Gume sa Grobnika (off sa CBR & VFR generalni topic!!)

High 46

Active member
kum11 said:
Znam, jasno mi je to sve, ne kaže se bezveze: ostavi onako kako je tvornički propisano, tj. 180/55.
Mislio sam da netko ima neka iskustva, da se možda motor bolje ponaša, pa sam mislio probati, ...

U svakom slučaju, hvala na odgovorima.
  (y)   (y)   (y)
imao sam ja na mojoj jednom gume sa grobnika i moje mišljenje je nikad više  8)

prvo jer ih je "teško" dobit u temperaturu kad počinju držati,drugo jer kad se spuštaš u zavoj imaš osjećaj ( barem ja ) ko da se spuštaš sa 5. kata dalje,nemam povjerenje u gumu koju je netko skinuo iz nekog razloga  itd itd itd

ali ipak to je samo moje mišljenje  (y)
 
High 46 said:
imao sam ja na mojoj jednom gume sa grobnika i moje mišljenje je nikad više  8)

prvo jer ih je "teško" dobit u temperaturu kad počinju držati,drugo jer kad se spuštaš u zavoj imaš osjećaj ( barem ja ) ko da se spuštaš sa 5. kata dalje,nemam povjerenje u gumu koju je netko skinuo iz nekog razloga  itd itd itd

ali ipak to je samo moje mišljenje  (y)

Vidim da dojam baš i nije zadovoljavajući. Odustajem.  :wink:

Čuo sam za te gume sa grobnika, kažu odvoženo s njima 20-ak krugova, za cca 300-ak kn.
Kako drže na našim lokalnim cestama? - kažu "ko lude"  :misli:  :misli:
Jel se dugo trebaju grijati? - ma kakvi
Malo čudno za gumu za stazu  :shock:
 
kum11 said:
Vidim da dojam baš i nije zadovoljavajući. Odustajem.  :wink:

Čuo sam za te gume sa grobnika, kažu odvoženo s njima 20-ak krugova, za cca 300-ak kn.
Kako drže na našim lokalnim cestama? - kažu "ko lude"  :misli:  :misli:
Jel se dugo trebaju grijati? - ma kakvi
Malo čudno za gumu za stazu  :shock:
gle,kako sam i napisao ovo je moje mišljenje tj. ono šta sam isprobao  8)

poznajem dosta ljudi koji voze isključivo na takvim gumama i kažu wow,super itd  :shock:

ja ne,hvala,ne ulijeva mi povjerenje  :misli:
 
High 46 said:
gle,kako sam i napisao ovo je moje mišljenje tj. ono šta sam isprobao  8)

poznajem dosta ljudi koji voze isključivo na takvim gumama i kažu wow,super itd  :shock:

ja ne,hvala,ne ulijeva mi povjerenje  :misli:
je super je...ali samo za novcanik...Te gume slick su dobre samo za motosusrete - za burnout...Za voznju po cestama nisu...Jedva meni ude u temperaturu nova bt-016...po ovom glatkom asfaltu..a kamoli slick koji se po rubovima vidi plavkasto-zuckasti...od silne temperature...To vise ni bog ne ugrije po nasim cestama.... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
je super je...ali samo za novcanik...Te gume slick su dobre samo za motosusrete - za burnout...Za voznju po cestama nisu...Jedva meni ude u temperaturu nova bt-016...po ovom glatkom asfaltu..a kamoli slick koji se po rubovima vidi plavkasto-zuckasti...od silne temperature...To vise ni bog ne ugrije po nasim cestama.... :palacdolje:
ovako nešto  8) :LOL:

 
bmw m 5 said:
To vise ni bog ne ugrije po nasim cestama.... :palacdolje:
meni se čini da ta guma i ne treba toliko grijanja jer je dosta mekana, bar ovaj gp racer koji sam sada stavio gore
meni se guma čini odlična, ali velim, danas ću je isprobati :)
znam masu ljudi koji se voze samo na tim gumama po cesti i nisam baš čuo nekih kritika na račun guma.. :misli:
 
MOONSHIELD said:
meni se čini da ta guma i ne treba toliko grijanja jer je dosta mekana, bar ovaj gp racer koji sam sada stavio gore
meni se guma čini odlična, ali velim, danas ću je isprobati :)
znam masu ljudi koji se voze samo na tim gumama po cesti i nisam baš čuo nekih kritika na račun guma.. :misli:

ovako, nije neka lova, uzet ću i isprobati pa da vidim kolika je kvaliteta, ali ne 190/50 nego 180/55
 
kum11 said:
ovako, nije neka lova, uzet ću i isprobati pa da vidim kolika je kvaliteta, ali ne 190/50 nego 180/55
pa tako si i ja mislim, probam ide ide, nejde nejde
ovak ionak mi se ne kupuju nove gume najesen :)
 
Ne bojte se guma sa Grobnika, do sada sam odvozio na dosta setova polovnih guma sa Grobnika i nikada nikakvih problema sa njima. (y)

Ne pričam o slick-u, već o gumama tipa Pireli Supercorsa i Dunlop GP...
 
ja imam trenutno na svom motoru gumu s grobnika.. i super mi je  (y)
(naravno da bi bila bolja da je skroz nova, al kad po sezoni treba mjenjat par setova, i one s grobnika su super)..

prije te sam imala gore dunlop 190, bila je okej (lazem, bila mi je uzasna), recimo kod malo zesce voznje kad je rc46 bio na svom
cbr-u a ja na svom, on puno lakse ulazi u zavoj, i vise je nagnut od mene.. a ja se mucim ko konj..
ovu sto sad imam je 180 i puno mi je lakse za vozit se..

dok recimo, na VFR kad smo stavili GP (190) motor je bio vozan ko igracka.. brzo se ugrije, i onda drzi ko zvaka..
kad padne kisa to  ne vrijedi  :?
 
pas ***** :mrgreen:
danas taman najllepše zgrijal gumu i onda počela jebena kiša i padala punih 5 minuta
ali do onda je stvarno držala i ide prekrasno u zavoj, kao što sam i napisao jučer, motor se vozi ko da ima 35 kila manje :)
i još jebeno izgleda našiljena 190 iza :mrgreen:
 
MOONSHIELD                         
Ako je ta guma vožena na Grobniku 20 krugova a još je dobra ,onda nije ni potrošena i nije prejako zagrijana.Nebi trebalo biti problema za upotrebu na cesti.Da je vožena "muški " 20 krugova onda je nebi bilo sa lijeve strane i nebi bila dobra za cestovnu upotrebu.Inače nisam za to da se te gume koriste  na običnoj cesti jer im treba dosta vremena da se ugriju a s obzirom da nisu iste debljine sa jedne i druge strane niti temperatura ne može biti ista.Doduše ako se uzme malo rezerve u max.brzini onda , nekako , ali...        Znam da je u večini slučajeva stvar novčanika.
 
ja imam trenutno dunlop gp i do jaja je! dosta se brzo ugrije i drzi odlicno! Prije sam imao slick michelin pilot i toj stvarno treba da se ugrije.
 
High 46 said:
poznajem dosta ljudi koji voze isključivo na takvim gumama i kažu wow,super itd  :shock:

ja ne,hvala,ne ulijeva mi povjerenje  :misli:
prvi put da mi guma ulijeva povjerenje. imao sam prije i nove i cestovne i svakakve ali tek kad sam probao dulnop gp koje su malo vozene po grobniku mogu se opustiti. (tnx gajic!  8) )
 
kum11 said:
Čuo sam za te gume sa grobnika, kažu odvoženo s njima 20-ak krugova, za cca 300-ak kn.
te za 300 kuna su ubijene do jaja. neka normalna cijena takvih guma a da valjaju su od 100-150 eura.
 
ja redovito uzimam gume s grobnika i za 300kn ja neznam na šta ta guma mora ličit  :mrgreen: , ja dam 600-700kn i uvijek dobijem gumu ko novu i ta cijena je s montažom i balansiranjem i super sam zadovoljan jer guma izdrži 3-4milje km, a neda mi se davat 1800kn za novu jer i ona se sjebe za 5-6milja a velika je razlika u cijeni  (y)
 
figure said:
ja imam trenutno na svom motoru gumu s grobnika.. i super mi je  (y)
(naravno da bi bila bolja da je skroz nova, al kad po sezoni treba mjenjat par setova, i one s grobnika su super)..

prije te sam imala gore dunlop 190, bila je okej (lazem, bila mi je uzasna), recimo kod malo zesce voznje kad je rc46 bio na svom
cbr-u a ja na svom, on puno lakse ulazi u zavoj, i vise je nagnut od mene.. a ja se mucim ko konj..
ovu sto sad imam je 180 i puno mi je lakse za vozit se..

dok recimo, na VFR kad smo stavili GP (190) motor je bio vozan ko igracka.. brzo se ugrije, i onda drzi ko zvaka..
kad padne kisa to  ne vrijedi  :?
kolko ti to kilometara po sezoni radiš kad ti treba"par prednjih guma i zadnjih guma"  :misli:
kranjec s prednjom gumom vrti 80 krugova grobnika na 1.33,
kaj ti radiš po cesti da ubiješ prednju gumu ,za zadnju kužim,voziš se ravno
 
R_power said:
ja redovito uzimam gume s grobnika i za 300kn ja neznam na šta ta guma mora ličit  :mrgreen: , ja dam 600-700kn i uvijek dobijem gumu ko novu i ta cijena je s montažom i balansiranjem i super sam zadovoljan jer guma izdrži 3-4milje km, a neda mi se davat 1800kn za novu jer i ona se sjebe za 5-6milja a velika je razlika u cijeni  (y)
pa okej je, ima dosta šare i odokativno okej zgleda guma, a montaža i balansiranje su mi ionak gratis :)
budem vidio kak bude se pokazala..
 
mudri said:
kolko ti to kilometara po sezoni radiš kad ti treba"par prednjih guma i zadnjih guma"   :misli:
kranjec s prednjom gumom vrti 80 krugova grobnika na 1.33,
kaj ti radiš po cesti da ubiješ prednju gumu ,za zadnju kužim,voziš se ravno

meni racunica ispada otprilike ovako:
- omjer potrosnje guma: na dve prednje idu tri zadnje gume, sto je u principu nesto manje od dve godine (dve sezone) +/-
- treba napomenuti da stavljam tvrdje gume i vozim ih do totalnog unistenja (dok ne izbrisem sve šare s njih tj. dok ne izbije platno)
godisnje radim cca 25 tkm

sto nadalje znaci da ako unutar sezone s razlogom imas dve ili vise izmjena prednje gume (ne racunajuci voznju po pisti i uzimajuci u obzir da se mekse gume brze trose....bla, bla) trebalo bi raditi barem 30-35 tkm
... a to je hebeno puno kilometara  :wink: