Gumeee kojeeee

Cigel

New member
Pilot Power 2CT
    * Dual-compound MotoGP racing technology for the road
    * 51.2º lean angle in the dry and 43º in the wet: a new benchmark for a hypersport tire**
    * The responsive handling of a race tire
    * Progressive feel and feedback at full lean

Still not convinced that Pilot Power is for you? Well, now there’s a dual-compound version, a direct descendant of our MotoGP technology. With a softer rubber mix on the shoulders, the new Pilot Power 2CT will satisfy even the most demanding sport riders. Want to carve corners at extreme lean angles? Do you feel like you’ve found the limit with your current tires? Does your new literbike have more power than your tires can use? If so, then it’s time to switch to the new Pilot Power 2CT.
*22% on the rear tire.
**Source: Michelin Research and Development Center

ili ove
http://www.dunlopmotorcycle.com/pdf/Dunlop%20Qualifier%20Press%20Intro.pdf

ili  :misli: :misli: :misli:
 
MAjstore dunlop ti je dobra sigurno a mislim da je i michelin u tom rangu tako da se nemožeš zajee. (y)
 
Imaš istu dvojbu kao i ja s tim da ja još gledam i obične Pilot Power! Jesi zvao kod nas da vidiš kolke su cijene jednih i drugih?
U Sloveniji su obične Pilot Power obje 290€ a za Dunlop i za Pilot Power 2CT neznam.
 
Medo said:
Imaš istu dvojbu kao i ja s tim da ja još gledam i obične Pilot Power! Jesi zvao kod nas da vidiš kolke su cijene jednih i drugih?
U Sloveniji su obične Pilot Power obje 190€ a za Dunlop i za Pilot Power 2CT neznam.

Majstore !
Kad pogledaš u sloveniju ti se ne isplati ići po gume ako računaš da će ti pdv vratiti.
Zato što ti slovenska carina odmah javi našoj i moraš prijaviti da platiš pdv,ako ne prijaviš a naša carina već zna za gume smatrat će da si htio švercati i kazna ti je od 5000kn do 70000kn.
Osjetio sam na svojoj koži kad sam išao kupiti gume za auto. :(
 
yamahar6 said:
Majstore !
Kad pogledaš u sloveniju ti se ne isplati ići po gume ako računaš da će ti pdv vratiti.
Zato što ti slovenska carina odmah javi našoj i moraš prijaviti da platiš pdv,ako ne prijaviš a naša carina već zna za gume smatrat će da si htio švercati i kazna ti je od 5000kn do 70000kn.
Osjetio sam na svojoj koži kad sam išao kupiti gume za auto. :(
Je, al zato ne ovjeriš račun na granici (znači ne želiš povrat poreza). Ipak mi je set tamo oko 2100kn a mislim da je kod nas oko 3000kn ali moram nazvati dok zatopli i baciti kalkulaciju.
 
Medo said:
Je, al zato ne ovjeriš račun na granici (znači ne želiš povrat poreza). Ipak mi je set tamo oko 2100kn a mislim da je kod nas oko 3000kn ali moram nazvati dok zatopli i baciti kalkulaciju.

Tako može ali mislim da dodu više od 190e. Ili potraži broj od PRIMOŽA u sloveniji pa znaš točno.
Pretpostavljam da se više isplati u trstu i mslim da ti čak mogu odmah odbiti 15% pdv-a u dućanu.
 
yamahar6 said:
Pretpostavljam da se više isplati u trstu i mslim da ti čak mogu odmah odbiti 15% pdv-a u dućanu.

Vidiš, to je dobra ideja pogotovo ako odmah vraćaju u dućanu a i vožnja do tamo je ok.

Za moj motor (R6) su prednja i zadnja 287€ (krivo sam napisao u prvom postu-evo sad je ispravljeno). http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=35&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=1&orderby=%7Bvm%7D_product.product_name&limit=10&limitstart=5
 
Medo said:
Vidiš, to je dobra ideja pogotovo ako odmah vraćaju u dućanu a i vožnja do tamo je ok.

Za moj motor (R6) su prednja i zadnja 287€ (krivo sam napisao u prvom postu-evo sad je ispravljeno). http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=35&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=1&orderby=%7Bvm%7D_product.product_name&limit=10&limitstart=5
 

Ta cijena je sigurno.Ali vec kad dodeš iz Zadra do slovenije onda produžiš pol sata do trsta i još povoljnije ti će biti.
 
yamahar6 said:
Majstore !
Kad pogledaš u sloveniju ti se ne isplati ići po gume ako računaš da će ti pdv vratiti.
Zato što ti slovenska carina odmah javi našoj i moraš prijaviti da platiš pdv,ako ne prijaviš a naša carina već zna za gume smatrat će da si htio švercati i kazna ti je od 5000kn do 70000kn.
Osjetio sam na svojoj koži kad sam išao kupiti gume za auto. :(

Nemoj se ljutit,ali to je čista glupost. Slovenski carinici ne smiju, ponavljam ne smiju javljati našima šta si kupio kod njih i jesi potvrdio račun ili ne. To znam iz pouzdanih izvora jer imam poznanika na carini pa sam ga pitao.
To ti je špreha za zaplašti ljude koji kupuju gume, a ne žele pokazat račun. Doživio sam to tri puta osobno i dva puta s frendom ali im nije prošlo jer lažu,čak sam se jednom i skidao na granici zbog guma.
Dođeš do slovenske granice potvrdiš račun vratiš se nazad po pare,baciš račun i onda preko naše granice si miran,račun nemaš pa nek on dokazuje da su gume nove i kupljene u sloveniji,a bez računa nemre niš.
 
zlikavac said:
Nemoj se ljutit,ali to je čista glupost. Slovenski carinici ne smiju, ponavljam ne smiju javljati našima šta si kupio kod njih i jesi potvrdio račun ili ne. To znam iz pouzdanih izvora jer imam poznanika na carini pa sam ga pitao.
To ti je špreha za zaplašti ljude koji kupuju gume, a ne žele pokazat račun. Doživio sam to tri puta osobno i dva puta s frendom ali im nije prošlo jer lažu,čak sam se jednom i skidao na granici zbog guma.
Dođeš do slovenske granice potvrdiš račun vratiš se nazad po pare,baciš račun i onda preko naše granice si miran,račun nemaš pa nek on dokazuje da su gume nove i kupljene u sloveniji,a bez računa nemre niš.

Slovenci su počeli javljati našima prije 3 mijeseca. dOk se vratiš po pdv oni u međuvremenu moraju prijaviti .
A kažeš kad nemaš račun DA ti na carini nemogu ništa,pa nebi baš rekao .
Oni javljaju ako ovijeriš račun na slo. carini i ako je račun veći od 160 eura.
 
Točna informacija je da Slovenski carinici prijavljuju svaki račun iznad 400 Eura našim (šalju im fax računa).
Ako je iznos računa manji ne bi trebalo bit problema (osim ako im se iz nekog razloga nisi zamjerio).  :mrgreen:
 
Meni nije bilo nikakvih problema na slo granici kad sam vracao porez. Jos sam imao i gume montirane sto se nebi smjelo.Potvrdio mi je bez problema, pitao je samo sta trebam prijaviti. Na nasoj granici nisu ni posumnjali da imam nove gume :D da, racun je bio 225 eura
 
Prošle godine smo vozili iz Austrije 1150€ od toga iz Louisa cca 650€, i kad smo potvrđivali porez slovenska carinica nam je rekla: Neznam kako će vam to proći na vašoj granici!? Nikaj nije javila i mi smo  (y)
 
yamahar6 said:
Slovenci su počeli javljati našima prije 3 mijeseca. dOk se vratiš po pdv oni u međuvremenu moraju prijaviti .
A kažeš kad nemaš račun DA ti na carini nemogu ništa,pa nebi baš rekao .
Oni javljaju ako ovijeriš račun na slo. carini i ako je račun veći od 160 eura.

nisu poceli javljat prije 3 mjeseca vec te price o javljanju/nejavljanju kruze prko godinu dana po kaficima. kao drugo kazna za neprijavljivanje poreza je oko 300kn. kao trece potvrdis racun, vratis se po merver i izadjes na drugom granicnom prijelozau i nema problema, iako ja nisam imao problema niti s redovnim rpelaskom a prosverao sam brda i doline preko bregane i dobove.

p.s: slazem se da treba upozorit ljude na cake carinika ali bezpotrebno je sirit paniku :)
 
yamahar6 said:
Slovenci su počeli javljati našima prije 3 mijeseca. dOk se vratiš po pdv oni u međuvremenu moraju prijaviti .
A kažeš kad nemaš račun DA ti na carini nemogu ništa,pa nebi baš rekao .
Oni javljaju ako ovijeriš račun na slo. carini i ako je račun veći od 160 eura.
Ne javljaju uvijek. Ovisi kolko su si dobre te smjene koje se poklapaju. I to rade puno duže od 3 mjeseca. Zato fino dođeš na granicu, potvrdiš račun, i vratiš se u Sloveniju. Točnije, polukružno se okreneš i gas nazad. Uzmeš lovu i na drugu granicu van. I ko ti kaj može? Niko niš!
Ili odeš na Breganu, ali na veliki prelaz. Tamo je malo previše carinika i sa Slovenske i sa Hrvatske strane, tak da nema straha.
 
shonyo wrote:"Točnije, polukružno se okreneš i gas nazad" - Nesmiješ se polukružno okretat na granici, moraš pravo na hrv. granicu.
 
NEMAS STRAHA ZA CARINU.JA SAM TAK VEC PAR PUTA KUPOVAO KOD SLOVENACA I NIKAD ME NISU ZEZALI A UVIJEK SAM VRATIO POREZ.VISE PROBLEMA SAM IMA NA NASOJ GRANICI JER SU ME TRAZILI RACUN OD GUMA KOJI JA NARAVNO NISAM IMAO.NASI SU MI BLEFIRALI DA IM JE SLOVENAC JAVIO A KAJ NARAVNO NIJE,ZA ROBU KOJA JE KORISTENA ILI IZMONTIRANA NE MOZE SE NAPLATITI CARINA. (y)
 
Znači rješenje je kupiti gume, doći na Slovensku granicu i sići sa motora, ovjeriti račun i nazad u dućan po lovu i nakon toga na drugi prijelaz!  (y)
Probat ću za mjesec dana pa javim kako je prošlo...  :nervious:
Ali ako bude sranja ja ću reći da su mi na forumu tako rekli! :mrgreen:
 
metalni said:
NEMAS STRAHA ZA CARINU.JA SAM TAK VEC PAR PUTA KUPOVAO KOD SLOVENACA I NIKAD ME NISU ZEZALI A UVIJEK SAM VRATIO POREZ.VISE PROBLEMA SAM IMA NA NASOJ GRANICI JER SU ME TRAZILI RACUN OD GUMA KOJI JA NARAVNO NISAM IMAO.NASI SU MI BLEFIRALI DA IM JE SLOVENAC JAVIO A KAJ NARAVNO NIJE,ZA ROBU KOJA JE KORISTENA ILI IZMONTIRANA NE MOZE SE NAPLATITI CARINA. (y)
Za djelove ugrađene na ili u vozilo u vrjednosti (mislim 250€) :misli: ne naplačuje se carina (y)