Gume za oldtimere

alstajdu

New member
Horex Regina je u fazi laganog osvježenja pa trebam savjet gdje kupiti gume starog profila i koje su takve da šarama pašu na stare motore.Gume su 3,50-19.Hvala
 
Mitas

Nabavljiva je i mekana te se ne troši previše.Dovoljno jeftina da ju možeš mjenjat svake sezone a i Regina nije jurilica  ;)
 
alstajdu said:
Horex Regina je u fazi laganog osvježenja pa trebam savjet gdje kupiti gume starog profila i koje su takve da šarama pašu na stare motore.Gume su 3,50-19.Hvala


bitniji ti je index od šare ;)
 
kaj postoje gume koje ne mogu nositi Reginu i vozača?


Sumnjam da bu vlasnik išao natovaren na put s njim kraj TL-a...




ja bi u ovakvom slučaju gledao samo dimenziju i izgled. sebi radim retro-preradu i imam problema sa indeksima, ali imam motor od 250 kg i 190 maksimalne brzine  ;)
 
James1100 said:
kaj postoje gume koje ne mogu nositi Reginu i vozača?


Sumnjam da bu vlasnik išao natovaren na put s njim kraj TL-a...




ja bi u ovakvom slučaju gledao samo dimenziju i izgled. sebi radim retro-preradu i imam problema sa indeksima, ali imam motor od 250 kg i 190 maksimalne brzine  ;)

(y)

Iako je regina u svojoj klasi pravi zvrk od motora koji kvalitetno poteže za svoje godine.Horexi su tukli svu konkurenciju tada,te su često bili policijski motori.
 
znam za Reginu iz priča mog starog, ali i gume su s godinama otišle daleko naprijed. Koliko god izgledale starinski, tehnologija i smjese to više nisu.
 
James1100 said:
znam za Reginu iz priča mog starog, ali i gume su s godinama otišle daleko naprijed. Koliko god izgledale starinski, tehnologija i smjese to više nisu.

Vozio sam ju i mogu ti reći da je jako ugodan za voziti.Malo je nezgodno dok se ne navikneš da se brzine šaltaju na desnoj strani i da je su kontra poredane te se u višu prebacuje prema dolje. :shocked:
 
ziggysb said:
Vozio sam ju i mogu ti reći da je jako ugodan za voziti.Malo je nezgodno dok se ne navikneš da se brzine šaltaju na desnoj strani i da je su kontra poredane te se u višu prebacuje prema dolje. :shocked:
  Bravo desna strana mjenjača kao na Nortonu a kontra brzine kao na starim ČZ-tkama dok za gume a što reći nek odluči sam i neće kriviti nikog nego samog sebe - najpoštenije  (y)

 
ziggysb said:
Vozio sam ju i mogu ti reći da je jako ugodan za voziti...


općenito sam stekao dojam da se danas izmišljaju izmišljene stvari, pa između ostalog i ergonomija. od svega što sam vozio, najugodnije sam sjedio na Enfieldu, a koncepcija iz 50-ih
 
Ove godine sam odlučio malo drugačije uživat u vožnji,a to znači vožnja na horexu do 100 km/h.Nema jurnjave,sjedi na motor u zadnji tren i vatra da se što prije stigne.Već mi je pun k.... toga ne samo na motoru nego i općenito.Jedva čekam da draga i ja sjednemo na starudiju i lagano,normalne vožnje bez žurbe odemo na more.Nekoliko puta usput cuga,malo gdje se vrti ražanj,prošetat kroz plitvice,itd.Neka mi treba i cijeli dan do biograda ako treba.Ovo ljeto polako sa guštom.A TL donira tablicu i ide ove godine na odmor.Nema potrebe da oba budu registrirana.