GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Trenutno imam set guma Michelin Pilot Street Radial na Kawi ER5 koje su onako prosječne i jako se sporo troše što mi i ne ulijeva neko povjerenje u zavojima. Želim se počastit novim setom premium gumama pa me zanima vaš savjet što uzeti. Ograničen sam izborom jer su dimenzije 110*70 R17 i 130*70 R17 straga. Trajnost mi je manje bitna od gripa, ali eto očekujem da drže oko 10tkm. (ove nakon 10tkm izgledaju kao da mogu minimalno još toliko). Za oko su mi pale Pirelli Diablo Rosso II i Metzeler Roadtec 01. Motor se vozi veći dio godine kada je preko 10 stupnjeva. Svaki savjet oko odabira dobrodošao.
a meni na er5 prednja 120/70-17 .. tako sam ga uzeo i tako je upisana u knjizici :unsure:
 
  • Like
Reactions: Sokol89
Sad pogledao malo bolje: posjekotina je dugacka cca 10mm, barem na vidljivom dijelu gume, mozda je unutra puno manja rupa, a mozda ista, tako da si vjerojatno u pravu.

Vjerojatno je prednji kotac podigo komadica stakla sa ceste koji je zarezao zadnju gumu, ali nije ostao u njoj. Inace, guma je imala do celavog jos preko 2mm mesa, a i kad je celava ima barem jos toliko mesa, znaci da je staklo uspjesno zarezalo preko 4mm dubine u duzini od cca 1cm
Meni isto celava, ko zna koliko bi meni zarezalo, mislim meni je glava celava 😁
 
Sad pogledao malo bolje: posjekotina je dugacka cca 10mm, barem na vidljivom dijelu gume, mozda je unutra puno manja rupa, a mozda ista, tako da si vjerojatno u pravu.

Vjerojatno je prednji kotac podigo komadica stakla sa ceste koji je zarezao zadnju gumu, ali nije ostao u njoj. Inace, guma je imala do celavog jos preko 2mm mesa, a i kad je celava ima barem jos toliko mesa, znaci da je staklo uspjesno zarezalo preko 4mm dubine u duzini od cca 1cm
Ponesi ti i paver tape i pur pjenu!
 
a meni na er5 prednja 120/70-17 .. tako sam ga uzeo i tako je upisana u knjizici :unsure:
120 je već daleko bolji izbor 😎
Ne znam može li zadnja ići na 150 na 3.5 J felgu, neki su navodno stavljali radi boljeg izgleda 🙂 tu izbora ima da ti srce bira. Nekad se u prometnu moglo svašta upisati sad je to sve teže postalo bez nekog atesta.
 
meni je 150 upisana i na njemu... super izgleda al svi mi savjetuju da se vratim na 130... da je puno bolja ciklistika jer je 150 vec granicno za nasu felgu
sad gledam malo po netu... bio sam ziher da je 120 orginalna dimenzija, al ocito je 110.
jbt ocito se mogla i traktorska upisati :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Sokol89
meni je 150 upisana i na njemu... super izgleda al svi mi savjetuju da se vratim na 130... da je puno bolja ciklistika jer je 150 vec granicno za nasu felgu
sad gledam malo po netu... bio sam ziher da je 120 orginalna dimenzija, al ocito je 110.
jbt ocito se mogla i traktorska upisati :ROFLMAO:
Imaš PM
 
  • Like
Reactions: Modesty40
Čeka te urnebes oko čišćenja felge sada.


Nije bio urnebes, suha krpa rijesila 99%, ostatak mokra krpa, felga ko curica 😊
 

Attachments

  • 20220420_112157.jpg
    20220420_112157.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • Wow
Reactions: Nero
Ovo je felga od auta.🤔
na autu nisam golim rukama mogo skinut gumu sa felge, ovdje jesam, ipak je od motora ili sam danas Hulk :D
(ok, lazem, po sredini sam ju prvo nozem izrezao da imam 2 polutke - Michelin je samo guma i pletivo pa je islo ko kroz putar, zato se valjda i prerezala u voznji :mrgreen: )
 
  • Like
Reactions: Zog and SpoRRi
Kakva iskustva imate sa Pirelli Scorpion Rally STR?
Trebao bi brzo mijenjat gume, pa sam mislio uzeti nesto sto je sposobnije za nekakav light off-road a da ne izgubim previse sposobnosti na asfaltu.
Vidim da su prosli mjesec izasle i nove Michelin Karoo 4, mozda bi i one dosle u obzir.
Veca buka na asfaltu mi ne predstavlja problem dok je u nekim normalnim granicama.
Kilometraza mi nije bitna.
 
  • Like
Reactions: roby5
Danas nakon par godina ponovo odvozio djir (200km) na M7RR (jeftinije su od Michelin PP :D ) Malo je tromiji motor jer je prednja tupastija, ali navikao sam se nakon par desetaka km. Kupio M7RR za 1450kn proslu jesen pa cekale u garazi, sad vidim da kostaju 1750kn, a PP preko 1900kn. JEbo lud zbunjenog, mozda jesam zbunjen, al lud nisam (jos) :D
 
  • Like
Reactions: ybr125