gs 500... puce ko puska!!!!

sljivan

New member
pozdrav ekipi...

... evo sam sam sebe usokiro... promjenio filter za ulje. i kad sam vracao poklopac, pretego sam jednu od matica... puko mi navoj!!!

ima li netko iskustva? sta da radim? mogu to sam zamjeniti? moze se to odvojeno kupiti? kako ga skinuti uopce?

evo i sliku sam naso na netu... vidim bilo je slicnih slucajeva!
 
Jeli ti viri vijak vanka  :misli:
 
a malo viri... ko na slici! dio je osto u matici (onoj zatovrenoj), a dio je jos uvijek u motoru

nisam sad vise nista diro... ostavio sam kako je dok se ne raspitam sta napravit...
 
Ugrij aluminij (mozes fenom za palit boju) jer je vferovatno vijak mazan loctiteom Uhvati ga dobrim kljestima i izvij ga vani
 
sve su to čari servisiranja motora od kuće...  (y) :mrgreen:
 
da... to su te cari...

znaci mislis da se moze izvit iz vana? da ne moram rastavljat blok motora?
 
sljivan said:
da... to su te cari...

znaci mislis da se moze izvit iz vana? da ne moram rastavljat blok motora?

I da rastavis blok opet bi ga morao izvijat iz vana  :wink:
 
vickodu said:
Ugrij aluminij (mozes fenom za palit boju) jer je vferovatno vijak mazan loctiteom Uhvati ga dobrim kljestima i izvij ga vani
grijati da...ali izvijati van tek kad se ponovno ohladi inače ode i navoj van iz aluminija..... :misli:

ja bi rađe izlupao šeraf sa čela, nabio gore maticu koja ide knap na ovo kaj viri iz kučišta, zavario ju Co2 aparatom (tako ćeš usput zagrijat materijal a minimalno oštetit farbu) i kad se gotovo ohladi, probat to izšerafit  (y)
 
Ček, ne kužim jednu stvar  :misli: da li ti navoji (vijci) stoje na bloku, pa na njih stavljaš poklopac pa onda matice na ove vijke koji vire....ili staviš poklopac, pa kompletne vijke šarafiš kroz poklopac u blok???
 
ovo prvo!
vijci vire iz motora... kao neki usadni vijci...
na njih ide poklopac.. i onda matice (onako zatvorene)...

eo malo sam se raspito i kazu ljudi da je najbolja ova pocova ideja... zavarit maticu na taj dio koji jos viri van i onda izvrnuti van...

sutra moram nazvat eurorent da narucim taj vijak.
 
sljivan said:
ovo prvo!
vijci vire iz motora... kao neki usadni vijci...
na njih ide poklopac.. i onda matice (onako zatvorene)...

eo malo sam se raspito i kazu ljudi da je najbolja ova pocova ideja... zavarit maticu na taj dio koji jos viri van i onda izvrnuti van...

sutra moram nazvat eurorent da narucim taj vijak.
.

Najbolje je to izvadit s alatom za vadit takve stvari a za nešto zavarit treba imat aparat  :mrgreen: Zašto ćeš narucivat taj vijak kad se moze napravit  :misli:
 
Pusti za večeras. Našpricaj wd-om. Sutra zagrij i uhvati gripcangama i van s njim....

Tek ako tako neide onda švasanje.
 
Šaraf probaj odšarafit s kontra maticom (2 matice našarafi ako je ostalo dosta vani), .

Ili nešto od prije navedenog.

Ovak izgleda s kliještima izvađen :)

Slika je s weba, meni nije puklo do sad nikad.
 
lajbek said:
Šaraf probaj odšarafit s kontra maticom (2 matice našarafi ako je ostalo dosta vani), .

Ili nešto od prije navedenog.

Ovak izgleda s kliještima izvađen :)

Slika je s weba, meni nije puklo do sad nikad.

Dobra ideja...kontra matica..... (y) (y)
 
makazica said:
Pusti za večeras. Našpricaj wd-om. Sutra zagrij i uhvati gripcangama i van s njim....

Tek ako tako neide onda švasanje.

pustio sam do sutra...

moram prvo ulje PONOVO ispustit jer se to dogodilo na kraju... htio sam (za svaki slucaj) ipak jos malo dotegnut i puce...

tako da sutra prvo ulje van... a tek onda wd, i tek onda sarafanje...

vickodu said:
Zašto ćeš narucivat taj vijak kad se moze napravit  :misli:

a zato jer meni vjerojatno treba onakav sto je u sredini bez navoja... ne znam gdje bih to kupio... a navojne sipke su u pravilu cijele urezane...
mislis da takve mogu kupit u nekoj radnji s vijcima?
 
lajbek said:
Šaraf probaj odšarafit s kontra maticom (2 matice našarafi ako je ostalo dosta vani), .

Ili nešto od prije navedenog.

Ovak izgleda s kliještima izvađen :)

Slika je s weba, meni nije puklo do sad nikad.

brao lega... i ja sam tu sliku naso!
mislis da cu s kontra maticom imat dosta gripa da to odvrnem? onda ce mi ipak trebat vilasti kljuc...

mislite da mogu takav vijak uzet u nekoj radnji s vijcima?
 
sljivan said:
brao lega... i ja sam tu sliku naso!
mislis da cu s kontra maticom imat dosta gripa da to odvrnem? onda ce mi ipak trebat vilasti kljuc...

mislite da mogu takav vijak uzet u nekoj radnji s vijcima?

Vijak ti moze napraviti neko na tokarskom stroju Druga ti je varijanta da uzmes vijak koji nema do kraja navoj Okines glavu i narezes ga s druge strane koliko ti treba skratis ga na mjeru i rijesio si problem
 
vickodu said:
Vijak ti moze napraviti neko na tokarskom stroju Druga ti je varijanta da uzmes vijak koji nema do kraja navoj Okines glavu i narezes ga s druge strane koliko ti treba skratis ga na mjeru i rijesio si problem

e moj prika... nit imam tokarski stroj nit ista od tog alata... a bome ne poznam ni nikog tko ima... :( nazalost osudjen snaci se drukcije!
 
sljivan said:
e moj prika... nit imam tokarski stroj nit ista od tog alata... a bome ne poznam ni nikog tko ima... :( nazalost osudjen snaci se drukcije!

Raspitaj se di ima tokar i sutra se vozis Budeš li narucio ode to u dugo
 
Vidi ovo zavrtni vijci (brezoni, svornjaci )

http://www.imbus.hr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=58&Itemid=6

imaš više firmi u zg vidi web