GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ako je ko i na Z900, Z750 itd (a ne vidim zasto nebi bilo), to je tvornicka ugradnja koja nema veze sa gumama u slobodnoj prodaji, dapace, Dunlop uopce nije proizvdjac nego je samo ugovoreno od strane proizvodjaca motora da se koristi Dunlop brand na gumama.

U pravilu se radi o gumama losije kvalitete od onih koje stavljamo kad ih mijenjamo jer im je jedini cilj postojanja smanjenje troskova proizvodjaca motora.
Ako bude interesa na proljece mozda ih i prodam, vidim da ne postoje zapravo na webu... Ici ce mitas gore,ako ne poskupi😂
Ma mislio sam sliku motora :)
Haha, znam na sta mislis eno ga u drugoj temi😁
 
Onda sigurno nije bila bolja od ovih što sam ja imao,možda sam krivo napisao model jer je već dosta prošlo ali mislim da je taj. Ove što sam ja imao nisu klizale ni u zavoju a kamoli na ravnom

Racunaj i da je asfalt u ZG relativno los, kad je neki bolji u pitanju, nisam imao problema, ali po gradu je bio smijeh vozit.
 
Racunaj i da je asfalt u ZG relativno los, kad je neki bolji u pitanju, nisam imao problema, ali po gradu je bio smijeh vozit.
OK. Ali mislim da je do tempa. Za dunlop općenito je potreban tempo da se za grije a po gradu je to teško.
Tebi koliko se sječam nije bila dobra ni ss2 a meni je bila jedna od boljih.
 
Sta ce papak, vidija bi boga svoga na velikoj nagradi makarske.


Vidi kako mu pušta
 

Attachments

  • 20201225_181602.jpg
    20201225_181602.jpg
    60.6 KB · Views: 158
  • Haha
Reactions: drifter947
Kupija zxr6r sa pilotkama 1.
Dosad meni najnesigurnija guma, isle su na kolino, al si mora vozit ka po jajima, na ravnom po gradu bi provrtija 3 brzinu na mistu.
 
test iz 2008.
 

Attachments

  • Screenshot_2020-12-25 Neuer Motorradreifen Test für Sportreifen - Motorrad 05 2008 - myNETmoto...png
    Screenshot_2020-12-25 Neuer Motorradreifen Test für Sportreifen - Motorrad 05 2008 - myNETmoto...png
    49.1 KB · Views: 133
Ja sam star i tourista :mrgreen: vozim ih od prvog dana kad su se pojavile na trzistu i ne sjecam se da su drugi na "boljim" gumama bili brzi od mene, sad je i sin na malom scooteru brzi od mene 😂 a i murija je utjerala strah u novcanik tako da ja ostajem na njima jedino bi mozda probao taj vas Mitas ako nije Space Shuttle za mene 👈
 
Bimba, molim te baci oko malo i u privatne poruke... ;)
Hvala! (y)
 
Koja bi po vama bila ok guma za Yamahu fz6n. Trenutno su na njemu Pirelli angel ST, no htio bi možda probat i vidjet nešto drugo.
 
Skroz normalna vožnja, bez previše spuštanja i divljanja u zavoju. Ovo će mi bit tek treća sezona na motoru tako da nisam baš prezahtjevan. :D Napravim oko 10.000km po sezoni.
 
Skroz normalna vožnja, bez previše spuštanja i divljanja u zavoju. Ovo će mi bit tek treća sezona na motoru tako da nisam baš prezahtjevan. :D Napravim oko 10.000km po sezoni.
I ja tako pa jedva izdrze 3000.... gledaj sto mos ubost na kakvom popustu
 
  • Like
Reactions: NoOne
Kako ti je stipe rekao, ovisi kako voziš, odnosno ne kupuješ gumu prema motoru nego prema vozaču. Ako voziš kako kažeš normalno, bilo koja sport touring guma će ti bit i više nego dobra, jer su sve tu negdje, a ti kupi prema želji i financijama.
Ja kombiniram između Mitas TF i SF jer su najpovoljnije, a za siromaha (ne u financijskom nego u vozačkom smislu) poput mene su i više nego dobre.
 
Isti motor, vozio prvo ST sad sam na Mitasu TF.
Bolje mi je sjeo Mitas
Nakon ST sam isto dugo trazio sto uzeti da se ne zeznem, i odlucio sam probati mitas TF i stvarno nemam zamjerke, cijenom bi trebali biti oko 100kn razlike i spadaju medu jeftinije gume koje su jako dobre, tako da za nekog tko ih ne misli pregrijavati ispunjavaju sva ocekivanja i nema smisla davati 500kn vise... Frend je dao 1000kn vise za Roadtec01 jer eto zeli bit siguran, ne zeli riskirati sa jeftinijim dobrim gumama, i naravno nema zamjerke guma je odlicna u svim segmentima, samo je pitanje da li bi se vozio isto sa ovima od 1300kn po setu kao i na 01 koji je 2300kn.....
edit: jedino ne vjerujem ovom tvornickom dunlopu d222 iako je zasad dobra ali ne znam da li da ih rjesavam dok su nove i stavim mitas, ni michelinu pilot street s kojim predes preko 25tkm a klizi di stigne
 
Last edited:
Meni su osobno Angel ST puno draze od Mitasa TF jer je oblik gume obliji na mitasu pa teze pada. Sport Force je drugi kalibar gume i mogu reci da je za fz6 i overkilll :D vrhunska guma meni osobno i bas sam ju gustao trositi...

E da, izmedu Angel ST i Mitas TF dao bi prednost Mitasu jedino zbog tvrdih zidova pa se ne osjeti promjena u tlaku. Jbg ako mi prednja padne ispod 2.5 bas se meni osobno losije vozi i vibrira..ali opet odmah ti javi da provjeris tlak. Sporticu sam vozio nesto tipa 2.5 zadnja 2.3 prednja i fenomenalna mi je bila. Vjv ce me ljudi sad popljuvati ali Bridgestone S21 mi nije bio tako dobar kao Mitas Sport Force +
 
  • Like
Reactions: MGS and Paf
drž se anđela....
ja preša na mitasa... ništa dobro....
porubio umisto gume... po motora, kolino, gaće i potkoljenicu....
pokupio čavle....
evo sad mi i unibata sjeba....
najgora guma ikad..... imam i neke sumnje da je odgovoran i za podrhtavanja tla.....