GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Kako mi je bimba napisao u mailu ST su kao vise naginju za brzu voznju dok su GT trajnije i bolje po kisi. Ma stari mislim da su u nijansama razlike. Koje god gume uzeo bices sretan!
Imam vec drugi set ST i jako sam zadovoljan sa njima, brutalno su dobre na mokrome na magistrali i hladno vozim 90-100 bez problema. Po gradu di je los asfalt ne znam koja to ne bi klizala ali zadovoljan sam gripom i po hladnome. E da, 10 tskm prosao sa proslim setom i skoro pa nestale šare sa gume. Vozim zivo al nisam rejser.
 
Kada sam ih ja uzimao ST je imao puno oštriji/sportskiji profil od GT- a koji je bio vidno tuplji.
Mislim da je ST jedna, a GT dvije smjese ali u to nisam 100% siguran.
ST je tada bio povoljniji.
 
Kako je nestalo Mitasa, naletio na neke gume u garaži.

8dmWlYo.jpg


Kažu da je 2007. bila dobra godina za 2CT :D


Šta su ove vertikalne linije :D

FgTgt3S.jpg


Da je prednja malo ljepše potrošena, moga bi se vozit na njima.


rnu9CrM.jpg


Ovo je 190 guma, inače na x11 ide 180.

Ugl., posipam se pepelom, sve gume su OK, a filozofiranje oko istih glupo i bespotrebno.

Male razlike, najveća razlika u glavi vozača.
Bome svaka ti dala kad se na michelinu usudis vozit , i to 2ct 🤣
 
GT je nova generacija ali su obje gume odlicne, imam tvorničke dunlop sportmax D222, tesko mi je naci ikakvu recenziju ima tko kakva iskustva? Naravno ne stignem isprobati kako spada jer je zima, ali evo ako nitko nista ne zna probat ću je pa javit jel idu dolje kroz 1000km ili ostavljam do kraja
 
Ako si bio zadovoljan sa starim gumama,mislim da je najbolje staviti originalne.tj.iste...nove i drukcije gume trebaju prilagodbu... :unsure:
 
daj neku sliku, pohvali se u temi ili sam preskočio :mrgreen:
Danas se vozim(razradujem ga) i slikam, iskoristio 150km oko Zagreba, glavni dio prema pokupskom 😁 bilo je slinavo ponegdje i vozim njeznije dok se naviknem na motor, ono sto mi se svida je da je guma jako lijepo zagrijana na bocnicama i da se prst ljepi za smjesu
pixlr_20201224155934176.jpg
 
GT je nova generacija ali su obje gume odlicne, imam tvorničke dunlop sportmax D222, tesko mi je naci ikakvu recenziju ima tko kakva iskustva? Naravno ne stignem isprobati kako spada jer je zima, ali evo ako nitko nista ne zna probat ću je pa javit jel idu dolje kroz 1000km ili ostavljam do kraja

Ako je ko i na Z900, Z750 itd (a ne vidim zasto nebi bilo), to je tvornicka ugradnja koja nema veze sa gumama u slobodnoj prodaji, dapace, Dunlop uopce nije proizvdjac nego je samo ugovoreno od strane proizvodjaca motora da se koristi Dunlop brand na gumama.

U pravilu se radi o gumama losije kvalitete od onih koje stavljamo kad ih mijenjamo jer im je jedini cilj postojanja smanjenje troskova proizvodjaca motora.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Ja sam na z900 isto dobio Dunlop ali koliko se sjećam d213 i bile su jako dobre.

Ja dobio Roadsport2 koje su i po proizvodjacu i po misljenjima korisnika bolje od d213, pa ipak, TC mi se palio na svako malo jace odvrtanje gasa. Stavio Michelin PP i TC se primiro, kaj da sam stavio neku "postenu" gumu? :mrgreen:
 
Ja dobio Roadsport2 koje su i po proizvodjacu i po misljenjima korisnika bolje od d213, pa ipak, TC mi se palio na svako malo jace odvrtanje gasa. Stavio Michelin PP i TC se primiro, kaj da sam stavio neku "postenu" gumu? :mrgreen:
Onda sigurno nije bila bolja od ovih što sam ja imao,možda sam krivo napisao model jer je već dosta prošlo ali mislim da je taj. Ove što sam ja imao nisu klizale ni u zavoju a kamoli na ravnom