gubi snagu u krajnjoj

@nte

New member
imam problem i nemogu nać rješenje.
vespa mi uredno ubrzava u 1. 2. i 3. ali četvrta se nemože razvrtit do kraja, kao da se lagano guši u špici. i kad smanjim gas za četvrtinu, radi normalno ali kad opet odvrnem u četvrtoj do kraja, počinje štucat.
probao sam i s drugom svjećicom, propuhao sam dizne...al nema pomoći.

čudno mi je zašto se to događa samo u četvrtoj pri krajnjoj brzini, a 1. 2. 3. mogu zaklat bet problema

pomagajte!
 
Provjeri da ti negdje ne vuce "falsi" zrak, ili ti je vida od zraka previse otvorena.
Pogledaj boju svijecice
 
@nte said:
svjećica je 'nepravilno crna'.
:misli:

Nebih znao, meni se to desavalo na skuteru na ful gasu i tek nakon 80kmh. Tada sam zatvorio zrak na karbu i problem rijesen.

Probaj ovako. Zapamti sadasnje postavke karburatora, zapisi ih. Zatim probaj stisnut vidu od zraka za krug i vidi sta se desava. Po tome bis mogao otkriti gdje je problem.

Ako nis, pricekaj da ti se javi netko kompetentniji po mogucnosti mehanicar
 
jel bi to mogao biti zupcanik 4. ??  :misli:
 
Duke, meni se isto kao i tebi na skuteru događa: baš na full gasu blizu krajnje brzine se guši...sudeći po svjećici i njenoj boji, smjesa je u qurcu. probat ću zatvorit malo vidu, vjerojatno dobiva previše zraka.

nije svar u zupčanicima četvrte, mijenja i ubrzava normalno i ne trza  (y)
 
@nte said:
imam problem i nemogu nać rješenje.
vespa mi uredno ubrzava u 1. 2. i 3. ali četvrta se nemože razvrtit do kraja, kao da se lagano guši u špici. i kad smanjim gas za četvrtinu, radi normalno ali kad opet odvrnem u četvrtoj do kraja, počinje štucat.
probao sam i s drugom svjećicom, propuhao sam dizne...al nema pomoći.

čudno mi je zašto se to događa samo u četvrtoj pri krajnjoj brzini, a 1. 2. 3. mogu zaklat bet problema

pomagajte!

Jel ti ima karb membranu? Možda je napukla, provjeri !
 
mozda nevoli bit u 4.toj brzini,sala mala,ja isto mislim da je karburator !! postelaj to!! (y)