GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Koliko se lako (ili tesko) moze deformirati guma kad se motor ne vozi?
Npr. ako mi je motor samo na straznjem stenderu i svako par tjedana zarotiram prednju gumu da ne stoji na istoj tocki, moze li se ta prednja guma deformirati u nekoliko mjeseci?

(ne pitajte zasto nemam i prednji stender, imao sam bitnijih stvari za kupiti ovo ljeto, sad je motor na njuskalu, a na novi nece pasati isti stender kao na ovaj pa ga sad ne bi ni uzimao)
 
Koliko se lako (ili tesko) moze deformirati guma kad se motor ne vozi?
Npr. ako mi je motor samo na straznjem stenderu i svako par tjedana zarotiram prednju gumu da ne stoji na istoj tocki, moze li se ta prednja guma deformirati u nekoliko mjeseci?

(ne pitajte zasto nemam i prednji stender, imao sam bitnijih stvari za kupiti ovo ljeto, sad je motor na njuskalu, a na novi nece pasati isti stender kao na ovaj pa ga sad ne bi ni uzimao)
TEško, jako teško, gotovo nemoguće ako je napumpana. U 31 godinu vožnje motora ne posjedujem niti sam ikad posjedovao niti jedan štender i do sad mi se to nikad nije desilo ponekad stoji par mjeseci ovisno koliko je zima u minusu.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Molim te nakon nekoliko stotina km i po kiši da ovdje napišeš dojmove u odnosu na trojku, ja vozim već treći set trojke, i kad sam kupovao na proljeće nudili mi 4. no nisam htio riskirati jer mi je trica vrh od upravljivosti do držanja a pogotovo po mokrom.
Evo nakon 1000 km po hladnom i dva puta i mokrom asvaltu guma drži super , držanje u zavoju bez lelujanja , stabilna na pravcu , ma za sada sve o.k. Naravno sve u mojim mogućnostima vožnje jer sam jedan od onih koji priznaju da nisu baš puno bolji od Marqueza. 😁 S obzirom na moj stil vožnje i motor bolja guma mi ne treba. Zanima me kako će to izgledati nakon zime kada zagrije asvalt.
 
Evo nakon 1000 km po hladnom i dva puta i mokrom asvaltu guma drži super , držanje u zavoju bez lelujanja , stabilna na pravcu , ma za sada sve o.k. Naravno sve u mojim mogućnostima vožnje jer sam jedan od onih koji priznaju da nisu baš puno bolji od Marqueza. 😁 S obzirom na moj stil vožnje i motor bolja guma mi ne treba. Zanima me kako će to izgledati nakon zime kada zagrije asvalt.
HVala na osvrtu i lijepo da si se sjetio, onda bez straha uzimam 4ku. svako dobro u novoj.
 
  • Like
Reactions: zvjerko rider
Jos jednom pohvale za kupi gume hr...u utorak u 16:30 narucene gume, danas u 11h dosle 👍
Isto je i s motobox ako imaju na stanju. Malo sam od jednih i od drugih naručivao... Pa na kraju zadnje iz Česke uzeo shinko 705 da probam, došle u 5 radnih dana...

A to ti je najbolje da rjesis atest sto prije polovnu vjerojatno nebis nasao u 30 dana...
 
Isto je i s motobox ako imaju na stanju. Malo sam od jednih i od drugih naručivao... Pa na kraju zadnje iz Česke uzeo shinko 705 da probam, došle u 5 radnih dana...

A to ti je najbolje da rjesis atest sto prije polovnu vjerojatno nebis nasao u 30 dana...
Ma ima polovni, al traze po 50e i vise, a nova bt016 pro 90e, pa odmah uzeo u kompletu i zadnju
 
Ekipa, kratko pitanje...
Imam TT gume (tube type)....
Dali mogu staviti TL (tubeless) + zračnica ?

Vidim da se čak i neki vulkanizeri dvoume i nisu baš ziher
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ekipa, kratko pitanje...
Imam TT gume (tube type)....
Dali mogu staviti TL (tubeless) + zračnica ?

Vidim da se čak i neki vulkanizeri dvoume i nisu baš ziher
Ovisi kakav rub felga ima tamo gdje guma sjeda. Ako je felga za tubeless onda može.
 
Ok, jel mozes malo samo pojasniti kako to mogu sam provjeriti ?

Tenks 👍
Ako je felga ravna bez "zuba" sa unutarnje strane, znači prema sredini felge, onda je za zračnicu, a ako ima taj " zub", onda može tubeless. Taj "zub" je od ruba felge cca 10 mm.
 
  • Like
Reactions: chandler
Pozdrav ekipo, mjenjam gume, zanima me vaše mišljenje i iskustva

ContiTrailAttack 3 VS Metzeler Roadtec 01

montaža ide na Triumph Tigar 800 XRT, 100 % cesta, ništa makadam.

Hvala
 
Pozdrav ekipo, mjenjam gume, zanima me vaše mišljenje i iskustva

ContiTrailAttack 3 VS Metzeler Roadtec 01

montaža ide na Triumph Tigar 800 XRT, 100 % cesta, ništa makadam.

Hvala
Metz ne bih više kupio, conti nisam vozio pa ne znam, no ono što znam da mi je metz bio loš pogotovo na mokrom, Bridgestone Batlax puno bolji, no već treći set vozim Dunlop road smart i one su mi se pokazale najboljim.