gsxr 600 k8 problem sa temperaturom

johny boy

New member
...pozdrav svima :D
evo imam jedan problem koji me muči već neko vrijeme,naime-temperatura mi "divlja" od 85 do 107 stupnjeva....
na gixxer forumu momci kažu da je to normalna temp za taj motor,međutim kod mene je slučaj da čak i u vožnji temp skoči povrh 104 stupnja-kad se uredno pali ventilator...što se po meni nebi smjelo događati!
ovo se nedogađa svaki put kad se vozim pa mi nije jasno do čega je (termostat,senzor za temp ili pak nesto treće) !?...
isto tako,nekad se zna desiti da mi izbaci rashladnu tekućinu na višak...
...zahvaljujem na bilo kakvoj korisnoj informaciji! (y)
 
pa ak se po velikoj vrućini voziš po gradu normalno je da temp. pređe 100 C, po otvorenoj cesti se to nebi smjelo događati bez obzira na atmosferske uvjete...
 
provjeri koliko imas rashladne tekucine,ako je previse onda baci višak...isto tako provjeri termostat...ako to dvoje nije,onda si naježio,brtva glave ili nešto treće  :misli:
 
moguce je da je neispravan termostat...pocmi od toga...prije nego pocmes kopati po masini  instalaciji...I stavi novi antifriz.....u voznji ne bi smio preko 85(normalna voznja ..dakle ne staza)... :wink:
 
nevjerujem i nadam se :mrgreen:  da nije brtva glave jer na visak izlazi cisti antifriz (nema emulzije,nema tragova ulja).....a ta temp od 85 C,vecinom mi i je kad se vozim po otvorenoj cesti,antifriz (motul) je novi uliven nazad mjesec dana...
 
...tako se i meni cini da nie nista,al me onda ponekad iznova sokira i vrati na pocetak! :D
 
slažem se s bmw-jcom. termostat baci u kantu i sve će bit jasno. ako se ispostavi da je do njega, lako ćeš do jeseni nabavit novi i onako je ubrzo lito  (y)