešto neopisivo...rado bih to činio češće u životu..nažalost financije će omogućit ko i do sada jedan grobnik godišnje i doviđenja...do sljedećeg izlaska na stazu pozdrav!
 
uu,tek sad kad me spox počeo zajebavat da sam prešao u pisce sam skužio koliki je ovaj post...reportaža u biti...jbg,sve mi je bilo svježe pa sam se raspisao :oops:
 
Damir said:
uu,tek sad kad me spox počeo zajebavat da sam prešao u pisce sam skužio koliki je ovaj post...reportaža u biti...jbg,sve mi je bilo svježe pa sam se raspisao :oops:

...nek si se raspisao.Baš je interesantno ovak iz prvog lica doživjet taj osječaj sa staze,barem za mene koji na Grobniku nisam nikad vozio,a mislim i da neću.Kamo sreće da imaš više mogučnosti vozit,pa onda to prenijet na papir.Bok.
 
Bravo Damire. Sad kad je Mate vidio vremena biti ce sponzor. Neces vise morat placati gume. Pa jeste obadva Digici il niste.
 
Ionako je vozio na mojim gumama...ali će ih platit. Da je bilo ispod .40 poklonio bi mu ih, ovako ništa. :mrgreen: :mrgreen:
 
mate said:
Ionako je vozio na mojim gumama...ali će ih platit. Da je bilo ispod .40 poklonio bi mu ih, ovako ništa. :mrgreen: :mrgreen:


Mate sta ti nije vise sila? :shock:
 
...evo MM na kraju se isplatilo što sam te malo gnjavio i ono mudrovanje oko guma i oko ovjesa...na kraju sam ipak vozio na obe m2,a ovjes sam pogodio savršeno...bio je ko na šinama bez ikakvih simptoma lošeg ovjesa...gume su izdržale 40 krugova jednakom kvalitetom ,ali nakon toga počinju popuštati ali sve u granicama normale-koliko gasa toliko klizanja...mislim da ne bi bio problem i dalje se vozit na njima samo na nekim malo sporijim vrimenima...
P.S. ne triba mate poklonit gume,dovoljno bi bilo da vozimo timsku na njegovom sps-u :party: :peace:
 
.hahaaha..svaka čast tebi dylane šta si ima volje sve ovo čitat,jer je prvenstveno namjenjeno onima koji se voze po stazi i koji mogu skužit cilu priču i uživit se...mislio sam da će nekom tureru ili sličnima ovo bit interesantno ko i mojoj curi nogometna taktika 3-5-2 :mrgreen:
P.S. snaga klade valja,a kutna brzina caruje :peace:
 
Znas, bez obzira sto tko voli i sto trazi od motora, ja znam prepoznati onoga kome je susret s motorom cista radost, i to cijenim.
Ne znam zasto tvoj clanak ne bi bio zanimljiv svima, a ne samo vama trkacima, meni osobno je vrlo interesantan, pogotovo kad opisujes frustrirajucu situaciju kad te tehnicki losiji vozac stopa...
 
Vikend bi bio savrsen da nije bilo ta 2 izljetanja, neznam prave rici kojima bi se izrazio ali vikend je bio savrsen. Subota je bila katastrofa od vrimena samo pravi manijaci su vozili po onakvom vrimenu. Jedini Ja bez motora dosao na grobnik nadao sam se laznim obecanjima ali sta je tu je. Sve je bilo nekako puno adrenalina mislim da bi jedna iskra sve zapalila. ipak bi se moglo rec da je sve skupa super proslo. Damire imao si nekakav cudan osmjeh na licu :roll: ko zna zasto?

P.S.
Sliku cu ti poslat na mail.
 
Tha Waynder said:
mille veliš :D

šamarao japance...

jel vidiš andreas? 8)

Ma je li? A zašto talijano imao japano na glavi...ovaj kawasaki udara u oči :mrgreen:

Damir.jpg
 
mate said:
...hahahaha, ma vidi slatkića u crvenom kompletiću :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

www.damirgay.hr :brush:


....nije crveni kompletić,već crveno,narančasto,žuta kombinacija za prijepodnevni sport i razonodu :2up: ... a kawasaki višenamjenska marama je od mog zokija...jedna joj je namjena bila zaštita od sunca,druga da dok vozim spriječi napuhavanje kombinezona na leđima,a treća je kao detalj za sreću jer ipak je ta marama jurišala dan ranije 1:40:55 što je ujedno čini par desetinki bržom od mene...

P.S. zašto mi niko nije rekao da izgledam ko kreten nego to tek sad moram vidjet :bonk: :bonk: :party: :mrhappy:
 
Damir said:
mate said:
...hahahaha, ma vidi slatkića u crvenom kompletiću :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

www.damirgay.hr :brush:


....nije crveni kompletić,već crveno,narančasto,žuta kombinacija za prijepodnevni sport i razonodu :2up: ... a kawasaki višenamjenska marama je od mog zokija...jedna joj je namjena bila zaštita od sunca,druga da dok vozim spriječi napuhavanje kombinezona na leđima,a treća je kao detalj za sreću jer ipak je ta marama jurišala dan ranije 1:40:55 što je ujedno čini par desetinki bržom od mene...

P.S. zašto mi niko nije rekao da izgledam ko kreten nego to tek sad moram vidjet :bonk: :bonk: :party: :mrhappy:

Rekli smo ti ali si mislija da se zajebajemo