Gume za skutere

Status
Not open for further replies.

Sledgehammer

Guest
Surfajući po našim stranicama zaključih kako je situacija glede guma blizu katastrofi, barem ako gledamo tehnološku prosvijećenost naših trgovaca i njihovu svijest o važnosti internet-prezentacije ponude...

Jedan od jačih, ako sa cjenikom i ponudom ne i najjači igrač kod nas je Auto-Hrvoje... nisam nikad bio kod njega, ne znam ni gdje se nalazi, ali dajem ovo barem kao dobar orijentir onima koje zanima ponudaveličina na tržištu, jer je Auto-Hrvoje fakat izdašan u ponudi i modela i marki... mada niti on nema ništa što bi meni pasalo.

http://www.auto-hrvoje.hr/gume.asp

Ako netko zna koga još boljeg, neka stavi ovdje link... naravno, još sam u potrazi za 110/80 R 16 i 140/70 R 16 za mog Scarabea 500, ali kod nas je to "ubi Bože"... kod Slovenaca je cijena za prednju i zadnju zajedno cca 90 eura, dok su se i oni dali u potragu za White Wall modelima u toj veličini (iliti guma sa bijelim bokovima... vrlo retro i vrlo lijepo...).

Help me! Dajte mi barem firmu koja ziher radi tu veličinu guma sa bijelim bokovima...! Please...!
 
e jebiga kada ti imaš fancy skuter...

mi underground uglavnomkoristimo sava racing soft...  najbolja guma na kojoj sma u životu vozio... šteta što izdrži prednja samo 200 km moje vožnje  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Tha Waynder said:
e jebiga kada ti imaš fancy skuter...

mi underground uglavnomkoristimo sava racing soft...  najbolja guma na kojoj sma u životu vozio... šteta što izdrži prednja samo 200 km moje vožnje  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

e jebi ga zeleni pa furaj se malo i na zadnjem :jesus:
 
tomee said:
e jebi ga zeleni pa furaj se malo i na zadnjem :jesus:

zadnju ne stavljam sava soft jer mis e ne isplati... dat 450 kn za 2 dana vožnje =)  otraga je uvijek besplatna guma  :mrgreen:
 
Našao sam i ove njemačke stranice...

http://shop.autothek-hdl.de/

Mali tip: najbolje je utipkati traženi profil u pretragu ("suche") gore desno, i onda izlistava "sve" proizvođače koji uopće rade te veličine guma na tržištu... mada niti tamo nisam našao npr. Maxxis gume sa kojima se Aprilia tvornički isporučuje.
 
..bote Sledge, što kompliciraš, te gume sa bijelim rubom radila je Sava i to ne za ove dimenzije, jer na njima nema ni mjesta. Kad su ih radili bile su to dimenzije 3,5-10, 90/90-10 i 120,130/90-10 jer one imaju mjesta po visini.
Ove gume koje tebi trebaju imaš u Michelin Gold Standard verziji i ta je najbolja. Nemoj tražiti kruha svrh pogače, jer sve ostale se nisu pokazale dobre na Fakultetu Splitskog Asfalta.
Ako ti je baš stalo do bijele boje uzmi onu olovku i obojaj slova na rubovima
 
Ne kužim ovo "nema mjesta"...

Na gumi 90/90 bočna visina je 81 mm, a na mojoj 110/80 je 88 mm. Dunlop radi, pa i Metzeler, čak i Continental, a ima ih i Michelin... no najčešća veličina je 120/80 ili čak 130... Drugim riječima, mjesta ima...

BTW, ne rade se samo gume sa bijelim bočnim zidom (tzv. White Wall, kraće WW modeli), već i gume sa bijelom bočnom trakom (tzv. White Stripe, kraće WS modeli)

Mislim samo da li bi guma (prednja) šira po 1 cm sa svake strane nešto bitno promijenila?
 
niksa said:
Nemozes proc tehnicki pregled sa gumom dimenzija koje nisu napisane u prometnoj dozvoli.


možeš! Imaš više dozvoljenih dimenzija, koje se razlikuju u visini i širini, ali ništa drastično pogledaj u user manuals.
 
http://www.conti-online.com/generator/www/it/it/continental/moto/temi/pneumatici_scooter/classic/whitewall/k62ww/k62ww_it.html
 
Vrtimo se u krug, glede bijelih traka, zidova i crta :misli:, sve znate, glede dostupnosti najboljih guma u sledgeovim dimenzijema je također sve rečeno. Stoga, ključ, katanac ....
 
Status
Not open for further replies.